Z ostatniej chwili

Bitcoin pełnoprawnym środkiem płatniczym w Meksyku?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Meksyk to ponad 100 milionów obywateli, z których wielu ma utrudniony dostęp do nowoczesnych usług finansowych. To również jedna z dwudziestu największych gospodarek świata. Obecnie trwa tam praca nad prawem regulującym między innymi kryptowaluty.

Prawo to jest elementem tak zwanej Narodowej Polityki Włączenia Finansowego. Meksyk jest krajem o bardzo ubogiej infrastrukturze płatności elektronicznych. Przykładowo ilość terminali płatniczych wynosi tam około 800 tysięcy, podczas gdy w Polsce, sześć razy mniejszej terytorialnie i posiadającej trzy razy mniej ludności, jest ponad pół miliona terminali.

Projekt ustawy nie został jeszcze złożony w meksykańskim parlamencie. Autorzy projektu prezentują zdrowe podejście ekonomiczne i wyważony poziom regulacji, choć libertarian to raczej nie zadowoli.

Największe kryptowaluty będą miały w Meksyku status elektronicznego środka płatniczego (podobnie jak w nowym prawie japońskim). Podmioty gospodarcze obracające Bitcoinem będą potrzebowały licencji tylko, gdy będą świadczyć usługi pośrednictwa finansowego (np. giełdy, operatorzy płatności, firmy pożyczkowe).

Co ciekawe pośrednikom takim zakazano rezerwy częściowej. Na przykład giełda musi posiadać środki (w odpowiednich walutach) w całości pokrywające swoje zobowiązania wobec klientów. Giełda jest również zobowiązana do separacji depozytów klientów od własnych środków. Giełdy i inni operatorzy będą również poddani państwowemu nadzorowi finansowemu. Będą również posiadać obowiązki w zakresie identyfikacji klientów…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://bitcoin.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Gdzie stakować darmowy EOS VAULT Crypto Investments, raport tygodniowy. YieldNodes = Ekologia. Nowa opcja wypłaty!

Gdzie stakować darmowy EOS? VAULT Crypto Investments, raport tygodniowy. YieldNodes = Ekologia. Nowa opcja wypłaty!

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]VAULT Crypto Investments, raport tygodniowy #7 W tamtym tygodniu przypomniano …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA