Z ostatniej chwili
Zagrożenie ransomwar komputerów z Windows 7. Karty Revolut lub Curve i wypłata w bankomatach Euronet. Atak na potwierdzenie przelewu z mBanku

Zagrożenie ransomwar komputerów z Windows 7. Karty Revolut lub Curve i wypłata w bankomatach Euronet. Atak na potwierdzenie przelewu z mBanku

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

To zagrożenie ransomware użytkownicy komputerów Windows 7 mogą w łatwy sposób unieszkodliwić

GandCrab – jedno z najszerzej rozpowszechnionych w tym roku zagrożeń typu ransomware – zmienia w swojej najnowszej odsłonie tapety w zainfekowanych urządzeniach, wyświetlając na nich notę z żądaniem okupu. Specjaliści z FortiGuard Labs firmy Fortinet odkryli jednak pewien problem, który może zaskoczyć zarówno cyberprzestępców, jak i użytkowników atakowanych komputerów.

Występuje on w przypadku atakowania komputerów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7. Okazuje się, że cyberprzestępcy popełnili niezamierzony błąd, dzięki któremu użytkownicy komputerów Windows 7 mogą przy odrobinie wysiłku pozbyć się złośliwego oprogramowania…

Więcej dowiesz się u źródła >

Masz kartę Revolut lub Curve? Uważaj na wypłaty w bankomatach Euronet

Właściciele kart Revolut i Curve skarżą się na prowizje, którymi zaczęli być obciążani po wypłacie środków w bankomatach, które należą do Euronetu. Trzeba mieć się na baczności, bo opłaty nie są małe i w przypadku wypłat niewielkich kwot mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent wartości wypłacanej gotówki.

Fintech zyskuje cały czas na popularności. W Polsce karty Revolut ma już ponad 100 tysięcy osób. Na nich postanowił skorzystać Euronet, który wprowadził dodatkowe opłaty naliczane w trakcie wypłacania gotówki w bankomatach z wykorzystaniem kart wydanych za granicą. Nie dotyczy to tylko Revoluta, ale także Curve…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ciekawy atak na potwierdzenie przelewu z mBanku i odwołanie do RODO

Myśleliśmy, że po aresztowaniu Armaged0na liczba ataków skierowanych w Polaków spadnie. Okazuje się jednak, że ktoś godnie Tomka zastępuje. Oto ciekawa próba ataku, jaką tuż przed weekendem zostali potraktowani Polacy.

Informujemy, iż w systemie mbank24 zarejestrowane zostało zlecenie przelewu

Ofiary otrzymały e-maila o takiej treści…

Więcej dowiesz się u źródła >


9 najnowszych sztuczek przestępców, czyli w co dzisiaj klikają Wasi znajomi

Mimo licznych wysiłków, zarówno oszustw internetowych, jak i ich ofiar nie brakuje. Opisaliśmy te aktualnie najpopularniejsze, abyście mogli przekazać ten artykuł ku przestrodze krewnym i znajomym, którzy padają ofiarami oszustów.

Techniki oszustw internetowych ewoluują, jednak wszystko kręci się wokół jednego – możliwości otrzymania czegoś za darmo. Niestety na końcu niezmiennie okazuje się, że w życiu nie ma niczego za darmo, a cała przygoda kosztuje ofiarę czasem nawet kilkaset złotych. Poniżej opisujemy w szczegółach scenariusze dziewięciu różnych aktualnie trwających oszustw – w momencie publikacji wszystkie opisywane metody były aktywnie wykorzystywane w e-mailach, komunikatorach i na Facebooku…

Więcej dowiesz się u źródła >


Wpadki Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, czyli jak podkradać czyjeś prace, podglądać historię ocen i zdobywać dane nauczycieli

Końcówka roku szkolnego to czas matur i egzaminów gimnazjalnych. Do akcji wkraczają Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, które przetwarzają dane osobowe i tworzą serwisy ułatwiające życie uczniom i nauczycielom. Niestety te serwisy nie przeszłyby pomyślnie wszystkich prób związanych z bezpieczeństwem danych, a w roku wdrożenia RODO wydaje się to szczególnie istotne.

Logowanie przez PESEL (bez hasła)

Nauczyciel z pewnej szkoły średniej, który jest również naszym Czytelnikiem, został poproszony o asystowanie przy egzaminie. Wymagało to uzupełnienia pewnego formularza na stronie OKE Jaworzno. Dostęp do formularza odbywał się w nietypowy sposób…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uniwersytet Zielonogórski zhackowany. Młody haker przejął milion serwerów wirtualnych. Nowe oszustwo na BLIK-a.

Uniwersytet Zielonogórski zhackowany. Młody haker przejął milion serwerów wirtualnych. Nowe oszustwo na BLIK-a.

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Uniwersytet Zielonogórski zhackowany, nie działa kilka systemów, w tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA