Wellington Management Chce Kryptowalut
Rynek coraz bardziej stabilny
Z każdym mijającym tygodniem konsolidacja na rynku kryptowalut nabiera na sile. Cena Bitcoina, największa z walut cyfrowych, zdaje się oscylować w okolicach 10,000 dolarów. Natomiast Ethereum za aktualny pułap stabilności obrało kwotę około 1,000 dolarów. Jednakże pomimo kontynuacyjnego trendu niskiej zmienności cen, jest zdecydowanie za wcześnie, aby jasno mówić o dojrzewaniu rynku kryptowalut. Natomiast pozytywnym efektem ograniczenia niezdrowych wahań notowań walut cyfrowych jest coraz większe zainteresowanie nimi ze strony największych graczy rynku finansowego. Ostatnim z wielkich, który jawnie zainteresował się wejściem w pole walut cyfrowych, jest Wellington Management – amerykański potentat rynku funduszy inwestycyjnych. Kilka dni temu firma wydała podsumowanie wewnętrznego badania traktującego o potencjalnych korzyściach świadczenia usług inwestycyjnych opartych o kryptowaluty…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Blockchain zostanie użyty w Rosji w wyborach prezydenckich
Blockchain pokazuje swoje możliwości nie tylko przy kryptowalutach. Rosja jako pierwszy kraj na świecie użyje technologii blockchain w wyborach prezydenckich. Pierwsza tura wyborów będzie mieć miejsce 18 marca, a wyniki będą monitorowane przez nowo powstały łańcuch blokow. Projekt jest skutkiem współpracy rosyjskich władz i lokalnej firmy technologicznej 2chain.
Do tej pory większość osób słyszących frazę „blockchain”, kojarzyło ją głównie z kryptowalutami. Jeśli wszystko pójdzie po myśli rządu rosyjskiego, możemy być świadkami ogólnoświatowej zmiany pod względem wykorzystania blockchain nie tylko w wyborach prezydenckich bądź lokalnych, ale w służbie zdrowia czy weryfikacji danych w instytucjach państwowych…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Rosja: Blockchain zostanie wykorzystany do ochrony danych
Rosyjski ośrodek badań ankietowych wykorzysta Blockchain do monitorowania wyników sondaży przeprowadzanych w wyborach prezydenckich w 2018 roku
Zgodnie z oświadczeniem, krajowe centrum badań opinii publicznej (VTSIOM) współpracuje z lokalnym startupem 2chain, który specjalizuje się w inteligentnych technologiach i doradztwie marketingowym ICO…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Wybory prezydenckie w Rosji testem dla blockchain, ale…
Jeżeli dodatkowe, praktycznie całkowicie odporne na sfałszowanie zabezpieczenia wydają się wam czymś dziwnym biorąc pod uwagę sytuację w Rosji, to szybko należy dodać, że blockchain zostanie wykorzystany w nieco innym celu.
Technologią blockchain interesują się banki i inne instytucje finansowe, a jest tak dlatego, że informacje zapisane w rozproszonej bazie danych są niemożliwe to sfałszowania. Z tego samego powodu łańcuch bloków może sprawdzić się na przykład w wyborach prezydenckich …i (w pewnym sensie) zostanie to sprawdzone jeszcze w marcu, w Rosji…
Więcej dowiesz się na: http://www.benchmark.pl
Rosja będzie wprowadzać regulacje dotyczące kryptowalut
Zgodnie z oficjalną publikacją rządową, kryptowaluty mają zostać uregulowane w Rosji do 1 lipca
Putin ustalił datę regulacji, zwanego obecnie rozporządzeniem w sprawie aktywów cyfrowych, o których mowa była po raz pierwszy w zeszłym roku…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Steve Bannon chwali kryptowalutę jako narzędzie przeciwstawiające się europejskiemu establishmentowi
Steve Bannon, były główny strateg amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa, powiedział, że kryptowalutymogą być atutem europejskiego ruchu establishmentowi podczas imprezy sponsorowanej przez szwajcarski dziennik Die Weltwoche
Na swoim wykładzie w Zurychu, Bannon stwierdził, że kryptowaluty i Blockchain “umocnią ruch populistyczny, umocnią firmy i wzmocnią rządy, które będą mogły uniezależnić się od banków centralnych, które manipulują ceną waluty i trzymają niewolnicze stawki dla obywateli“…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
NSA: istotny wyrok w sprawie podatku od kryptowalut
Podatek od kryptowalut tematem rozpraw sądowych
Dnia wczorajszego ukazał się bardzo ważny wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, który odnosił się do sprawy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w kwestii opodatkowania podatkiem dochodowym sprzedaży Bitcoina. Skarga kasacyjna do NSA została odrzucona, ponieważ sąd uznał stanowisko warszawskiego WSA…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Pierwszy wyrok w sprawie handlu bitcoinami w Polsce
W Polsce interpretacja podatkowa dotycząca handlu kryptowalutami jest niejasna, o czym wspominał też w wywiadzie prof. Piech. Sytuacja właśnie stała się klarowniejsza za sprawą rozstrzygnięcia pierwszego sporu w tej materii.
Naczelny Sąd Administracyjny ogłosił właśnie pierwszy wyrok w sprawie podatnika, który nie zgodził się z wyrokiem niższej instancji. W skardze do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przekonywał, że bitcoin wymyka się kwalifikacji prawnej, a zatem podatkowej…
Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl
Białorusini pytają o legalizację
Zainteresowanie kryptowalutami na Białorusi znacznie wzrosło w ubiegłym roku. Tematy związane z Bitcoinem, miningiem i Blockchainem zostały spopularyzowane przez media. Białorusini szukają więcej informacji na temat kryptowalut w Internecie, ale są pewne kluczowe pytania, na które wyszukiwarki nie są w stanie odpowiedzieć.
Czy zwykli obywatele skorzystają z nadchodzącej legalizacji? Czy będą mogli otrzymywać pensje i płacić rachunki w Bitcoinie? Obawy rosną, że dekret nr 8 może po prostu zmienić Białoruś w “krypto-offshore“…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Webinar: Maciej Kmita i Tomasz Ostojski na FxParkiet
Webinar z członkami redakcji Bithub.pl odbędzie się w poniedziałek 12 marca o godzinie 19:00 na portalu FxParkiet. Uczestnikami będą Maciej Kmita, autor opinii, opisów kryptowalut oraz podsumowań tygodnia oraz Tomasz Ostojski, autor newsów, opisów kryptowalut oraz z ich planów rozwoju.
O czym porozmawiamy?
Głównym tematem webinaru będą „Technologie w kryptowalutach”. Świat kryptowalut to nie tylko technologia blockchain. Kryje się w nim wiele innych, również innowacyjnych rozwiązań i technologii. Niektóre z nich możemy znać z codziennego życia, inne pojawiły się niedawno. Prezentacja poruszy wiele ciekawych aspektów i rozwiązań technologicznych, które możemy znaleźć w świecie cyfrowych pieniędzy i tokenów…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Popularny południowokoreański serwis turystyczny wdraża płatności kryptowalutowe
Południowokoreański serwis turystyczny, udostępniający w swojej ofercie możliwość rezerwacji ponad 50 000 hoteli i innego rodzaju zakwaterowania będzie akceptować płatności w formie 12 kryptowalut.
Operator serwisu o nazwie „How are you here?” (z ang. Jak się tu dostałeś?), firma With Innovation Corp. podjęła w tym zakresie współpracę z giełdą wymiany kryptowalut Bithumb, piątą obecnie, największą giełdą świata (pod względem 24 godzinnego wolumenu handlowego) i drugą w Południowej Korei…
Więcej dowiesz się na: http://bitcoin.pl
Ponad 35 000 BTC z masy upadłościowej giełdy Mt. Gox sprzedanych w ostatnich miesiącach
Jak wynika z opublikowanego raportu, japoński syndyk upadłej giełdy Mt.Gox dokonał sprzedaży 35 841 bitcoinów oraz oraz 34 008 monet bitcoin cash o łącznej równowartości ponad 43 miliardów jenów lub ponad 405 milionów dolarów.
Sprzedaż kryptowalut miała odbywać się pomiędzy grudniem zeszłego roku, a lutym za pomocą jednej z giełd wymiany kryptowalut. Pomimo, iz syndyk nie zaznacza o jaką giełdę chodzi, wiele wskazuje na to, iż był to Kraken, który to ma pośredniczyć w przyszłej dystrybucji środków dla wierzycieli Mt. Gox…
Więcej dowiesz się na: http://bitcoin.pl
Bitcoin: Opłaty za wypłacanie BTC coraz niższe
Bitcoin to piękny projekt i zarazem ideologia przyszłości, ale posiada również swoje wady. Prawdopodobnie największą jego wadą są wysokie opłaty transakcyjne w sieci. Poprzez zaadaptowanie SegWit, w ostatnich dniach czołowe giełdy kryptowalut znacznie obniżyły koszty wypłat BTC. Platformy takie jak Bitfinex, Binance czy Kraken obcięły opłaty do aż 50%.
Wszystko to za sprawą zaadaptowania przez giełdy SegWitu. SegWit to proces zwiększania limitów wielkości bloków poprzez oddzielanie podpisanych danych od danych transakcyjnych w operacjach Bitcoina. Oprócz zwiększania wydajności, SegWit skutecznie naprawia ciągliwość transakcji przed potencjalnym atakiem opartym na modyfikacji określonego wcześniej ID transakcji (przed potwierdzeniem z sieci)…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Mobilna MoneyTap zrewolucjonizuje rynek natychmiastowych transakcji?
Japońskie konsorcjum planuje uruchomić mobilną aplikację, umożliwiającą klientom natychmiastowe wykonywanie transakcji. MoneyTap ma oferować momentalne rozliczanie przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Program ma być zasilany blockchainem firmy Ripple.
Zasięg aplikacji MoneyTap
Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie Ripple, pierwszy raz w historii opracowano aplikację rozliczającą transakcje mobilne. Projekt ma zostać wprowadzony w Japonii i być wykorzystywany przez wiele krajowych banków. SBI Net Sumishin Bank, Suruga Bank i Resona Bank mają uruchomić usługę jesienią 2018 roku…
Więcej dowiesz się na: https://krypto.net.pl
Znany inwestor przewiduje, że kryptowaluty zastąpią waluty fiat w ciągu 5 lat
Legendarny inwestor, Tim Draper przewiduje, że w ciągu pięciu lat, nikt nie będzie już korzystał z walut klasycznych. Według znanego technologicznego inwestora, przyszłość finansowa należy do kryptowalut.
Znany prognostyk w rozmowie w Fast Money w CNBC przewidział, że aktualna zmiana w świecie nowoczesnych technologii, jest większa, niż wprowadzająca ogromne innowacje, epoka żelaza, czy brązu. Tim Draper zauważył , że rozwój technologii blockchain jest porównywalny do tego, jak powstawał cały internet…
Więcej dowiesz się na: https://krypto.net.pl
Rewolucja blockchainowa – wywiad z prof. Krzysztofem Piechem, twórcą polskiej kryptowaluty
Łańcuchy blokowe (ang. „blockchain”) to nie tylko kryptowaluty. Sprawdzają się także w biznesie i administracji publicznej. E-government oparty na technologii blockchain wprowadziły już m.in. Estonia, Gruzja i Dubaj. To ostatnie miasto oszczędziło na ograniczeniu niepotrzebnej biurokracji półtora miliarda dolarów korzystając przy tym z wiedzy polskich programistów. Czy zostanie ona wykorzystana także w naszym kraju?
Pierwszym udanym zastosowaniem łańcuchów blokowych są budzące wiele kontrowersji kryptowaluty. Po dymisji Anny Streżyńskiej z funkcji ministra cyfryzacji rząd stanowczo odciął się od prac prowadzonych do tej pory pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji przez Polski Akcelerator Technologii Blockchain. Także Komisja Nadzoru Finansowego i Narodowy Bank Polski ostrzegają przed kryptowalutami w swojej kampanii informacyjnej zatytułowanej „Uważaj na kryptowaluty”. Jak podkreślają eksperci, wirtualne pieniądze to dopiero początek rewolucji technologicznej, podobnej do tej, w wyniku której powstał internet…
Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl
Bitcoin dołączył do listy definicji słownika Merriam-Webster
Jeden z najpopularniejszych słowników językowych na świecie, Merriam-Webster, do obszernej listy definicji, dołączył słowa, z których każdego dnia korzystają osoby związane z rynkiem kryptowalut.
Webmaster’s Dictionary to jeden z najpopularniejszych słowników amerykańskiej odmiany językowej, który istnieje od 1928 roku. Zanim jakieś słowo dołączy do honorowej bazy danych programu, zostaje sprawdzone w oparciu o zaawansowane kryteria. Często wiele lat musi upłynąć, by – zgodnie z zasadami wyznawanymi przez twórców Merriam-Webster – mogło zapisać się w historii…
Więcej dowiesz się na: https://krypto.net.pl