Z ostatniej chwili

Uwaga na pseudo-maile z Poczty Polskiej!

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Poczta Polska alarmuje – ktoś rozsyła fałszywe maile z rzekomymi awizami. Wiadomość zawiera załącznik PDF, który zawiera złośliwe oprogramowanie.

Nadawca fałszywych wiadomości podszywa się pod Pocztę Polską. Adresy, z którym przychodzą wiadomości, faktycznie mogą zmylić – to awizo@poczta-polska.pl lub info@poczta-polska.pl. Treść wiadomości też może wydać się prawdziwa.

Poczta Polska ostrzega, że do wiadomości dołączony jest plik PDF zawierający złośliwe oprogramowanie. Najlepiej więc zignorować maila i usunąć go. Wirus może np. zablokować nam dostęp do komputera żądając okupu czy przechwytywać loginy do bankowości internetowej.

z21045110qpoczta-polska-ostrzega-przed-falszywymi-mailami

Jeśli masz jakieś wątpliwości – zadzwoń na pocztę i dowiedz się, czy czeka na ciebie jakaś przesyłka. Pamiętaj – jeśli nie złożyłeś żądania otrzymywania zawiadomień z poczty SMS-em lub mailowo, to Poczta Polska nie wysyła do ciebie żadnych elektronicznych awiz.

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://next.gazeta.pl

 

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uwaga na fałszywe SMS-y o skierowaniu na Kwarantannę Domową! Dodatkowe zabezpieczenia Facebooka. Kaspersky ujawnia incydenty cyberprzestępcze

Uwaga na fałszywe SMS-y o skierowaniu na Kwarantannę Domową! Dodatkowe zabezpieczenia Facebooka. Kaspersky ujawnia incydenty cyberprzestępcze

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Uwaga na fałszywe SMS-y o skierowaniu na Kwarantannę Domową! Po …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA