Z ostatniej chwili
Inwestorzy instytucjonalni czekają na inwestycje w crypto. Kryptowaluty zastąpią tradycyjne pieniądze! Bitcoin może zatrzymać Internet

Inwestorzy instytucjonalni czekają na inwestycje w crypto. Kryptowaluty zastąpią tradycyjne pieniądze!? Bitcoin może zatrzymać Internet?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Duże pieniądze inwestorów instytucjonalnych czekają na regulacje i nadzór nad rynkiem kryptowalut

“Nie inwestuj więcej, niż możesz stracić.”

“Jesteśmy na etapie porównywalnym do początku internetu.”

“Adopcja nadchodzi.”

Świetnie znane stwierdzenia, które rozpozna każdy człowiek zainteresowany branżą kryptowalut. Są to bardzo ważne punkty, ale obecnie 2 ostatnie są hamowane przez brak regulacji i typowych usług finansowych, utrzymując kryptowaluty na marginesie światowych rynków finansowych, kojarzone jako ryzykowną inwestycję bez gwarancji i bez nadzoru lub ochrony środków.

Kyle Samani (osoba odpowiedzialna za zarządzanie funduszem hedgingowym) powiedział Bloombergowi…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Milionerzy zaczynają się interesować kryptowalutami

Choć niewątpliwie najgłośniej o kryptowalutach było pod koniec zeszłego roku, kiedy Bitcoin testował okolice $20 000  to jednak wówczas na wejście w ten rynek było nieco za późno. Teraz, gdy najstarsza z kryptowalut odnotowała korektę rzędu 66% zaczynają się nią interesować najbogatsi…

Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonej przez Capgemini ankiety, która jest częścią większego raportu Capgemini World Wealth Report 2018…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Kryptowaluty zastąpią tradycyjne pieniądze

Siergiej Kałasznikow zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Federacji Rosyjskiej ds. polityki gospodarczej jest przychylnie nastawiony do rozwoju i inwestycji w kryptowaluty. Taką opinię mogliśmy usłyszeć na konferencji dotyczącej nowoczesnych form płatności.

Kryptowaluty przyszłości

Kryptowaluta mogłaby stać się neutralną walutą do wzajemnych rozliczeń pomiędzy różnymi krajami – to zdanie, które padło z ust rosyjskiego polityka podczas konferencji w Moskwie zatytułowanej ”Cyfrowa gospodarka Rosji, niestandardowe formy płatności”. Według opinii Kałasznikowa świat ma duży problem z międzynarodowymi transakcjami. Rozwiązaniem problemu kryzysu wzajemnych rozliczeń między państwami mogłyby być kryptowaluty…

Więcej dowiesz się u źródła >>

 

Giełda kryptowalut bez weryfikacji KuCoin
Giełda kryptowalut bez weryfikacji KuCoin

Bitcoin może zatrzymać Internet, podaje raport ekonomiczny BIS

„Bitcoin może zatrzymać Internet”, podaje raport ekonomiczny Banku Rozrachunków międzynarodowych, zajmujący się wspieraniem banków centralnych i instytucji uprawnionych do prowadzenia polityki pieniężnej w zapewnieniu monetarnej i finansowej stabilności. W opublikowanym 24-stronicowym raporcie o kryptowalutach, opisano narastający problem zużycia energii elektrycznej, skalowalności Bitcoina oraz dokonano oceny, czy kryptowaluty mogą odgrywać jakąkolwiek rolę jako pieniądze w przyszłym świecie finansowym.

Bank Rozrachunków Międzynarodowych poruszył w raporcie kwestie przyszłości kryptowalut, a szczególnie problem skalowalności, który jest jednym z największych problemów technicznej strony cyfrowych walut. Bitcoin został poddany analizie również pod względem emitowania „centralizowanych kryptowalut przez banki centralne” oraz względów politycznych, czy gospodarczych…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Bitcoin nie zużyje całej energii elektrycznej świata, banki to zrobią

Pomimo wzrostu sceptyków odnośnie implementacji kryptowalut do systemu finansowego, argumenty pozostają ciągle takie same. Bitcoin od początku istnienia jest atakowany i oczerniany, kreując wizerunek waluty utworzonej do finansowania nielegalnych działań i prania brudnych pieniędzy. Kolejnym argumentem, szczególnie poruszanym przez środowisko bankowe, jest zużycie energii elektrycznej przez sieć Bitcoina. Banki tworzą wykresy, przewidują hipotetyczne zużycie energii, której „nie wystarczy” w przyszłości dla kryptowalut, ale czy ktokolwiek spojrzał na zużycie energii przez całą bankowość świata? W tym artykule spróbujemy porównać obydwa przypadki. 

Jedną z pierwszych myśli, która przychodzi do głowy komuś, kto przyjrzy się Bitcoinowi ze względu technologicznego, jest ilość energii zużywanej przez górników Bitcoina oraz w jaki sposób transakcje są potwierdzane w sieci. Oczywiście, w sytuacji waluty cyfrowej jak Bitcoin, energia elektryczna jest niezbędna do wydobywania kryptowaluty i potwierdzania transakcji z nią związanych. Przyjęło się, iż fizyczne pieniądze są bardziej „eko” wobec świata niż Bitcoin i inne kryptowaluty, a jest to po prostu kolejny FUD (podawanie nieprawdziwych lub niejasnych informacji o danym produkcie, aktywie)…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy? Analiza kursu Bitcoina

Od grudnia zeszłego roku kurs systematycznie spada. Wiele osób może zastanawiać się dlaczego tak się dzieje i szukać przyczyn (zwykle na siłę), jednak jest to zupełnie normalne.

Portal bitcoin.pl sprawy kursu porusza sporadycznie i niechętnie, jednak w związku z waszymi prośbami zrobimy wyjątek. Nie będzie to jednak analiza profesjonalna z tonami AT, a bardziej luźna analiza obecnej sytuacji w kontekście historycznym. Pamiętajcie też, że Bitcoin jest przede wszystkim narzędziem umożliwiającym szybkie przelewy międzynarodowe z pominięciem pośrednika. Podobnie tak jak złoto które ma zastosowanie między innymi w jubilerstwie czy też elektronice itd, również Bitcoin stał się przedmiotem spekulacji. To właśnie spekulacja przyciąga do Bitcoina wielu inwestorów (zwykle amatorów i to dla nich głównie jest ten tekst) co wiąże się z ryzykiem. W przypadku Bitcoina, ryzyko jest duże, tak jak duże są wahania kursu…

Więcej dowiesz się u źródła >>

 

CryptoBull 120_600_pl

Ile banki inwestują w Blockchain?

Greenwich Associates wiodący dostawca usług w zakresie wywiadu rynkowego i doradztwa dla branży usług finansowych, przeprowadziła badania ile inwestuje się  na rynku globalnym usług finansowych na wdrożenie technologii blockchain. 

Raport rynkowy Greenwich Associates dotyczący technologii Blockchain, przeprowadzono na grupie 213 respondentów na całym świecie. Osoby uczestniczące w badaniu pracują nad technologią blockchain dlatego ich wiedza posłużyła, aby ocenić obecny stan wykorzystania blockchain’a na rynkach kapitałowych. Respondenci to przedstawiciele wielu różnych organizacji, z których 93% z nich jest kluczowymi decydentami, lub aktywnie uczestniczy w inicjatywach blockchain…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Brave Browser uruchamia wersję próbną programu reklamowego

Brave Software, wydawca przeglądarki internetowej o otwartym kodzie źródłowym, posiadającej ulepszone funkcje prywatności, wbudowany bloker reklam i wbudowaną kryptowalutę (Basic Attention Token [BAT] ), rozpoczął fazę próbną swojego programu reklamowego. Odważni użytkownicy, którzy biorą udział w badaniu programu, otrzymają kwotę BAT proporcjonalną do 70% przychodów reklamowych firmy w zamian za reklamy oglądane

Firma, która została założona przez byłego głównego architekta i dyrektora technicznego Mozilli, Brendana Eicha i byłego starszego inżyniera oprogramowania w Mozilli oraz byłego producenta oprogramowania komputerowego w Khan Academy…

Więcej dowiesz się u źródła >>

CEO UBS Group: Blockchain to technologia, która pomoże obniżyć koszty

Sergio Ermotti,CEO szwajcarskiego giganta usług finansowych UBS Group AG uważa, że technologia blockchain może pomóc firmom w zwiększeniu wydajności, a tym samym w obniżeniu kosztów niektórych operacji.

W poniedziałek w wywiadzie dla CNBC prezes UBS Group AG bardzo pozytywnie wypowiadał się o technologii, która jest podstawą większości kryptowalut. Ermotti powiedział, że blockchain jest “prawie koniecznością” w biznesie, ponieważ może pomóc firmom w zwiększeniu wydajności, a tym samym w obniżeniu kosztów niektórych operacji. Według Sergio, cena jest kluczowym elementem w czasach kiedy branża finansowa staje się coraz bardziej ograniczona przez kosztowne przeszkody regulacyjne i pojawiającą się konkurencję…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Korea Południowa nie wyemituje swojej kryptowaluty

Z wydanego w poniedziałek oświadczenia Bank of Korea (BoK) wynika, że ten przeciwny jest idei wyemitowania własnej waluty cyfrowej. Według Banku miałoby to wpływ na podstawową mechanikę polityki pieniężnej i jej realizację, włączając w to wykorzystywane przez bank operacje otwartego rynku.

BoK obawia się, że tak nagłe uruchomienie wirtualnej waluty miałoby koszty społeczne i mogłoby powodować moralne zagrożenie…

Więcej dowiesz się u źródła >>

 

giełda Bitmarket

Rynek kryptowalut na celowniku UE. Co może się zmienić?

Rynek kryptowalut zostanie w większym stopniu uregulowany na poziomie unijnym. Organy Unii Europejskiej przygotowały m.in. przepisy mające zwiększyć nadzór i kontrolę nad obrotem wirtualnymi walutami. Eksperci wskazują, że można spodziewać się kolejnych regulacji, a z perspektywy osób zainteresowanych kryptowalutami kluczowy będzie poziom uciążliwości związanych ze zmianami.

Bruksela przygotowała m.in. nowe wymogi dotyczące transparentności obrotu walutami wirtualnymi. Kolejne ingerencje w rynek kryptowalut nie są jeszcze przesądzone, a unijne organy mają stale monitorować sytuację i rozważać różne rozwiązania…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Rynek kryptowalut na celowniku UE. Co może się zmienić?

Rynek kryptowalut zostanie w większym stopniu uregulowany na poziomie unijnym. Organy Unii Europejskiej przygotowały m.in. przepisy mające zwiększyć nadzór i kontrolę nad obrotem wirtualnymi walutami. Eksperci wskazują, że można spodziewać się kolejnych regulacji, a z perspektywy osób zainteresowanych kryptowalutami kluczowy będzie poziom uciążliwości związanych ze zmianami.

Bruksela przygotowała m.in. nowe wymogi dotyczące transparentności obrotu walutami wirtualnymi. Kolejne ingerencje w rynek kryptowalut nie są jeszcze przesądzone, a unijne organy mają stale monitorować sytuację i rozważać różne rozwiązania.

Większy nadzór

W maju br. państwa członkowskie Unii Europejskiej zaaprobowały zmiany dotyczące unijnej dyrektywy AML. Zgodnie z przewidywaniami projektodawców, nowe regulacje mają zwiększyć transparentność rynku kryptowalut i pomóc m.in. w ograniczaniu zjawiska prania brudnych pieniędzy…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Rynek kryptowalut a UE. Jakie regulacje nas czekają?

Organy Unii Europejskiej przygotowują nowe przepisy w celu zwiększenia nadzoru nad obrotem wirtualnymi walutami. Eksperci wskazują, że wkrótce można spodziewać się kolejnych regulacji, a z perspektywy osób zainteresowanych kryptowalutami kluczowy będzie poziom uciążliwości związanych ze zmianami.

Bruksela przygotowała m.in. nowe wymogi dotyczące transparentności obrotu walutami wirtualnymi. Kolejne ingerencje w rynek kryptowalut nie są jeszcze przesądzone, a unijne organy mają stale monitorować sytuację i rozważać różne rozwiązania.

Większy nadzór

W maju br. państwa członkowskie Unii Europejskiej zaaprobowały zmiany dotyczące unijnej dyrektywy AML. Zgodnie z przewidywaniami projektodawców, nowe regulacje mają zwiększyć transparentność rynku kryptowalut i pomóc m.in. w ograniczaniu zjawiska prania brudnych pieniędzy. Poszczególne kraje członkowskie będą mieć najprawdopodobniej 18 miesięcy, by dostosować lokalne przepisy do zmodyfikowanej wersji dyrektywy AML…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Czy atak troli wykończy Bitcoin Cash?

Roger Ver, odkąd wraz z hard forkiem, który w listopadzie zeszłego roku dał początek Bitcoin Cash, przeszedł na „właściwą stronę mocy”, dał się poznać jako mistrz czarnego marketingu. Niemalże tradycją podczas jego wystąpień i wywiadów (podobnie jak na należącej do niego domenie www.bitcoin.com) stało się używanie w odniesieniu do Bitcoina określenia Bitcoin Core – od nazwy zespołu stojącego za główną implementacją oprogramowania BTC, oraz rzucanie oskarżeń przeciwko deweloperom oraz całemu projektowi.

Jednocześnie Ver stale nazywa Bitcoin Cash „prawdziwym bitcoinem”. W ostatnim czasie jednak rzeczywistość wydaje się mścić na osobie nazywanej przez niektórych „bitcoinowym Jezusem”. Samozwańczy i „jedyny” spadkobierca spuścizny Satoshi Nakamoto padł właśnie „ofiarą” ataku nowej kryptowaluty…

Więcej dowiesz się u źródła >>

 

Giełda kryptowalut bez weryfikacji Binance
Giełda kryptowalut bez weryfikacji Binance

Square otrzymuje licencję BitLicense w Nowym Jorku

Square, firma zajmująca się przetwarzaniem płatności, której właścicielem jest znany prezes Twittera, Jack Dorsey, uzyskała New York BitLicense. 

Square ogłosiło zmiany 18 czerwca 2018 roku na Twitterze. Licencja zezwala firmie oferowanie wymiany Bitcoinów w Nowym Jorku za pośrednictwem aplikacji Cash…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Czy to dobrze, że Ethereum nie jest papierem wartościowym?

Ogromny komputer na blockchainie. Infrastruktura dla nowych infrastruktur. Genialny projekt genialnego młodzieńca. Maszyna, która rzuca wyzwanie klasycznemu modelowi IPO. Jeden z najbardziej przełomowych konceptów w historii cyfryzacji ludzkości. Istnieje wiele określeń dla Ethereum, które będąc drugą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji nie tylko wyznacza trendy w rozwoju innych projektów, ale także przyciąga uwagę wielu ludzi.

Dziś pominiemy problem skalowalności Ethereum, jego model biznesowy, sensowność robienia na nim setek ICO czy to z kim konkuruje na rynku. Przyjrzymy się sprawie, która nie tak dawno temu rozbrzmiała delikatnym echem w świecie kryptowalut. Amerykański SEC ogłosił, że Ethereum nie ma właściwości papierów wartościowych. Długa debata na temat czy Ethereum powinno być traktowane jako security lub wręcz przeciwnie, właśnie dobiegła końca. Na szczęście zakończyła się dla nas pomyślnie.

Czym jest papier wartościowy?

Zanim przejdziemy do omawiania potencjalnych skutków decyzji, którą podjął amerykański organ nadzoru finansowego, warto uświadomić sobie czym jest papier wartościowy i jakie ma cechy. Investopedia definiuje go tak…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Notowania kontraktów Bitcoina były manipulowane? CFTC sprawdza giełdy kryptowalutowe

Amerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) zażądała od kilku giełd kryptowalutowych przekazania kompleksowych informacji na temat transakcji. Wszystko to w ramach toczącego się dochodzenia w sprawie manipulacji ceną najstarszej kryptowaluty za pośrednictwem kontraktów futures.

Takie zapytanie w formie wezwania sądowego oznacza pierwszą interwencję regulatora w rynek obrotu Bitcoinem od czasu, kiedy na CME w grudniu 2017 do handlu włączony kontrakty futures na tę kryptowalutę…

Więcej dowiesz się u źródła >>

 

Kopalnia kryptowalut OXBTC

Kryptowaluty oczami Polaków

W czerwcu wśród polskich internautów przeprowadzone zostało badanie SW Research dla Luno, którego celem była ocena poziomu wiedzy i zaufania, jak również sprawdzenie podejścia do tematu kryptowalut.

Czy Polacy wiedzą, czym są kryptowaluty i skąd czerpią na ich temat informacje? Czy im ufają i czy w ogóle uważają je za legalne? Czy posiadają „wirtualne pieniądze”, a jeśli tak, to jakie konkretnie? Między inny na te pytania odpowiedzi przynosi raport podsumowujący badanie zrealizowane przez SW Research dla Luno w czerwcu bieżącego roku.

Polacy i kryptowaluty – wyniki badania SW Research dla Luno

Przede wszystkim media społecznościowe, ale też prasa i portale branżowe, a także rodzina i znajomi – to są właśnie główne źródła, z których Polacy czerpią informacje na temat kryptowalut. Nie zdobywają ich jednak szczególnie dużo, o czym świadczy fakt, że tylko 3 na 10 respondentów uważa, że wie dość, by móc bezpiecznie inwestować…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Co Polacy sądzą o kryptowalutach? Bitcoin kusi zyskami, ale jeszcze nie do końca mu ufamy.

Kryptowaluty – na czele z Bitcoinem – to temat kontrowersyjny i wywołujący intensywną dyskusję, przede wszystkim wśród inwestorów, polityków i mediów. Zwolennicy mówią o płatnościach przyszłości, uniezależnieniu od banków. Przeciwnicy straszą bańkami spekulacyjnymi i widmem bankructwa. A co o kryptowalutach sądzą Polacy? Odpowiedzi dostarcza najnowszy raport[1]  SW Research zrealizowany na zlecenie Luno, globalnej platformy zakupu i wymiany kryptowalut.

Już niemal co dziesiąty Polak deklaruje posiadanie kryptowalut. Bitcoin deklasuje konkurencję

Waluty cyfrowe, potocznie zwane kryptowalutami, stają się coraz popularniejszym instrumentem finansowym w Polsce. Ich znajomość deklaruje już co drugi uczestnik badania. Co więcej, spośród tych, którzy znają pojęcie kryptowalut, już 16,5 proc. deklaruje ich posiadanie! Oznacza to, że wśród generalnej populacji waluty cyfrowe kupił prawie co dziesiąty dorosły Polak. Najczęściej był to Bitcoin…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Dane na temat przestrzegania zaleceń lekarskich zmienią świadczenia opieki zdrowotnej na całym świecie

Dane pacjenta, jeśli są stosowane we właściwy sposób, mogą zmniejszyć koszty opieki zdrowotnej poprzez zmniejszenie ilości odpadów, poprawę jakości życia pacjentów, a ostatecznie ratowania życia

Dane dotyczące przyswojenia leków w połączeniu z danymi pacjentów mogą pójść o krok dalej, aby poprawić doznania i zadowolenie pacjentów, zwiększyć bezpieczeństwo i użyteczność leków. Poprawa jakości i analizy danych może być skuteczna w takich dziedzinach, jak medycyna prognostyczna, zarządzanie relacjami z pacjentami, zarządzanie opieką zdrowotną i pomiar skuteczności niektórych metod leczenia…

Więcej dowiesz się u źródła >>

20 czerwca to ważna data dla przyszłości internetu

Internet jest zagrożony…

W dobie rozwoju nowych technologii jak Blockchain oraz rozpowszechnieniu internetu, bez rozwoju tego drugiego nasza branża nie miałaby szans na zaistnienie na Świecie. Teraz jednak 20 czerwca stanowi jedną z najważniejszych dat w historii internetu. W parlamencie europejskim będzie wtedy procedowany projekt dyrektywy unijnej mówiący o reformie praw autorskich. Zapisy tego projektu budzą ogromne kontrowersje i mogą ograniczać wolność słowa…

Więcej dowiesz się u źródła >>

 

Polska kopalnia kryptowalut POLISH MINERS

Banki Hiszpańskie opracowują platformę Blockchain do identyfikacji klientów

Wielkie hiszpańskie konsorcjum bankowe Niuron ogłosiło, że opracowują platformę Blockchain do weryfikacji tożsamości klientów

Grupa banków podobno planuje stworzyć platformę do końca 2018 r. Mają na celu opracowanie systemu opartego na technologii Blockchain do identyfikowania i rejestrowania klientów po otwarciu konta…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Pracownicy rządowi USA muszą zgłaszać posiadanie kryptowalut

Amerykańskie Biuro Etyki Rządowej (OGE) wydało pracownikom federalnych polecenie o konieczności raportowania posiadania kryptowalut, tak wynika z nowego rozporządzenia wydanego 18 czerwca. Nowe przepisy dotkną około 2 miliony osób zatrudnianych przez rząd, w tym pracowników Departamentu Bezpieczeństwa, Armii i Wydziału Sprawiedliwości.

Według opublikowanej notki, OGE nie uważa kryptowalut za prawdziwy pieniądz ani legalny środek płatności. Wprowadzone zasady będą obowiązywać zarówno monety, jak i tokeny otrzymane w wyniku ICO czy poprzez wykorzystanie technologii blockchain…

Więcej dowiesz się u źródła >>

Analiza techniczna najpopularniejszych kryptowalut – 18.06.2018

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash oraz Nem.

BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs osunął się poniżej 6500 USD, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w okolice 5 tys. USD.

Póki co ciężko jednak jednak znacznie stwierdzić, czy strefa ta rzeczywiście zostanie trwale pokonana, gdyż od kilku dni kurs oscyluje w okolicy tego poziomu. Jeżeli więc w najbliższym czasie pojawiłaby się silna reakcja popytowa, mogłoby jeszcze dojść do zanegowania tego wybicia…

Więcej dowiesz się u źródła >>

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

itcoin emoji, czyli inicjatywa kryptowalutowej społeczności! Bitcoin w obliczu korekty według Glassnode

Bitcoin emoji, czyli inicjatywa kryptowalutowej społeczności! Bitcoin w obliczu korekty według Glassnode

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Bitcoin w obliczu korekty według Glassnode Zdaje się, że …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA