Z ostatniej chwili

Podzielona płatność w VAT. Fiskus inwigiluje przedsiębiorców! Firmy i kradzież pracowników. Pieniądze dla wynalazców i twórców. 9 książek dla biznesmena

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Nadchodzi podzielona płatność w VAT

W maju Minister Rozwoju i Finansów opublikował długo oczekiwany projekt nowych przepisów, które wprowadzają podzieloną płatność (split payment) do polskiego porządku prawnego. Już niedługo przedsiębiorcy będą rozdzielać podatek VAT od należności netto wskazanej na fakturze i przesyłać kwotę podatku na specjalne konto dedykowane VAT.

Koncepcja tego rozwiązania przewiduje, że płatność nabywcy za kupiony towar lub usługę, która odpowiada wartości sprzedaży netto z faktury, będzie płacona na standardowy rachunek bankowy dostawcy. Pozostała kwota zobowiązania odpowiadająca kwocie podatku od towarów i usług, przekazywana będzie na specjalne konto dostawcy – rachunek VAT…

Czytaj więcej na: http://di.com.pl

Jak fiskus inwigiluje przedsiębiorców?

Zmiany wprowadzone na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pokazują, że ustawodawcze działania organów administracji rządowej zmierzają w kierunku znacznego ograniczenia wyłudzeń podatków i skuteczniejszego ścigania przestępców podatkowych. Te modyfikacje mają jednak również drugie dno. Nowe uprawnienia fiskusa umożliwiające wielowymiarową inwigilację przedsiębiorców wywierają negatywny wpływ na prawa i wolności przedsiębiorców. Wprowadzenie zmian dotyczących Jednolitego Pliku Kontrolnego czy reforma Krajowej Administracji Skarbowej to tylko dwa spośród wielu alarmujących rozwiązań.

Nowa broń do walki z podatnikami

Niedługo urzędy skarbowe zyskają nową broń do walki z wyłudzeniami. Aktualnie w Ministerstwie Finansów prowadzone są prace legislacyjne nad projektem nowelizacji ordynacji skarbowej, który zakłada nałożenie na przedsiębiorców obowiązku codziennego przekazywania wyciągów z rachunków bankowych szefowi Krajowej Administracji Skarbowej. Proponowane rozwiązanie jest uzupełnieniem istniejącego już systemu Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK)…

Czytaj więcej na: https://mambiznes.pl

Firmy będą musiały kraść pracowników?

Po raz pierwszy w historii 2 na 5 ankietowanych przedsiębiorców deklaruje, że w ciągu najbliższego półrocza zamierza zwiększyć zatrudnienie. W porównaniu do zeszłego kwartału ten odsetek wzrósł o 6 p.p. Pracowników czekają też podwyżki.

29% firm deklaruje, że zamierza zwiększyć wynagrodzenie w najbliższym półroczu – pokazała analiza Instytutu Badawczego Randstad. To oznacza, że firmy zaczynają rywalizować o pracownika i nie wykluczone, że będą ich także ‚‚podbierać’’.

– To co ciekawe, to na ile uda się zrealizować tak duże apetyty pracodawców biorąc pod uwagę, że bezrobocie osiągnęło w tej chwili w Polsce minimalny poziom. Takie kraje jak Holandia mają obecnie wyższy wskaźnik bezrobocia. Dlatego pojawia się pytanie czy te plany będą zrealizowane, w jakim zakresie, bo kandydatów jest coraz mniej. To w efekcie doprowadza do tego, że pracodawcy podbierają sobie nawzajem kandydatów z firm. Kto będzie miał lepszą ofertę, bardziej atrakcyjne wynagrodzenie, czy może sam typ zatrudnienia, lokalizacje, podwiezie pracownika do pracy zaproponuje jakiś dodatkowy bon, czy dopłaty do posiłków w trakcie dnia, ten tak naprawdę wygrywa – mówi newsrm.tv Katarzyna Gurszyńska, Instytut Badawczy Randstad…

Czytaj więcej na: http://di.com.pl

Pieniądze dla wynalazców i twórców innowacyjnych projektów

Są pieniądze dla wynalazców, pomysłodawców innowacyjnych projektów, by mogli zrealizować swoje przedsięwzięcia – powiedziała PAP wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Z myślą o nich ruszy pilotaż projektu „Dobry pomysł”. Dodała, że budżet programu to 2 mln zł.

 „+Dobry pomysł+ to projekt, który adresujemy do osób, które mają ciekawe pomysły biznesowe, interesujące wynalazki, patenty i nie bardzo wiedzą, co z tym zrobić. Mnóstwo tego typu ludzi w różnym wieku przychodzi zarówno do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, jak i wielu ministrów i mówi: mamy coś, co może zrewolucjonizować transport czy ochronę zdrowia, ale nie wiedzą, z jakich środków i gdzie mogą z nich skorzystać” –  wskazała w rozmowie z PAP wiceminister rozwoju…

Czytaj więcej na: https://mambiznes.pl

9 książek, które powinien przeczytać każdy młody przedsiębiorca

Każdy innowator i osoba rozpoczynająca przygode z biznesem powinien być przygotowany na to co czeka go w przyszłości. Stale rozwijająca się technologia, wymaga od właścicieli firm ciągłego weryfikowania planów i dostosowywania się do panujących warunków. Portal Small Business Trends przygotował listę 9 książek, które powinien przeczytać każdy początkujący biznesmen…

Czytaj więcej na: https://mambiznes.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną Skarbówka może działać wstecz Kwota wolna od podatku

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok? Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną? Skarbówka może działać wstecz? Kwota wolna od podatku

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Własna działalność – jak rozliczyć PIT za 2019 rok? …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA