Z ostatniej chwili

Tertill wyrwie za nas chwasty na grządkach w ogródku

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Joe Jones i Franklin Robotics, twórcy znanego robota sprzątającego Roomba, mają kolejny pomysł. Tertill to robot, który może zająć się plewieniem ogródka w czasie, gdy my odpoczywamy na werandzie. Maszyna jest samodzielna i samobieżna, załatwi za nas automatycznie większość czynności, które trzeba wykonać przy pieleniu ogródka.

Franklin Robotics odpalił właśnie kampanię na serwisie zbiórkowym Kickstarter. Za robota trzeba będzie zapłacić 300 dolarów w sprzedaży detalicznej. Nie jest to mało, ale firma liczy na to, że udogodnienie jest warte tej ceny.

Robot automatycznie przeczesuje glebę i używa zestawu czujników do zlokalizowania małych roślin (te, których nie chcemy pielić, ochraniamy specjalnymi obróżkami), a następnie je ścina. Robot zasilany jest bateriami słonecznymi, więc nie trzeba go nigdzie dokować. Co więcej, maszyna jest w stanie pracować także w deszczowe dni…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Ogródkowa Roomba

Czasy, kiedy sprzątanie oznaczało długie ślęczenie za sterami odkurzacza już dawno minęły. Na rynku jest mnóstwo ofert niewielkich, automatycznych odkurzaczy typu Roomba, które zajmą się porządkiem, kiedy ty umościsz się na kanapie z książką. To prawdziwe zbawienie każdej pani domu. Niestety, o ile twoje podłogi mogą dzięki technologii lśnić czystością, ogród to zupełnie inna sprawa. Walka o idealne grządki nie jest łatwa. Na szczęście w tej sprawie może pomóc Tertill.

To maleńki odkurzacz, który ma jedno zadanie: pielenie twojego ogrodu i dbanie o porządek na grządkach. Franklin Robotics, odpowiedzialne za słynną Roombę czy Scoobę, postanowiło rozszerzyć swoją ofertę i przenieść się z wnętrz do ogrodów i na podwórka. Tertill sprawi, że chwasty znikną z twojego ogrodu, a jedyny moment, w którym przypomnisz sobie o jego obecności nastąpi wtedy, kiedy trzeba będzie wymienić mu nożyce. Poza tym drobnym zabiegiem, robot nie wymaga niczyjej uwagi. Jest wodoodporny, wbudowano także w niego panele słoneczne, dzięki czemu może działać bez ładowania z gniazdka. Wpuszczony między grządki, usuwa wszelkie chwasty mające mniej niż 2,5 centymetra. W przypadku, kiedy twoje rośliny są mniejsze niż bezpieczna wysokość, możesz założyć wokół nich specjalną osłonę, która sprawi, że Tertill je ominie…

Czytaj więcej na: http://www.magazyn-hamag.pl

 

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Maska do świadomego snu i medytacji NeuroOn. THOR – dron helikopter czy samolot?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Ta stworzona przez Polaków maska służy do świadomego snu i medytacji 24 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA