Z ostatniej chwili

Jak poprawić wygląd i wywindować blog na szczytowy poziom?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Jak poprawić wygląd bloga, aby był bardziej przyjazny czytelnikom?

Oto nasz zestaw porad w kwestii tego, jak poprawić wygląd bloga. Zapoznaj się z nimi i spraw, aby Twoi czytelnicy czuli się na Twojej stronie jak w domu.

Ciężko stwierdzić, jakie dokładnie czynniki wpływają na to, że dany blog odbieramy lepiej w porównaniu do innego. Bardzo często o naszym ostatecznym werdykcie decydują detale.

Dlatego też kwestia tego, jak poprawić wygląd bloga, jest dość złożona.

Podstawą jest to, aby blog znajdował się na odpowiedniej platformie. Nie bez powodu zdecydowanie najpopularniejszą z nich jest WordPress – bardzo uniwersalny system, za którego pomocą można stworzyć m.in. świetną stronę firmową.

Sprawdź zatem, w jaki sposób możesz „podrasować” wygląd swojego bloga, by uczynić go miejscem lubianym przez czytelników.

Jak poprawić wygląd bloga? – 10 porad

1. Popracuj nad układem treści.

Istnieją pewne zwyczaje, które zazwyczaj są wykorzystywane w większości przypadków:

  • logo w lewym górnym rogu strony (wraz z nałożonym na nie linkiem, który prowadzi do strony głównej)
  • nawigacja w postaci odnośników znajdujących się obok siebie
  • w wersji mobilnej menu pod postacią tzw. hamburgera (czyli ikonki, w której skład wchodzą trzy kreseczki)
  • główna treść po lewej stronie, zaś po prawej stronie tzw. sidebar (pasek boczny)
  • stopka, w której można znaleźć wartościowe linki oraz informacje o autorze

Oczywiście nikt nie każe trzymać się utartych schematów za każdym razem. Jednak pamiętaj o tym, że użytkownicy są przyzwyczajeni do pewnych rozwiązań.

Zatem jeśli chcesz zaproponować im coś niestandardowego, upewnij się wcześniej, że przyniesie to zamierzony (pozytywny) skutek.

W takich sytuacjach bardzo lubimy przeprowadzać testy A/B, które są w stanie wykazać, czy dana innowacja spodoba się użytkownikom, czy jednak lepiej będzie pozostać przy standardowym rozwiązaniu.

2. Czytelniej formatuj wpisy.

Jak poprawić wpis blogowy poprzez formatowanie treści? Istnieje kilka fundamentalnych reguł, których warto się trzymać:

  • stosuj odpowiednie odstępy między liniami (po to, aby tekst mógł „oddychać”)
  • nie twórz zbyt długich akapitów, które zawierają jednolite bloki tekstu
  • rozdzielaj treść nagłówkami (które powinny mieć większy font niż zwykły tekst)
  • stosuj przerywniki w postaci list punktowanych i numerowanych
  • rozróżniaj istotniejsze słowa pogrubieniem lub innym kolorem (pasującym stylistycznie do całego wyglądu)

Są to proste, acz bardzo ważne zasady w kwestii tego, jak poprawić wygląd bloga…

Czyta więcej na: http://mobiletry.com

Jak wznieść blogowanie na wyższy poziom? – 8 porad

Chcesz wycisnąć coś więcej z własnego bloga? Myślisz o tym, jak wznieść blogowanie na wyższy poziom? Przeczytaj nasz tekst, podsuwamy w nim kilka pomysłów.

Wielu blogerów po pewnym czasie zastanawia się, jak wznieść blogowanie na wyższy poziom. Jest to spowodowane głównie tym, że pisane teksty nie budzą tak dużego zainteresowania, jakiego się wcześniej spodziewali.

Okres monotonii i braku efektów faktycznie może działać bardzo frustrująco. Jednak wtedy, zamiast się poddawać, należy właśnie zakasać rękawy.

Oczywiście bardzo ważne jest to, w jakiej branży porusza się dany bloger oraz w jaki sposób tworzy swoje treści. Pomimo tego da się wdrożyć w życie kilka uniwersalnych rad, które niewątpliwie mogą przełożyć się na większą efektywność pracy i rozpoznawalność w sieci.

Sprawdź zatem, jakie kroki możesz podjąć.

Jak wznieść blogowanie na wyższy poziom? – 8 wskazówek

1. Wybieraj bardziej interesujące tematy.

Wiele osób, zaczynając pisanie bloga, obiera zły kierunek w kontekście tematów. Podstawowa zasada dotyczy tego, aby pisać o tym, czego oczekują czytelnicy. W końcu bloga prowadzi się zazwyczaj w celu zyskania popularności, zatem konieczny jest dobór właściwych tematów pod kątem użytkowników.

Pojawia się podstawowe pytanie: skąd czerpać inspirację na wpisy blogowe?

Z pomocą może Ci przyjść narzędzie o nazwie Google Trends. Pokazuje ono, jaką popularność w wynikach wyszukiwania mają poszczególne frazy. Dzięki temu możesz się dowiedzieć, jakie tematy są „na chodzie”.

Inne podejście może dotyczyć rozwiązywania problemów ludzi, naturalnie z uwzględnieniem Twojej branży czy też zainteresowań. Wyszukiwarkę wykorzystujemy głównie w celu znajdowania rozwiązań na poszczególne trudności, zatem dobrze jest je dostarczać.

2. Podglądaj konkurencję.

Swego czasu opublikowałem na naszym blogu tekst o tym, czego można nauczyć się od konkurencji. Pomimo upływu czasu artykuł ten nie stracił na ważności.

Jedną z głównych zasad jest to, aby robić to, co rywale… tylko kilka razy lepiej. Co to oznacza?

Obserwuj treści dodawane przez innych. Być może dodają ich więcej i należałoby zwiększyć częstotliwość pisania tekstów? Ewentualnie problem leży w jakości tworzonych materiałów. Możliwe, że konkurenci dostarczają za ich pomocą dużo większą wartość dla swoich odwiedzających.

Kolejna kwestia może dotyczyć ilości rozwiązywanych problemów. Jeśli myślisz o tym, jak wznieść blogowanie na wyższy poziom, to właśnie tutaj należy upatrywać sporych szans.

Teksty kompleksowe, z bardzo dużą liczbą słów i obrazów, zazwyczaj budzą bardzo duże zainteresowanie. Stanowią po prostu kompendia wiedzy na dane tematy. Z racji ich kompleksowości są chętniej udostępniane w mediach społecznościowych oraz wyszukiwarki „patrzą na nie przychylniej”, gdyż zawierają wewnątrz dużo wartościowej treści.

Czytaj więcej na: http://mobiletry.com

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Unikanie cyfr w adresach URL. Zgłoś swój startup blockchainowy! Zrób sobie www, programy. Pomysł na wpisy na blogu. Zwiększamy ruch na blogu

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Czy warto unikać cyfr w adresach URL? Adres URL  (ang. Uniform …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA