Z ostatniej chwili

Jak sprawdzić, czy nasza strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Dlaczego warto wiedzieć, czy nasza strona jest mobile friendly, a więc przyjazna dla urządzeń mobilnych? Obecnie coraz więcej użytkowników korzysta z telefonów komórkowych do przeglądania treści w internecie i trend ten ciągle wzrasta. W Polsce ruch w sieci z urządzeń mobilnych stanowi prawie 25%!

Jeśli zatem witryna naszego e-Sklepu nie wyświetla się poprawnie na smartfonie, albo jej obsługa na małym urządzeniu jest utrudniona – możemy stracić bardzo wielu potencjalnych klientów, ponieważ zwyczajnie nie będą oni chcieli z niej korzystać. Użytkownik, który trafi na stronę niedopasowaną do telefonu komórkowego nie będzie zadawał sobie trudu, by z niej korzystać. Poszuka on innej witryny, która na jego telefonie będzie przyjemniejsza w obsłudze. Przy bardzo wysokiej obecnie konkurencji nie możemy sobie pozwolić na to, by w taki sposób tracić klientów!

Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jakich narzędzi możesz użyć do sprawdzenia, czy strona jest mobile friendly oraz jak możesz to zrobić samodzielnie!

Narzędzia Google – sprawdź, czy masz stronę mobile friendly

Fakt, że to właśnie firma Google udostępniła narzędzia służące do sprawdzania mobilności witryn nie jest przypadkiem. Właściciel wyszukiwarki internetowej ciągle ulepsza swoje algorytmy i od jakiegoś czasu sugeruje właścicielom stron, aby tworzyli witryny mobile friendly. Jeśli strona nie wyświetla się poprawnie na urządzeniu mobilnym, istnieje ryzyko, że jej pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania zostaną obniżone.

Obsługa narządzi od Google jest bardzo prosta – przyjrzyjmy się im bardziej szczegółowo.

Test optymalizacji mobilnej

Pierwszym sposobem na sprawdzenie, czy nasza strona jest mobile firendly, jest witryna dostępna pod tym adresem. Po wejściu na stronę wita nas bardzo minimalistyczny i niezwykle intuicyjny interfejs:

test-optymalizacji-mobilnej

 

Wystarczy tylko wprowadzić adres strony, którą chcemy sprawdzić i kliknąć przycisk „Rozpocznij test”. Po krótkiej chwili ujrzymy wyniki:

wyniki testu na mobile friendly

 

W tym przypadku widać, że strona, którą sprawdzaliśmy nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych. Dodatkowo wypunktowane zostały rzeczy, które według Google powinny zostać dopracowane, aby witryna stała się mobile friendy.

problem-ze-strona-mobilna-min

 

Dzięki temu bardzo szybko możemy dowiedzieć się, co należy poprawić, aby nasza strona była bardziej użyteczna dla osób korzystających z telefonów komórkowych…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: https://www.emarketing.pl

 

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Czy pozycjonowanie strony one page jest możliwe Własna strona internetowa - od czego zacząć Pozycjonowanie w Mapach Google

Czy pozycjonowanie strony one page jest możliwe? Własna strona internetowa – od czego zacząć? Pozycjonowanie w Mapach Google

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Czy pozycjonowanie strony one page jest możliwe? Tworząc stronę produktu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA