Z ostatniej chwili

Firefox 54 szybszy i z mniejszym zużyciem pamięci. AI w służbie moderacji treści w Google. Inteligentna wyszukiwarka pracy Google. EaseUS Data Recovery odzyskiwanie danych

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Firefox 54 z zaimplementowanym mechanizmem obsługi wielu procesów

Pojawiła się kolejna wersja przeglądarki Firefox oznaczona numerem 54. Nowy Firefox jest dostępny dla większości platform (Windows, MacOS, Android oraz iOS) i to co odróżnia go głównie od poprzednich edycji oprogramowania to fakt, że wyświetlając strony potrafi obsługiwać jednocześnie wiele procesów.

Mozilla wprowadziła do przeglądarki Firefox technologię pozwalającą obsługiwać wiele procesów wcześniej, jednak była ona do tej pory dostępna tylko dla części użytkowników. Technologia wspierająca ten mechanizm nosi nazwę Electrolysis (E10S) i Mozilla pracowała nad nią od dobrych kilku lat. Obecnie mogą z niej korzystać wszyscy, którzy zdecydują się wykonać upgrade i zainstalować Firefox 54…

Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl

Firefox 54 szybszy i zużywa mniej pamięci. To największa zmiana w kodzie przeglądarki

Trwające od 4 lat prace mają się ku finałowi. Wieloprocesowość – zapewniająca szybsze rekacje przeglądarki oraz wyższą wydajność – trafia do szerszej grupy użytkowników Firefoksa. Aż trudno uwierzyć, że projekt ruszył aż w 2013 roku.

Jego nazwa, to Electrolysis i po raz pierwszy w ręce użytkowników dotarł w wersji Nighlt przeglądarki Firefox w listopadzie 2014 roku. Od tamtej pory mijały kolejne miesiące i dopiero w Firefox 48 w 2016 roku zaledwie 1% użytkowników przeglądarki Mozilli dysponowało możliwością wykorzystania wieloprocesowości. W kolejnej wersji, oznaczonej numerkiem 49, udało się wprowadzić kompatybilność z dość wąską grupą wybranych dodatków.

Wieloprocesowość w Firefox

Choć teraz udostępniana jest już wersja Firefox 54, to wbrew pierwszym rewelacjom, nowość nadal nie dotarła do wszystkich użytkowników. Jak wynika z wypowiedzi rzecznika Mozilli (w rozmowie z VentureBeat), w chwili obecnej mówimy jedynie o połowie użytkowników korzystających z nowej funkcji. Celem jest osiągnięcie 100% jeszcze w tym roku, ale prawdę mówiąc ciężko mi jest w to uwierzyć…

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

Google wykorzysta AI do moderacji treści na YouTube

Stanisław Lem napisał kiedyś “dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów”. Stwierdzenie przykre, ale niestety prawdziwe. Problemem wielu portali jest jednak nie tyle sama głupota odwiedzających je użytkowników, a niebezpieczne treści, które są za ich pomocą przekazywane. Nie jest tajemnicą, że m.in. Facebook czy YouTube stanowiły już wielokrotnie narzędzia komunikacji oraz propagandy dla terrorystów, a mniej skrajnych przejawów nawoływania do nienawiści nawet trudno zliczyć.

Jest to duży problem i to nie tylko moralny, ale także wizerunkowy, a co za tym idzie – także biznesowy. Z tego powodu właściciele portali planują z tym walczyć. Odpowiednie kroki w tym kierunku podjął Google, który właśnie ogłosił, że w serwisie YouTube do zwalczania filmików z treściami ekstremistycznymi wykorzysta m.in. algorytmy oparte o sztuczną inteligencję.

Nowy mechanizm na YouTube pozwoli na identyfikację treści nawołujących do nienawiści oraz podjęcie stosownych działań przez moderatorów.

Problem ekstremistycznych treści na portalu YouTube jest bezpośrednio powiązany z mechanizmami monetyzacji na platformie. Fakt, że przy filmikach nawołujących do nienawiści pojawiały się reklamy, wywoływał wśród wielu użytkowników niesmak, a część reklamodawców skłonił nawet do zrezygnowania z promowania się na platformie…

Czytaj więcej na: https://www.purepc.pl

Google uruchamia inteligentną wyszukiwarkę ofert pracy

Po co oglądać dwa razy tę samą ofertę pracy? Jeśli możemy poświęcić na nią czas tylko raz i to na stronie, która będzie najbogatsza w infromacje, to chyba będzie najlepiej? Z takiego założenia wychodzi Google.

Szukanie pracy jest jak szukanie randki

Google product manager, Nick Zakrasek twierdzi, że szukanie pracy jest jak szukanie randki. Łatwo sobie wyobrazić, że każdy ma swoje preferencje w związku z tym czego szuka, jednak wystarczy znaleźć… tę jedną jedyną (w tym wypadku nie tyle osobę, co posadę). Właśnie dlatego Google odpaliło miły dodatek dla anglojęzycznych ludzi szukających pracy. Nowy „job search widget” pojawia się gdy ktoś wyszukuje fraz w stylu: „jobs near me” czy na przykład „office jobs”, „writing jobs” i tak dalej. Testował to Frederic Lardinois z TechCrucnch, co można zobaczyć poniżej:

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

Usunięte, zniszczone i… odzyskane – EaseUS Data Recovery w obronie Twoich danych

Utrata kluczowych danych znajdujących się w pamięci posiadanego urządzenia czy nośnika przenośnego to ogromny problem, zarówno w kontekście zawodowym jak i prywatnym. W pierwszej sytuacji może wiązać się z ogromnymi kosztami i konsekwencjami prowadzącymi do utraty stabilności biznesowej. W drugim zaś, skutki mogą być równie opłakane: wykasowaniu mogą ulec zdjęcia, filmy czy inne prywatne pliki – jednym słowem: wspomnienia. Jak uchronić się przed bezpowrotną utratą danych i jak łatwo odzyskać usunięte pliki? Odpowiedzią na to pytanie jest aplikacja EaseUS Data Recovery Wizard.

 

Najważniejszą informacją przy wyborze aplikacji do odzyskiwania plików jest odpowiedź na pytanie: w jakich przypadkach zadziała i czy w mojej konkretnej sytuacji okaże się skuteczna? Rozwiązanie stworzone przez EaseUS bardzo dobrze radzi sobie po przypadkowym (ręcznym) usunięciu danych, ich sformatowaniu, błędach dysku twardego, uszkodzenia plików w wyniku działania złośliwego oprogramowania, przypadkowej utracie partycji czy błędzie systemu. Co więcej, program okazuje się skuteczny przy próbie odzyskania danych na różnym sprzęcie: komputerach stacjonarnych i laptopach, urządzeniach mobilnych, dyskach przenośnych czy kartach pamięci.

  • Po uruchomieniu narzędzia wystarczy jedynie wskazać lokalizację, w której utracone zostały dane. Może to być pulpit, biblioteki Windows, dyski twarde czy nawet stracone nośniki (ta opcja jest odpowiednia dla sytuacji, gdy utrata danych była spowodowana usunięciem partycji, utratą partycji lub przepartycjonowaniem).
  • Po dokonaniu wyboru można rozpocząć skanowanie. W trakcie skanowania, proces ten może być dowolnie zatrzymywany oraz wznawiany. Do wyboru mamy dwa rodzaje skanowania…

Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Bezpieczne przeglądarki internetowe, które zabezpieczą Twoją prywatność. Darmowy Ellp zautomatyzuje Twojego Windowsa

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Najlepsza przeglądarka internetowa dla prywatności i bezpieczeństwa w sieci Producenci …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA