Z ostatniej chwili
Reforma prawa autorskiego, podatek od linków, czyli ACTA2. Parlament Europejski zatrzymuje prace nad zmianami praw autorskich. Nowe podatki

Reforma prawa autorskiego, podatek od linków, czyli ACTA2. Parlament Europejski zatrzymuje prace nad zmianami praw autorskich. Nowe podatki

Reforma prawa autorskiego. Przeciwko podatkowi od linków i filtrowaniu sieci protestują też przedsiębiorcy

Przedstawiciele największych polskich związków przedsiębiorców i stowarzyszeń reprezentujących firmy z sektora nowoczesnych technologii, cyfrowego oraz internetowego wspólnie zaapelowali do polskich eurodeputowanych, by ci w Parlamencie Europejskim odrzucili projekt Dyrektywy w sprawie prawa autorskiego w obecnym kształcie, który uderza m.in. w polskie firmy, naukowców oraz internautów. O wsparcie w tej sprawie zwrócili się także do premiera Mateusza Morawieckiego. Zaniepokojenie wobec niektórych projektowanych przepisów  wyraziła Federacja Konsumentów.

Jak podkreślono we wspólnym liście (przeczytaj TUTAJ) – pod którym podpisali się Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan, Związek Cyfrowa Polska, Fundacja Centrum Cyfrowe oraz Startup Poland – przyjęcie Dyrektywy w sprawie prawa autorskiego w obecnym kształcie negatywnie wpłynie na konkurencyjność całego sektora związanego z nowoczesnymi technologiami, co odczują też polscy konsumenci

Więcej dowiesz się u źródła >

Czym jest ACTA 2

Prace nad „ACTA 2”, czyli dyrektywą PE dotyczącą praw autorskich, na czas wakacji zostały zawieszone. Obrady nad nią zostaną wznowione we wrześniu. O co tak naprawdę chodzi w dyrektywie i komu zależy na jej przegłosowaniu? I czy faktycznie powinniśmy obawiać się jej wprowadzenia?

W 2009 roku Rupert Murdoch, właściciel News Corp, jednego z największych imperiów mediowych na świecie – wydawca między innymi opiniotwórczego „The Times” oraz „The Sun”, tytułu z zupełnie innej beczki, mówiąc wprost brukowca – zapowiedział iż ma zamiar wycofać wszystkie swoje treści z Google. Mediowy magnat twierdził, że wyszukiwarki żerują na treściach wyprodukowanych przez News Corp, a czytelnicy którzy tym kanałem do niego trafiają i tak nie są lojalni, wydawca nie straci więc wiele, jeśli ich nie będzie. Co to ma wspólnego z „ACTA 2”? Więcej, niż myślicie…

Więcej dowiesz się u źródła >


Mówią na to „ACTA 2” [AKT. – dyrektywa została zatrzymana, oto jak głosowano]

Czy udostępnianie linków powinno być odpłatne, a treści publikowane przez użytkowników sprawdzane przed trafieniem na serwery? Jesteśmy już po głosowaniu w tej sprawie.

Aktualizacja III, 6 lipca 2018: Wczoraj europarlamentarzyści odrzucili projekt (zagrażającej wolności Internetu) dyrektywy o prawach autorskich w zaproponowanym kształcie i odesłali go do ponownych konsultacji. Jak głosowali przedstawiciele poszczególnych państw, w tym Polski?…

Więcej dowiesz się u źródła >

Parlament Europejski zatrzymuje prace nad kontrowersyjną zmianą w prawie autorskim w sieci

W Strasburgu europarlamentarzyści opowiedzieli się przeciw dalszym pracom nad tak zwanym ACTA 2, czyli nowym prawom autorskim w Unii Europejskiej. Największe kontrowersje wzbudzały zapisy artykułów 11 i 13.

Europarlamentarzyści w dzisiejszym głosowaniu opowiedzieli się przeciw dalszym pracom nad dyrektywą w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym – bo tak w pełni nazywa się dokument określany przez jej przeciwników jako ACTA 2…

Więcej dowiesz się u źródła >

Polska Wikipedia zamknięta na znak protestu. Nowa ustawa copyrightowa EU jest jeszcze gorsza niż myślano…

Polska (ale nie tylko) strona Wikipedii na znak protestu przeciw „podatkom” od hiperlinków i mechanizmowi umożliwiającemu cenzurę treści w Sieci nie udostępnia treści. Tymczasem Julia Reda donosi o fakcie, że dopiero niedawno pokazała się pełna treść tekstu, nad którym głosowała ostatnio komisja prawna EU – przegłosowując proponowane zmiany.

Za co ma być „podatek” czy po prostu opłata? Wg Julii nawet za najmniejszy fragment cytowanego tekstu…

Więcej dowiesz się u źródła >


Nowy podatek dla przedsiębiorców

Rząd szykuje firmom nowy podatek. Danina będzie dotyczyć przedsiębiorców, którzy zdecydują się na przeniesienie swojej działalności z Polski do innych krajów. Jest to realizacja już wcześniej zapowiedzianej polityki.

Exit tax – taką będzie nosił nazwę nowy podatek, zwany inaczej podatkiem od niezrealizowanych zysków. Obejmie on tych przedsiębiorców, którzy będą chcieli przenieść swoją działalność np. do Czech, Słowacji, Cypru, czy też do innego raju podatkowego…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną Skarbówka może działać wstecz Kwota wolna od podatku

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok? Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną? Skarbówka może działać wstecz? Kwota wolna od podatku

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za 2019 rok? Terminy, zmiany, zasady Nowy rok, a …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA