TransferGo dodaje do swojej oferty kryptowaluty
Serwis TransferGo z siedzibą w Wielkiej Brytanii został podobno pierwszym na świecie operatorem przekazów pieniężnych oferującym transakcje kryptowalutowe…
Więcej dowiesz się u źródła >>Istnieje już ponad 300 funduszy kryptowalutowych
Według analityków firmy Autonomous Next, liczba aktywnych funduszy kryptowalutowych wynosi obecnie 312. Od końca 2017 roku wzrosła ona o 24%. Od 2016 roku liczba funduszy inwestujących w cyfrowe waluty powiększyła się 4,5-krotnie, a od 2015 roku blisko ośmiokrotnie. Mimo wysokiej dynamiki wzrostu, jest on w tym roku najwolniejszy od czasów powstania pierwszych funduszy…
Więcej dowiesz się u źródła >>Firmy z branży walut fiat i krypto omawiają przyszłość kryptowalut na zamkniętym spotkaniu NASDAQ
W tym tygodniu odbyło się spotkanie z zamkniętymi drzwiami, podczas którego Nasdaq Inc. omówił kroki mające na celu legitymizację przemysłu krypto na światowych rynkach…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Polecane płyty główne do koparek kryptowalut – TOP 5
Do zarabiania kryptowalut warto zaopatrzyć się w odpowiednią konfigurację sprzętową. Polecamy płyty główne, które sprawdzą się jako podstawa koparki kryptowalut.
Kryptowaluty cieszą się niesłabnąca popularnością, co skłania coraz więcej osób do budowy tzw. koparki kryptowalut. Przy budowie takiej konstrukcji oczywiście najważniejsze są karty graficzne, ale warto również zadbać o odpowiednią płytę główną. Producenci postanowili wyjść naprzeciw klientom i od jakiegoś czasu konstruują nawet specjalne modele pod mining…
Więcej dowiesz się u źródła >>Amerykańscy ustawodawcy zbliżają się do wprowadzenia przepisów krypto
Próbując zdobyć poparcie przed zbliżającymi się wyborami, amerykańscy politycy zwracają się do rosnącej społeczności kryptograficznej
Coraz częściej w Stanach Zjednoczonych można spotkać się z urzędnikami, którzy przywiązują wagę do nadzorowania rynku kryptograficznego jako szansy na dotarcie do potencjalnych wyborców.
Reprezentant Bill Huizenga jest na dobrej drodze, by poprowadzić dwupartyjny wysiłek w celu wprowadzenia zdroworozsądkowych przepisów kryptowalutowych…
Farma wiatrowa do wydobywania Bitcoinów powstanie w Maroku
Wydobycie Bitcoinów staje się coraz droższe i nie ma nic wspólnego z ochrona środowiska. Za względu na potencjalną szkodliwość innowacyjnych technologii dla środowiska naturalnego, podejmowane są inicjatywy mające tę sytuację odwrócić. Najnowszy ruch pochodzi od Brookstone Partners i obejmuje budowę farmy wiatrowej o mocy 900 megawatów w Maroku. Wiatraki mają być przeznaczone do wydobywania Bitcoinów…
Więcej dowiesz się u źródła >>72% amerykańskich inwestorów uważa kryptowaluty za ryzykowne
Ostatnio kryptowaluty stały się jednym z najczęściej poruszanych tematów na całym świecie. Choć Bitcoin istniał od 2008 roku, nie zyskał powszechnej popularności aż do zeszłego roku, kiedy to jego cena osiągnęła aż 20 000 dolarów. Od tego czasu jego cena znacznie spadała, a później znowu rosła by obecnie wahać się w granicach 8 tysięcy dolarów. Dzisiejszy 24-godzinny wolumen obrotu kryptowalutami wynosi 12,56 miliarda USD. Chociaż jest to znacząca kwota, najwyraźniej nie robi wrażenia na większości inwestorów z USA…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Co można zrobić, by Polska stała się doliną blockchainową
Takie pytanie padło ze strony wpływowych osób w kraju z prośbą o sugestie. W pierwszej chwili nasuwa się żartobliwe rozwiązanie w postaci skupu interwencyjnego kryptowalut związanych z polskimi projektami blockchainowymi. Żarty na bok, spróbujmy na serio odpowiedzieć sobie na pytanie co się dzieje, że mimo wykluwania na świat piekielnie zdolnych matematyków / programistów Polska nie stanowi czubka włóczni w świecie zdecentralizowanych protokołów. Jeszcze ciekawsze pytanie brzmi czemu jeszcze 20 lat temu nikt nie postawiłby złotówki na sukces polskich twórców gier, gdy tymczasem nie tylko CD Projekt odnosi globalny sukces. I na koniec, czemu Revolut nie jest polską firmą, a tworzyli go głównie polscy programiści…
Więcej dowiesz się u źródła >>Nowości na Binance: Dock (DOCK)
Dziś w południe giełda Binance uruchomi handel kolejną kryptowalutą: Dock (DOCK). Dostępne pary handlowe: DOCK/BTC oraz DOCK/ETH…
Więcej dowiesz się u źródła >>Przerwa techniczna na BitMarket z dodaniem nowych par z ETH
Giełda BitMarket informuje o zaplanowanej na dzisiaj, w godzinach od 22:00 do max. 24:00 przerwie technicznej. W trakcie przerwy dodane zostaną nowe rynki: ETH/PLN oraz ETH/EUR…
Więcej dowiesz się u źródła >>
ICOBox stoi na czele listy najlepszych agencji marketingowych ICO
ICOBox został uznany za najlepszą firmę oferującą usługi marketingowe ICO, według rankingu opublikowanego ostatnio przez Hackernoon…
Więcej dowiesz się u źródła >>JVCEA rozważa ograniczenie obrotów dla niektórych klientów
Japońskie Stowarzyszenie Wirtualnej Wymiany Walut (JVCEA) zobowiąże swoje giełdy członkowskie do wprowadzenia limitów na aktywność handlową dla niektórych klientów…
Więcej dowiesz się u źródła >>Kryptowaluty jako zapłata dla piłkarzy. Gibraltar United będzie wypłacać graczom w kryptowalucie
Gibraltarski klub piłkarski Gibraltar United F.C. będzie pierwszą na świecie drużyną z nowym rodzajem wynagrodzenia w piłce nożnej. Klub jest obecnie w centrum uwagi entuzjastów walut wirtualnych, stając się pierwszą na świecie drużyną piłkarską, która wprowadziła kryptowaluty w ramach wynagrodzenia dla swoich swoich piłkarzy…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Miliarder z Wall Street: Bitcoin to „ciekawy eksperyment społeczny”
W wywiadzie dla Bloomberga, sześćdziesięcioośmioletni Bill Miller pozytywnie ocenił Bitcoina, opisując go jako “ciekawy eksperyment technologiczny”, choć uważa, że większość innych kryptowalut jest bezwartościowa. Miliarder z Wall Street dodał również, że “duża część” jego aktywów znajduje się w Bitcoinie, zarówno indywidualnie jak i w partnerstwie, które prowadzi. Miller wszedł do krypowalutowej przestrzeni w 2014 lub 2015 roku przy cenie zakupu około 350 $. Co do ryzyka związanego z Bitcoinem, uważa, że ”każdy może pozwolić sobie na utratę 1% swoich pieniędzy”…
Więcej dowiesz się u źródła >>MyEtherWallet pracuje nad aplikacją na urządzenia mobilne
MyEtherWallet jest jednym z najpopularniejszych portfeli do przechowywania Ethereum i tokenów ERC20. Do tej pory MEW był stosunkowo trudnym portfelem dla niedoświadczonego użytkownika, wymagającym zachowania szczególnej ostrożności z powodu częstych ataków phishingowych…
Więcej dowiesz się u źródła >>Członek kongresu USA wzywa do zwiększenia działań w sprawie regulacji kryptowalut
Kongresman Bill Huizenga namawiał Kongres USA, by skupił się na regulacji kryptowalut w wywiadzie dla Bloomberga; Huizenga chce większej kontroli nad rynkiem aktywów cyfrowych…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Analiza ceny Bitcoina i Litecoina 30.07.2018
Wykres Litecoina w interwale tygodniowym jest interesujący. Wróciliśmy do sytuacji z lipca/sierpnia ubiegłego roku gdy zmienność kursu była podobna do tej, którą obserwujemy w tej chwili. Oznacza to, że LTC znalazł silne wsparcie i rozpoczął proces akumulacji. Wzrosty na BTC -0.45% tym razem nie pociągnęły za sobą altcoinów, aczkolwiek myślę, że wszystko przed nami. Kontynuacja wzrostów na Bitcoinie może popchnąć następnym razem rynek altów wysoko w górę. Moim zdaniem kolejna fala wzrostów może doprowadzić kurs na poziomy ostatniego lokalnego szczytu, ok. 180$ ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Tegoroczna jesień wygląda obiecująco dla całego rynku…
Więcej dowiesz się u źródła >>Członek Amerykańskiej komisji SEC sprzeciwia się odrzuceniu przez agencję kontraktów ETF na Bitcoina
Amerykańska komisarz Hester M. Peirce, opublikowała oświadczenie o oficjalnym niezadowoleniu z drugiego odrzucenia przez agencję wniosku braci Winklevoss o kontrakty ETF na BTC…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Krypto bank Michaela Novogratza $134 mln na minusie
Negatywny wynik będący skutkiem spadków na Bitcoinie oraz rynku krytpwalut ogółem, jest główną przyczyną strat wykazanych przez Galaxy Digital LP – firmowanego przez Michaela Novogratza banku handlowego, który, według informacji podanych przez anonimową osobę z jego kręgów, ma stać się „Goldman Sachsem dla sfery krypto”. Przypomnijmy, że pierwsza pod względem wartości rynkowej kryptowaluta zaliczyła przez 3 miesiące od momentu osiągnięcia maksimów na poziomie 19,5 tys. USD w grudniu zeszłego roku, pokaźny spadek o aż 52%. W zeszłym tygodniu, zgodnie z wymogami regulacyjnymi, licząca niewiele ponad 8 miesięcy spółka przedłożyła raport za pierwszy kwartał swojej działalności. Wynika z niego, iż poniosła wówczas stratę na łączną kwotę 134 mln USD…
Więcej dowiesz się u źródła >>Producenci bloków EOS przegłosowali decyzję o podwojeniu pamięci RAM
Jak pokazują ostatnie 2 miesiące, do tej pory okres wakacyjny nie służył projektowi EOS. Wiele mówiło się o problemach związanych z uruchomieniem sieci głównej (mainnetu), nieporozumieniach dotyczących konstytucji EOS oraz niedawnych technicznych zgrzytach w temacie pamięci RAM. Działania w tej ostatniej kwestii podjęto 26 lipca – miało wówczas miejsce głosowanie producentów bloków, podczas którego 15 spośród 21 głosujących zdecydowało o zwiększeniu dostępnej (w ramach wewnętrznego rynku) pamięci RAM oraz aktualizacji całego systemu ją obsługującego…
Więcej dowiesz się u źródła >>