Z ostatniej chwili

Dlaczego warto mieć komentarze na blogu i jak je zdobyć

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Całkiem niedawno osoby z zacięciem literackim pisały głównie do szuflady lub dla grona najbliższych osób. Jedynie najbardziej utalentowanym i przebojowym autorom udawało się przekonać któregoś z wydawców, aby ich utwór ukazał się drukiem. Dziś wystarczy dostęp do Internetu, by móc na blogu publikować teksty na dowolny temat.

Zalety blogowania

  1. Wykorzystanie blogów oraz mediów społecznościowych już od dawna stanowi nieodłączny element marketingu. Blogi odgrywają szczególną rolę zwłaszcza w działaniach związanych z pozycjonowaniem i docieraniem do potencjalnych klientów. Statystyki pokazują, że blogi czytuje trzy czwarte internautów a 61% amerykańskich konsumentów dokonało kiedyś zakupu w oparciu o znalezione na blogach informacje.
  2. Prowadzenie własnego bloga to dla wielu małych firm sposób na znaczne zwiększenie liczby potencjalnych klientów oraz poprawę widoczności swoich produktów i usług oraz zbudowanie autorytetu w internecie w danej dziedzinie. To właśnie blogi i publikowane w Internecie artykuły, a nie reklamy są dla konsumentów głównym źródłem informacji na temat firm i ich produktów.
  3. Pozwalają one na zapoznanie i czytelników z twoją marką produktów i usług, jeżeli coś oferujesz. Dodatkowo blog stanowi „czynnik ludzki”, jeżeli jest połączony ze sklepem internetowym czy statyczną stroną internetową.
  4. Dyskusja prowadzona pod artykułem jest naturalnym generatorem dodatkowych wejść oraz zwiększa liczbę słów zamieszczonych na stronie, stanowiącą czynnik uwzględniany przy pozycjonowaniu.
  5. Komentarze stanowią nieocenione źródło informacji pozwalające autorowi poznać opinię czytelników na temat treści zamieszczanych na blogu oraz dowiedzieć się, jakie zagadnienia cieszą się największym zainteresowaniem i o czym pisać więcej.

więcej na: http://www.evive.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Unikanie cyfr w adresach URL. Zgłoś swój startup blockchainowy! Zrób sobie www, programy. Pomysł na wpisy na blogu. Zwiększamy ruch na blogu

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Czy warto unikać cyfr w adresach URL? Adres URL  (ang. Uniform …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA