Z ostatniej chwili

Gdzie zarabiać publikując treści? Zainteresuj się projektami Steemit i WeKu

Ocena czytelników
[Głosów: 2 Ocena: 5]

Piszesz artykuły, chcesz wypromować swój biznes i chcesz na tym dodatkowo zarobić? To Steemit i WeKu oparte na blockchainie są dla Ciebie.

Można to porównać do kopania kryptowalut, ale własnym nakładem twórczości, lub wyróżnianiem innej. I dlatego artykuł wylądował w tym dziale strony…

Na początku zaczniemy od Steemit, gdyż ten projekt powstał w 2016 roku. WeKu jest prawie takim samym projektem zarówno pod względem funkcjonalności jak i sposobu działania, ale jest to młody projekt.

steemit logo

Społeczności i możliwości steem

Steem to społeczny blockchain, który rozwija społeczności i umożliwia natychmiastowy dostęp do strumienia przychodów dla użytkowników, nagradzając ich za udostępnianie treści. Jest to obecnie jedyny blockchain, który może zasilać prawdziwe aplikacje za pośrednictwem aplikacji społecznościowych takich jak Steemit.

Jak działa Steemit?

Steemit.com jest jedną z wielu stron internetowych (w tym Busy.org , DTube i Utopian.io ), które są zasilane przez kryptowaluty STEEM. Wszystkie te strony internetowe są zasilane blockchainem Steem, który przechowuje zawartość w niezmiennej księdze blockchain i nagradza użytkowników za ich wkład w postaci tokenów cyfrowych o nazwie STEEM.

Codziennie blockchain Steema dodaje je do “puli nagród” społeczności. Te żetony są następnie przyznawane użytkownikom za ich wkład, na podstawie głosów otrzymanych za opublikowana przez nich treść. Użytkownicy, którzy posiadają więcej żetonów na swoim koncie jako “Steem Power”, będą decydować, gdzie większa część puli nagród zostanie rozdystrybuowana.

Czym Steemit różni się od innych serwisów społecznościowych?

Podczas gdy większość serwisów społecznościowych czerpie w większości korzyści dla swoich akcjonariuszy, Steemit uważa, że ​​użytkownicy platformy powinni otrzymywać korzyści i nagrody za ich uwagę i wkład, jaki wnoszą do platformy.

Steemit i Weku 2

Skąd bierze się wartość?

U podstaw Steem jest to po prostu systemem punktowym. Ponieważ jednak ten system punktowy opiera się na blockchain, punkty mogą być sprzedawane na rynkach jako żetony. Ludzie kupują i sprzedają te żetony (tokeny), które sa notowane na giełdach kryptowalut.

Analogicznie Steem to system gier, w którym użytkownicy rywalizują o uwagę i nagrody, dostarczając treści, które to dodając wartość platformie. Nagrody, które ludzie otrzymują, to żetony, które mają wartość rynkową i są łatwo zbywalne. Jest to podobne do tego, jak ktoś grający w grę wideo może uzyskać ograniczony przedmiot lub walutę, grając w grę. Jeśli waluta lub przedmioty można przenosić między użytkownikami, mogą je sprzedawać lub kupować na rynkach przedmiotów do gier.

Dlaczego ludzie otrzymują bardzo różne nagrody?

Steemit nie jest programem “szybko wzbogacić się”. Chociaż możliwe jest publikowanie treści, które szybko stają się hitem i przynoszą dużo nagród w jednym poście, nie jest to typowe dla większości użytkowników.

Większość autorów, którzy zdobywają wysokie zarobki, to użytkownicy, którzy spędzili dużo czasu w budowaniu sieci, nawiązywaniu kontaktów z innymi, budowaniu reputacji w celu dostarczania treści wysokiej jakości.

Najlepiej mieć realistyczne oczekiwania, nie skupiając się na nagrodach, kiedy zaczynasz. Pracuj nad budowaniem, nawiązywaniem kontaktów i rozwijaniem dobrej reputacji. Spójność opłaci się w dłuższej perspektywie.

Zacznij blogować na Steem

Czy jest dostępny portfel na komputery stacjonarne dla STEEM?

Tak. Istnieje portfel o nazwie Vessel , opracowany przez jednego z użytkowników Steem @jesta. Najnowsze wydanie można pobrać tutaj .

Jak utworzyć konto?

 • Kliknij link “Zarejestruj się” u góry strony steemit.com, aby rozpocząć.
 • Zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail i zweryfikowanie swojego numeru telefonu. Po zweryfikowaniu informacji zostaniesz dodany do listy oczekujących, aby otrzymać konto. Po zatwierdzeniu konta otrzymasz powiadomienie e-mailem.
 • Po otrzymaniu powiadomienia o zatwierdzeniu konta kliknij link w wiadomości e-mail, aby zakończyć proces tworzenia konta. Pamiętaj, aby zapisać i wykonać kopię zapasową swojej nazwy użytkownika i hasła. Bardzo ważne jest, aby nie stracić hasła. Nie ma możliwości odzyskania hasła lub uzyskania dostępu do konta, jeśli zostało ono utracone. Po zapisaniu hasła i utworzeniu kopii zapasowej kliknij przycisk “Utwórz konto”, aby utworzyć konto.

Jakie informacje muszę podać, aby założyć konto?

Musisz podać swój adres e-mail i numer telefonu.

Jak długo trwa proces zatwierdzania konta?

Niektóre konta są zatwierdzane szybciej niż inne. Większość kont jest zatwierdzanych w ciągu 24 godzin. Niektóre z nich mogą zająć tydzień lub dwa.

Jeśli Twoje konto nie zostało zatwierdzone po ponad dwóch tygodniach, można poprosić o pomoc w #help kanale steem.chat .

Jakie są inne sposoby tworzenia konta na blockchain poza korzystaniem z steemit.com?

Jeśli chcesz zapłacić własną opłatę rejestracyjną, istnieją inne sposoby na utworzenie nowego konta na blockchain:

 • SteemCreate, które akceptuje karty kredytowe lub BTC w celu utworzenia konta Steem. Nie musisz mieć istniejącego konta blockchain firmy Steem, aby móc korzystać z usługi, ale za opłatę za utworzenie konta blockchain pobierana jest opłata za korzystanie z usługi.
 • BlockTrades, które akceptuje bitcoiny, Litecoin, STEEM, SBD, BitShares, Dash, Dogecoin, Ethereum i inne, aby utworzyć konto Steem. Możesz także wysłać dodatkowe żetony, aby wstępnie załadować konto dodatkową mocą Steem. Nie musisz mieć istniejącego konta blockchain firmy Steem, aby móc korzystać z usługi, ale za opłatę za utworzenie konta blockchain pobierana jest opłata za korzystanie z usługi.
 • AnonSteem, które akceptuje bitcoiny, Litecoin, STEEM lub SBD, aby anonimowo utworzyć konto Steem. Nie musisz mieć istniejącego konta blockchain firmy Steem, aby móc korzystać z usługi, ale za opłatę za utworzenie konta blockchain pobierana jest opłata za korzystanie z usługi.
 • SteemConnect, które pozwala tworzyć konta, płacąc lub delegując opłatę za utworzenie konta. Nie ma dodatkowej opłaty za korzystanie z usługi, ale wymaga istniejącego konta blockchain Steem, aby zapłacić opłatę za utworzenie konta, aby utworzyć konto.

Co pokazują linki Strona główna, Nowe, Gorące, Wyznaczające trendy i Promowane?

To są różne sposoby sortowania postów Steema:

 • Strona główna – Najnowsze posty obserwowanych kont (Twój kanał).
 • Nowość – posty są sortowane według czasu wysłania, a najnowsze od pierwszego.
 • Hot – Popularne posty w tej chwili.
 • Trendy – ostatnio posty z największą liczbą głosów.
 • Promowane – aukcje, które są wspierane przez płatności Steem Dollar zostają promowane w celu zwiększenia widoczności.

Jakie informacje są dostępne w menu mojego konta?

Możesz przejść do menu konta, klikając ikonę awataru w prawym górnym rogu strony steemit.com.

 • Kanał – tutaj możesz zobaczyć najnowsze posty osób, które obserwujesz.
 • Blog – tutaj możesz zobaczyć wszystkie swoje wpisy. Jest tam również miejsce, w którym można przejść do strony profilu, która jest widoczna dla innych użytkowników.
 • Komentarze – tutaj możesz zobaczyć wszystkie komentarze i odpowiedzi, które otrzymałeś.
 • Odpowiedzi – tutaj możesz zobaczyć wszystkie odpowiedzi, które inni użytkownicy dodali do Twoich postów i komentarzy.
 • Portfel – Tutaj możesz zobaczyć saldo swojego portfela, dokonywać przelewów, wymienić STEEM lub Dolary Steem oraz Zasilać konto.
 • Zmień hasło – Tutaj możesz zmienić swoje hasło.
 • Ustawienia – Tutaj możesz zmienić swoje ustawienia.
 • Wyloguj się – jeśli chcesz się wylogować.

W Steem możemy pełnić odpowiednie role

Twórcy

Zarabiaj, aby grać.

Każdy, kto wnosi coś do aplikacji Steem, ma taką samą możliwość zarobienia pieniędzy z puli nagród. Aplikacje Steema umożliwiają twórcom zarabianie pieniędzy na realizowanie swoich pasji za pośrednictwem udostępnianych treści.

Publikując swoje treści, możesz zdobyć głosy od członków społeczności. Otrzymane głosy uprawniają Cię do części “puli nagród”, która zależy od posiadanej mocy Steem.

Rozpocznij tworzenie

Kuratorzy

Pomóż swojej społeczności rozwijać się dzięki lepszej jakości treści.

Jeśli odkryjesz post w aplikacji opartej na Steem i przegłosujesz go, zanim stanie się popularny, otrzymasz nagrodę za kuratelę. Kwota nagrody zależy od ilości nagród uzyskanych w czasie.

Cyfrowe waluty w Steem

STEEM, Steem Power i Steem Dollars to trzy formy cyfrowej waluty używane przez Steem Blockchain.

Więcej informacji na temat trzech rodzajów tokenów można znaleźć w FAQ Steemit .

Płatności w Steem

 • Wypłaty są dokonywane 7 dni po utworzeniu wpisu / komentarza. Możesz odebrać nagrody w swoim portfelu po 7 dniach.
 • Prognozowane płatności mogą się zmieniać (w górę i w dół) do momentu, gdy zostanie osiągnięta ostateczna kwota płatności.
 • Płatności za posty są dzielone między autora (co najmniej 75%) a kuratorów (do 25%).
 • Nagroda autora jest wypłacana w wysokości 50% w Steem Power i 50% w STEEM / SBD domyślnie.
 • Autorzy mają również opcję odrzucenia wypłaty, lub otrzymają płatność w 100% Steem Power!

WeKu logo

Adekwatną platforma dla blogera jest również WeKu, który to projekt jest o wiele młodszy, ale jak pisałem wcześniej jego działanie i wygląd jest prawie identyczny jak Steemita.

WeKu: Pierwszy wspólnotowy łańcuch SAAS

Platforma kreatywna i platforma społecznościowa oparte na Blockchain z nagrodami. Misją WeKu jest stworzenie nowej, w pełni zdecentralizowanej generacji otwartych platform społecznych opartych na technologii blockchain i wykorzystaniu InterPlanetary File System (IPFS).

Pozwala to twórcom treści, na odpowiednie nagrody pieniężne oparte na sukcesie ich twórczości.

WeKu zapewnia platformę, na której rozwój społeczności przez wszystkich uczestników jest nagradzany zachętami finansowymi. Twórcy treści, widzowie treści i twórcy społeczności wspólnie uczestniczą razem, aby uzyskać nagrody z uznaniem i wynagrodzeniem dla każdej grupy.

Steemit i Weku1

Bloguj i zarabiaj na WeKu

Platforma WeKu, poprzez monetyzację oryginalnych treści i ekosystemów społecznościowych, promuje innowacje. Na platformie WeKu twórcy treści są chronieni przed utratą i / lub kradzieżą treści oraz finansowo nagradzani za tworzenie i aktywne uczestnictwo w społecznościach.

Dzięki podstawowym technologiom, takim jak blockchain, IPFS, SmartContract i sztuczna inteligencja, WeKu tworzy nową generację nowych platform mediów społecznościowych, których nie możemy zmanipulować. Chroni to treść przed usunięciem, która nie została zainicjowana przez właściciela tego materiału. Dodatkowo Weku zapewnia przenośność treści między innymi platformami społecznościowymi.

Wszyscy uczestnicy wkładu wartości mediów społecznościowych WeKu i społeczności internetowych są nagradzani zachętami i nagrodami finansowymi, które obejmują zarówno autorów treści, jak i zarejestrowanych użytkowników.

WeKu utrzymuje zrównoważony i stabilny wzrost poprzez sprzedaż internetowych artykułów chronionych prawami autorskimi, usług audio, wideo i multimedialnych usług online, rekomendacji treści multimedialnych oraz sponsorowania reklam. Ta dynamika oparta na nagrodach tworzy wyjątkowe środowisko pozwalające autorom treści i zarejestrowanym odwiedzającym rosnąć razem i tworzyć sytuacje win-win na platformie WeKu.

Pisz posty na WeKu

Dołącz do społeczności WeKu

Społeczność jest podstawą Weku. Istnieje wiele możliwości, aby pomóc WeKu w rozwoju społeczności internetowych, które Cię interesują. Jako dostawca treści możesz publikować swoje blogi, wyświetlać i udostępniać swoje oryginalne dzieła. Ponadto użytkownik może dodać swoje węzły komputerowe do zdecentralizowanej sieci WeKu otrzymującej nagrody za uczestnictwo. Jako programista możesz przyczynić się do rozwoju programów sieciowych WeKu. Wszyscy mogą uczestniczyć jako ekspert domeny w społeczności pytań i odpowiedzi.

Więc na co czekasz zacznij tworzyć, rozwijaj Swoją społeczność i zdobywaj przy tym nagrody finansowe, kto wie może o Tobie usłyszę…

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Snode wprowadza funkcję hostingu Trustless na masternode. Prosta, tania metoda uruchomienia masternode.

Snode wprowadza funkcję hostingu Trustless na masternode. Prosta, tania metoda uruchomienia masternode.

Ocena czytelników [Głosów: 16 Ocena: 5]Po bardzo produktywnym kwartale zespół Snode jest dumny i bardzo …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA