Z ostatniej chwili

Jak przyciągnąć czytelników na bloga? Poradnik – jak zwiększyć ruch z Google?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Jak zdobyć stałych czytelników bloga? – 9 pomysłów

Podpowiadamy, jak zdobyć stałych czytelników bloga. Poznaj kilka sposobów, aby budować stałe grono wiernych czytelników, rozwijając tym samym własny blog.

Pozyskiwanie nowych odbiorców bloga jest trudnym zadaniem. Wymaga poświęcenia, zaangażowania oraz próbowania różnych form promocji treści. Mimo wszystko docieranie do coraz szerszej publiki powinno być priorytetem dla blogerów.

Jednak na tym nie koniec walki o użytkowników. Jest jeszcze jedna, równie ważna kwestia – zatrzymanie tych nowych odbiorców na dłużej. Zatem jak zdobyć stałych czytelników bloga? Poprzez regularność, samą treść czy nawet jej prezencję. Możliwości jest wiele.

Warto wiedzieć, że to właśnie stali czytelnicy są silną bronią bloga. Chociażby z racji tego, że w porównaniu do nowych czytelników są bardziej ufni, skorzy do nawiązania interakcji poprzez komentarze czy po prostu generują ciągły ruch na stronie. Jak ich zachęcić do powrotu? Dać im powód. Użytkownicy muszą mieć po co wracać.

Sprawdź więc, jak zdobyć stałych czytelników bloga i buduj grono wiernych czytelników razem z naszymi wskazówkami.

Zaczynamy!

Jak zdobyć stałych czytelników bloga? – 9 pomysłów do realizacji

1. Wykorzystaj mailing do przypominania się.

Użytkownicy w większości są zabiegani w ciągu dnia. Nie muszą więc codziennie pamiętać, aby odwiedzić Twój blog i sprawdzać, czy pojawiły się nowe treści do przeczytania.

Dobrze jest zatem przypomnieć subskrybentom newslettera o treściach czekających na przeczytanie. Mail skupiający np. pięć najciekawszych wpisów z danego miesiąca jest świetnym sposobem na przypomnienie się i nakłonienie odbiorców do powrotu.

Jeśli jeszcze nie budujesz listy mailingowej, zacznij robić to czym prędzej. To doskonałe medium do kontaktu z odbiorcami, dające dużą gwarancję powrotu użytkowników na bloga. Stąd już krótka droga do stania się wiernym fanem…

Czytaj więcej na: http://mobiletry.com

Jak zwiększyć ruch z Google (Łatwo, szybko i bez reklam) [PORADNIK]

Chyba nikogo już dzisiaj nie trzeba przekonywać o tym, jak ważne jest pozyskiwanie ruchu z wyszukiwarki Google. Niestety mimo wysokiej świadomości takiego stanu rzeczy wiele firm marnuje potencjał drzemiący w tym narzędziu. Myślę, że większość z Was zgodzi się ze stwierdzeniem, że:

Pozycjonowanie się na ogólne frazy związane z Waszym biznesem jest często bardzo trudne i drogie. W sytuacjach kiedy potrzebne jest zwiększenie ruchu na wskazane frazy stosunkowo szybko – np. przed sezonem sprzedażowym, najprostszym rozwiązaniem wydają się kampanie linków sponsorowanych w Google AdWords. To niestety wiąże się często z dość poważnymi kosztami przeprowadzenia akcji promocyjnych.

Czy aby na pewno są to jedyne sposoby aby zwiększyć ruch z Google?

Czy znasz takie pojęcie jak CTR? Jest to wskaźnik (click through rate) opisujący stosunek ilości kliknięć do wyświetleń reklamy lub linku (np. w Google). Kiedy wpisujesz daną frazę w wyszukiwarkę internetową wyspecjalizowane algorytmy wykonują setki operacji mających ustalić jakie strony internetowe najlepiej odpowiadają na dane zapytanie. Jednym z bardzo istotnych czynników wpływających na wysokość pozycji jest właśnie CTR, czyli ilość kliknięć w link do Twojej strony w stosunku do ilości jego wyświetleń.

Zasada jest dość prosta.

Im większy CTR linku tym algorytmy Google uznają, że trafniej odpowiada on na dane zapytanie.

W tym poradniku przedstawię Wam metodę CTR Attraction, dzięki której możesz zwiększyć ruch na swojej stronie www, zwiększając jej CTR – za darmo i szybko!

Poznajcie metodę CTR Attraction

Główną zasadą tej metody jest konstruowanie nagłóków title oraz opisów stron tak, aby możliwie najlepiej wykorzystać ich potencjał do zachęcenia użytkowników do kliknięcia. Aby zobrazować Wam działanie i metodykę przygotowałem analizę trzech wyników wyszukiwania na frazy: „smartfony”, „rowery górskie”, „konsole do gier”…

Czytaj więcej na: http://www.b4after.pl

 

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Unikanie cyfr w adresach URL. Zgłoś swój startup blockchainowy! Zrób sobie www, programy. Pomysł na wpisy na blogu. Zwiększamy ruch na blogu

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Czy warto unikać cyfr w adresach URL? Adres URL  (ang. Uniform …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA