Z ostatniej chwili

Facebook: algorytmy przeciw fake news, organizacja legalnego konkursu, znajdzie darmową sieć Wi-Fi. Instagram czy Snapchat? Twitter i fake news

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Facebook wypowiada wojnę clickbaitom, spamerom i fake newsom

Facebook zmieni algorytm tak, by linki zawierające fałszywe informacje, spam albo sformułowane tak, by sztucznie generowały jak największy ruch były mniej widoczne w News Feedach użytkowników.

O zmianach napisał Adam Mosseri z działu “Aktualności”, który poinformował także, że istnieje związek między wysoką aktywnością użytkowników a niską jakością treści, które udostępniają. Posty najbardziej aktywnych użytkowników serwisu, najczęściej zawierają linki do fake newsów, clickbaity, a zwykle jedno i drugie…

Czytaj więcej na: http://interaktywnie.com

Facebook wypowiada wojnę spamerom

Facebook wciąż podejmuje małe kroczki w swojej walce z fake newsami, czyli nieprawdziwymi wiadomościami rozprzestrzenianymi przy pomocy sieci społecznościowej. Teraz na stronie pojawi się nowy algorytm – użytkownicy, którzy wrzucają bardzo dużo linków będą mniej widoczni w dziale Aktualności.

Facebook już od dłuższego czasu próbuje aktywnie walczyć z rozprzestrzenianiem się fake news. Po raz pierwszy aktywność fałszywych doniesień wzrosła przy okazji kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory trwa często nierówna walka z zalewem fałszywych wiadomości. Ukrócenie aktywności spamerów to tylko kolejny sposób na powstrzymanie tej fali.

Adam Mosseri z działu Aktualności Facebooka podał, że według badań osoby, które wrzucają więcej niż 50 aktualizacji statusu na dzień…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Facebook pomoże w znalezieniu dostępnej darmowej sieci Wi-Fi

Ta funkcja będzie dostępna dla każdego. Facebook udostępnił właśnie opcję „Znajdź sieć”, która w testowych aplikacjach była dotychczas obecna dla nielicznych. Użytkownik od teraz będzie informowany o zasięgu bezpłatnych punktów dostępu do sieci Wi-Fi.

Hotspoty wyświetlą się po kliknięciu w zakładkę Eksploruj, która znajduje się w sekcji Więcej. Na samym dole listy pojawiła się omawiana funkcja, która na mapce pokaże, gdzie najbliżej znajdziemy zasięg darmowej sieci WiFi. Największym minusem nowej funkcjonalności jest to, że w telefonie musi być ciągle włączona opcja lokalizacji…

Czytaj więcej na: http://pclab.pl

Czy przeprowadziłeś nielegalny konkurs na Facebooku?

Wiele osób nie wie jak zorganizować konkurs na Facebooku, aby był legalny. Powstało już wiele wartościowych artykułów na ten temat, jednak nadal nielegalne konkursy zalewają newsfeed. Właśnie dlatego, my również zwracamy uwagę na sposób promocji na FB – być może dotrzemy z przekazem do organizatorów nielegalnych konkursów lub artykuł przeczyta ktoś, kto ma w planie np. wyłonić zwycięzcę poprzez losowanie.

Promocje na Facebooku

Promocje na Facebooku

Regulamin FB

regulaminie Facebooka (znajdziesz go pod tym linkiem http://bit.ly/JF7Pqp) możesz przeczytać o warunkach organizowania i przeprowadzania promocji.

Z zapisów wynika, że konkurs powinien posiadać oficjalny regulamin. Taki regulamin wcale nie musi znajdować się w firmowej witrynie, można do tego celu wykorzystać np. facebookową notatkę. Link do niej bez problemu można wstawić w poście.

Użytkownicy przed przystąpieniem do konkursu powinni poznać jego reguły, czyli m.in.: wiedzieć kto jest administratorem danych oraz w jakim celu są zbierane, kto może brać udział w promocji, jakie są warunki reklamacji.

Dobrze przygotowany regulamin to niełatwe zadanie, jest jednak zabezpieczeniem zarówno dla organizatora, jak i uczestników. Warto skorzystać z pomocy osoby, która wie, jak dobrze go napisać lub zarezerwować sobie trochę czasu na przeszukanie internetu. Możesz skorzystać także ze strony, na której wygenerujesz regulamin, podając najważniejsze dane i opis konkursu: http://www.regulaminkonkursu.pl/…

Czytaj więcej na: https://redseo.pl

Instagram czy Snapchat? Oto, co powinieneś o nich wiedzieć

Jeszcze rok temu były to dwie zupełnie różne od siebie platformy. Na Instagramie królowały kwadratowe ‘beauty shoty’, a na Snapchacie wertykalne video. Za sprawą wprowadzenia przez Instagram formatu Insta Stories, a raczej skopiowania go od swojego konkurenta, obie platformy bardzo się do siebie upodobniły. Nie znaczy to jednak, że są takie same.

Plusy i minusy Snapchata i Instagrama wylicza Maciej Wosk, Social Media Project Manager, K2 Media

SNAPCHAT
wady zalety
Brak możliwości komentowania, co ogranicza komunikację pomiędzy fanami a marką. Zakulisowy charakter publikowanych materiałów zdecydowanie wyróżnia Snapchata. Tu możemy pozwolić sobie na więcej niż w innych kanałach.
W porównaniu do Instagrama – małe możliwości płatnego wspierania pojawiających się treści. Na Snapchacie znajdziemy tylko aktualny kontent, wszystkie „suchary” znikają po 24 godzinach.
Brak oficjalnych statystyk i trudności w mierzeniu efektów. Spektakle! – okulary, które pozwalają nagrywać Snapy bez użycia rąk, to kolejny krok do popularyzacji tej platformy. Innowacyjne rozwiązania zawsze w cenie. Od niedawna można je kupić w Europie (oficjalnie w Polsce dalej są niedostępne).
Brak możliwości odkrywania innych profili bez znajomości ich Snapkodu lub nazwy użytkownika. Treści na Snapchacie są bardziej wiarygodne, pokazują ludzkie oblicze marki.

Czytaj więcej na: http://interaktywnie.com

Twitter testuje narzędzie do zgłaszania fake newsów

Twitter, podobnie jak Facebook, musi szybko znaleźć sposoby na walkę z fałszywymi doniesieniami prasowymi i nieprawdziwymi wiadomościami, czyli tzw. fake news. Wygląda na to, że firma przygotowuje się do ofensywy i ponoć wewnętrznie testuje nowe narzędzie. To rozwiązanie, które ma pomóc użytkownikom szybko oznaczać nieprawdziwe treści.

Według źródeł, na które powołuje się Washington Post, funkcja ta na razie jest w fazie prototypowej i nie wiadomo kiedy w ogóle pojawi się w normalnej aplikacji, albo czy w ogóle będzie miało to miejsce. Obecnie narzędzie zaprojektowane jest zarówno do raportowania i powstrzymywania nawału fake news, jak i do eliminowania mowy nienawiści, zwłaszcza wobec kobiet czy mniejszości.

Jak miałoby działać takie narzędzie? Użytkownice mieliby opcję flagowania danych tweetów jako obraźliwe i/lub zawierające fałszywe wiadomości…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Jak efektywnie kierować reklamy na YouTube Pozycjonowanie filmów na YouTube. Nowości w YouTube Music. TikTok i współpraca z Sony

Jak efektywnie kierować reklamy na YouTube? Pozycjonowanie filmów na YouTube. Nowości w YouTube Music. TikTok i współpraca z Sony

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Jak efektywnie kierować reklamy na YouTube? Każdy kolejny rok przez …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA