Z ostatniej chwili

Malware Mirai w wersji zmodyfikowanej zaatakował Deutsche Telekom

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Hakerzy zmodyfikowali malware i użyli go do zaatakowania routerów zapewniających klientom niemieckiej firmy telekomunikacyjnej Deutsche Telekom dostęp do internetu. W wyniku ataku setki tysięcy użytkowników zamieszkujących Niemcy nie mogło w ostatni weekend połączyć się z internetem.

Deutsche Telekom ocenia, że atak odciął od internetu ok. miliona użytkowników korzystających z jego usług. To dużo biorąc pod uwagę fakt, że Deutsche Telekom świadczy usługi dostępu do internetu ok. 20 mln osób.

Warto przypomnieć, że malware Mirai (chodzi i wcześniejszą wersję oprogramowania) zainfekował kilka tygodni temu ok. 500 tys. urządzeń IoT. Były to przede wszystkim kamery internetowe używane do monitorowania otoczenia oraz urządzenia DVR, które przeprowadziły następnie zmasowany atak DDoS na system IT eksploatowany przez jednego z czołowym dostawców internetu działających w USA. Wtedy również setki tysięcy użytkowników było odciętych na jakiś czas od internetu.

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://www.computerworld.pl

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Systemy IT polskich firm są atakowane. Oszustwa w Social Mediach, jak rozpoznać Poważny atak na Twittera. Uwaga na nowy ransomware

Systemy IT polskich firm są atakowane. Oszustwa w Social Mediach, jak rozpoznać? Poważny atak na Twittera. Uwaga na nowy ransomware

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Systemy IT polskich firm są atakowane przeciętnie ponad 40 razy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA