Dalsze śledztwo Parity w sprawie zamrożonego Ethereum
Ambisafe nazwał drugą utratę funduszy portfela Parity jako “ćwiczenie perspektywiczne”, potwierdzając, że żadne fundusze nie zniknęły
W specjalnym komunikacie prasowym firma Ambisafe, która wydaje tokeny na Ethereum i innych usługach, stwierdziła, że nie otrzymała żadnych raportów od swoich klientów o braku ich środków w ETH…
Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl
Prezes NBP: „Kryptowaluty zagrożeniem dla Polaków”- możliwe regulacje?
Nieustannie rosnące zainteresowanie wokół kryptowalut zwróciło, w końcu uwagę polskich władz. Swoją negatywną opinie wystawił prezes NBP nazywając internetowe waluty oszustwem. Mówi się również, że sprawą kryptowalut w Polsce zajmie się Komisja Finansów i Służb Specjalnych.
Kryptowaluta zdaniem NBP
Prezes Narodowego Banku Polskiego, profesor Adam Glapiński oraz Rada Polityki Pieniężnej na ostatniej konferencji przestrzegali przed inwestycjami w kryptowaluty. Ich zdaniem ryzyko utraty środków jest ogromne…
https://bithub.pl/wiadomosci/prezes-nbp-kryptowaluty-zagrozeniem-dla-polakow-mozliwe-regulacje/
Czytaj więcej na: https://bithub.pl
Prezes NBP o kryptowalutach: to jazda bez trzymanki
Bitcoin wciąż drożeje, osoby, które zainwestowały wcześniej w tę kryptowalutę, mogą być zadowolone. Inni pewnie dopiero teraz zamierzają się włączyć do gry i liczą na to, że i tak zarobią na wirtualnym pieniądzu. Nie tylko na bitcoinie – szybko przybywa mu konkurencji. W tej ostatniej nie brakuje walut podejrzanych, na rynku przybywa osób, które chcą zarobić na ludzkiej naiwności. Przestrzega przed tym prezes NBP, który sam chętnie by zakazał tego rozwiązania.
NBP ustami swojego prezesa, profesora Adama Glapińskiego, a także członków RPP ostrzegł na ostatniej konferencji prasowej przed lokowaniem pieniędzy w kryptowaluty, które zyskują na popularności – także w Polsce…
Czytaj więcej na: http://antyweb.pl
Twórca BitTorrent stworzy ekologiczną kryptowalutę
Przez tydzień jedno gospodarstwo domowe potrafi zużyć ilość energii potrzebną do przeprowadzenia bitcoinowej transakcji. Programista Bram Cohen, współtwórca popularnego protokołu transferu plików BitTorrent, postanowił rozwiązać problem. Cohen chce wprowadzić ekologiczną kryptowalutę.
Jak informuje serwis Tech Crunch, właściciel Chia Network, chce prowadzić własną kryptowalutę opartą o system proof od time i dyski twarde, a nie o proof of work i karty graficzne, jak robi to bitcoin…
Czytaj więcej na: https://www.dobreprogramy.pl
Bitcoin Classic jednak zawieszony
Bitcoin Classic ogłosił, że zamknie rozwój projektu, twierdząc, że Bitcoin Cash osiąga teraz cel wyznaczony przez projekt
W poście na blogu, menedżer Bitcoin Classic, Tom Zander, powiedział, że biorąc pod uwagę zawieszenie SwgWit2x, skalowanie bitcoina będzie kontynuowane, a funkcjonalność Bitcoin Cash prawdopodobnie przewyższy tą Bitcoina…
https://cryptonews.pl/bitcoin-classic-jednak-zawieszony/
Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl
11 pomysłów na zarobek na kryptowalutach
Kryptowaluty mają swoje 5 minut. Rośnie liczba inwestujących w cyfrowe waluty, ale także firm, które próbują popłynąć na tej rynkowej fali. Co kilka dni pojawiają się innowacyjne pomysły, jak zarobić na utrzymującej się popularności Bitcoinów i pozostałych. Redakcja MamBiznes.pl przygotowała subkietywny przegląd 11 najciekawszych pomysłów na biznes w obszarze kryptowalut.
Kryptowaluty, waluty cyfrowe to po prostu algorytmy kryptograficzne, które w bezpieczny, a przede wszystkim zdecentralizowany sposób rejestrują jednostki danej waluty, ich wydobywanie oraz zmiany stanów posiadania. Mimo zaledwie kilku lat istnienia na rynku odnalazły już swoje zastosowanie w wielu branżach. To z kolei spowodowało, że liczba start-upów w obszarze kryptowalut stale rośnie. Oto 11 przykładów takich biznesów…
Czytaj więcej na: https://mambiznes.pl
Komputery kwantowe zagrożeniem dla bitcoina i systemów bankowych
W ciągu 10 lat komputery kwantowe złamią zabezpieczenia popularnej kryptowaluty. Zagrożone są również powszechnie stosowane podpisy cyfrowe w bankach i instytucjach publicznych. Kryptolodzy jednak mają asa w rękawie, który pomoże uniknąć katastrofy.
Naukowcy z Narodowego Uniwersytetu w Singapurze oszacowali, że komputery kwantowe złamią zabezpieczenia do 2027 roku. Banki, instytucje publiczne i firmy mają zatem 10 lat na wprowadzenie stosownych zabezpieczeń. O tym, że jest to konieczne przekonali się ostatnio obywatele Estonii…
Czytaj więcej na: http://www.chip.pl