Z ostatniej chwili

Włamał się do komputerów FBI i CIA. Podatność Spectre! Diagnostyka podatności na ataki Meltdown i Spectre. Mastercard i uwierzytelnianie biometryczne

Ocena czytelników
[Głosów: 1 Ocena: 5]

Jako 15-latek skutecznie włamał się do komputerów FBI i CIA

Kane Gamble miał 15 lat, gdy włamał się do rządowych komputerów w USA i uzyskał dostęp m.in. do materiałów dotyczących operacji w Afganistanie i Iranie. Poznał szczegóły prowadzonego policyjnego śledztwa i włamał się do prywatnych urządzeń najwyższych amerykańskich urzędników…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Podatność Spectre groźniejsza niż sądzono

Intel potwierdził pojawiające się wcześniej w internecie informacje o tym, że łata likwidująca podatność Spectre zawiesza również komputery wyposażone w jej najnowsze układy CPU. Wcześniej wydawało się, że problem ten dotyczy wyłącznie intelowskich procesorów starszego typu…

Więcej dowiesz się na: https://www.computerworld.pl

Te narzędzia sprawdzą czy komputer jest podatny na ataki Meltdown i Spectre

Po pojawienie się informacji o istnieniu groźnych podatności Meltdown i Spectre wielu użytkowników komputerów chciałoby wiedzieć, czy posiadany przez nich system jest odporny na tego typu zagrożenia. Można to zrobić sięgając po jedno z trzech zaprezentowanych poniżej narzędzi.

Pierwsze zostało opracowane przez Microsoft, drugie zaprojektował Steve Gibson (ekspert od spraw bezpieczeństwa), a trzecie jest dziełem firmy Ashampoo (niemiecki dostawca oprogramowania)…

Więcej dowiesz się na: https://www.computerworld.pl

Mastercard: uwierzytelnianie biometryczne od kwietnia 2019

Od kwietnia 2019 roku posiadacze kart Mastercard będą mogli korzystać z biometrycznych metod uwierzytelniania płatności. Z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Oksfordzki we współpracy z Mastercard wynika, że zdecydowana większość konsumentów – aż 93% – preferuje biometryczne potwierdzanie płatności, od podawania hasła (kodu PIN). Wraz z tak wyraźnymi preferencjami zmieniają się również usługi bankowe…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Dane medyczne przeszło połowy Norwegów skradzione? Jeszcze świeży hack norweskiej służby zdrowia

Na razie wiadomo że hack był i nie chodzi raczej o „niewinny” ransomware czy „zawirusowanie” jednego komputera. Co wiemy? Na pewno to, że nie wiadomo jak daleko zaszedł atak, co jest… nienajlepszą informacją…

Więcej dowiesz się na: https://sekurak.pl

mBank ostrzega o nowym cyberzagrożeniu

Polscy klienci bankowości mobilnej mogą być narażeni na nowe próby cyberataku. Przestępcy mogą zdobyć informacje na temat posiadanych środków i realizowanych transakcji, a także próbować wykraść same środki. Schemat ataku przebiega w następujących etapach…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Zakupy w sklepie OnePlus niebezpieczne dla aż 40 000 klientów

Sprawa dotyczy części osób, które do płatności wykorzystywały kartę kredytową. Złośliwy kod wykryty został na serwerze odpowiadającym za przetwarzanie danych związanych z płatnościami…

Więcej dowiesz się na: http://www.benchmark.pl

Ransomware w tym roku spowoduje szkody na poziomie 11 mld dolarów

Tak prognozują eksperci z firmy Cybersecurity Ventures i mają ku temu powody. Ransomware to olbrzymie zagrożenie, przed którym niełatwo jest się zabezpieczyć – da się za to w nietrudny sposób uchronić przed skutkami działania tego szkodliwego oprogramowania…

Więcej dowiesz się na: http://www.benchmark.pl

Groźny malware atakuje Androida

Eksperci z Kaspersky Lab twierdzą, że odkryty przez nich malware, który nazwali Skygofree, po zainstalowaniu się na zaatakowanym urządzeniu szpieguje użytkownika, wykradając z urządzenia różnego rodzaju poufne informacje…

Więcej dowiesz się na:http://www.chip.pl

Znaleziono złośliwe rozszerzenia dla Google Chrome. Sprawdź, czy nie masz któregoś z nich

Łapanie użytkowników w pułapki niebezpiecznych wtyczek to niestety żadna nowość. Również Google wydaje się nie dawać sobie rady z wysypem szkodliwego oprogramowania w swoich repozytoriach. Zidentyfikowano kolejne programy, których raczej nie warto instalować wewnątrz przeglądarek Chrome…

Więcej dowiesz się na: http://antyweb.pl

We wtyczkach do Chrome znalazł się złośliwy kod

Chrome w powszechnym mniemaniu jest jedną z najbezpieczniejszych przeglądarek na świecie. Inaczej jednak rzecz się ma z wtyczkami do niej…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Luki bezpieczeństwa w aplikacjach do pobierania torrentów

Program Transmission używany do wymiany plików w sieci bittorrent umożliwia przejęcie kontroli nad systemem operacyjnym. Narażone na ataki są też inne aplikacje do pobierania plików, które działają w formie wtyczki do przeglądarki…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Bezpieczeństwo domen internetowych

Reverse domain hijacking, cybersquatting, typosquatting – lista zagrożeń, które czyhają na właścicieli domen jest długa. Co kryje się za tymi hasłami i w jaki sposób przeciętny abonent może bronić się przed oszustami?

Reverse domain hijacking to inaczej wyłudzenie domeny, z którym mamy do czynienia, kiedy jeden podmiot próbuje przejąć domenę zarejestrowaną przez innego abonenta. Do tej sytuacji dochodzi często, gdy firma dąży do przejęcia atrakcyjnej dla siebie nazwy domeny poprzez udowodnienie swoich praw do niej z tytułu zarejestrowanego znaku towarowego…

Więcej dowiesz się na: https://www.pcworld.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uniwersytet Zielonogórski zhackowany. Młody haker przejął milion serwerów wirtualnych. Nowe oszustwo na BLIK-a.

Uniwersytet Zielonogórski zhackowany. Młody haker przejął milion serwerów wirtualnych. Nowe oszustwo na BLIK-a.

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Uniwersytet Zielonogórski zhackowany, nie działa kilka systemów, w tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA