Jak przesyłać duże pliki za darmo?
Szukasz szybkiego sposobu na wysłanie dużego pliku, który nie mieści się w limitach wiadomości e-mail? Prezentujemy siedem bezpłatnych metod wysyłania naprawdę dużych plików.
Wysyłanie plików jako załączników do wiadomości e-mail jest powszechną praktyką, ale zbyt duże pliki mogą irytować odbiorców, jeśli zapychają skrzynkę odbiorczą i spowalniają przesyłanie danych. Ponadto trzeba liczyć się z wieloma ograniczeniami rozmiarów pliki nakładanymi przez usługi poczty elektronicznej.
Na szczęście, dostępne są inne sposoby wysyłania dużych plików – i nie trzeba płacić ani grosza, aby z nich korzystać. Oto najlepsze bezpłatne usługi do wysyłania dużych plików.
1. WeTransfer
WeTransfer oferuje jeden z najprostszych i najbardziej bezpośrednich sposobów udostępniania plików. Usługa jest bezpłatna, nie wymaga rejestracji i umożliwia wysyłanie do 2 GB plików jednocześnie. Pliki można wysyłać z dowolną częstotliwością nawet do 20 osób naraz.
Link do pobrania udostępnianego pliku jest wysyłany pocztą elektroniczną i ważny przez siedem dni. Przesyłanie plików może być nieco powolne w godzinach szczytu, dlatego firma zaleca wykonywanie tej czynności w godzinach porannych lub po pracy, aby uniknąć okresu największego zagęszczenia ruchu internetowego.
2. MailBigFile
MailBigFile to kolejna szybka i łatwa usługa. Umożliwia wysyłanie wielu plików jednocześnie o rozmiarze do 2 GB. Odbiorca ma 10 dni na ich pobranie. Doświadczenie użytkownika nie jest tak estetycznie przyjemne jak w przypadku usługi WeTransfer, ale jest to kolejna dobra, bezpłatna usługa, która dobrze wykonuje swoje zadanie…
Czytaj więcej na: http://www.pcworld.pl
Mavo – nowa ogólnodostępna platforma do pisania webowych aplikacji
Dla deweloperów piszących webowe aplikacje – szczególnie takie, które odwołują się intensywnie do danych przechowywanych w chmurach – mamy dobrą wiadomość. Platforma Mavo, która pozwala mniej doświadczonym deweloperom tworzyć takie aplikacje, została udoskonalona i zyskała w ostatnich dniach status ogólnodostępnego rozwiązania znajdującego się w fazie beta.
Mavo to narzędzie, które pozwala tworzyć aplikacje HTML, zarówno statyczne jak i reaktywne, bez konieczności pisania kodu czy korzystania z usług serwera back-end.
Platforma jest doskonałym narzędziem dla mniej doświadczonych deweloperów, który mogą spróbować swych sił w projektowaniu webowych aplikacji. Z kolei bardziej doświadczeni mogą teraz przystąpić do jej testowania i sprawdzać czy nie zawiera rozwiązań, które należałoby poprawić…
Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl