Z ostatniej chwili

Sposób na przechwycenie domeny pod SEO

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Zastanawiałeś się kiedyś, jak przechwycić domenę? Pewnie niejednokrotnie o tym słyszałeś. Robi się to w celach sprzedażowych lub na potrzeby działań SEO (zwiększenie ruchy na stronie, wzrost pozycji serwisu w wynikach wyszukiwania). Przyjrzymy się dzisiaj bliżej temu zagadnieniu. Odpowiemy także na pytania o to, czy w ogóle warto poświęcić czas na poszukiwanie wartościowej domeny i jakie narzędzia będą niezbędne.

Pierwszym pytaniem, jakie musisz sobie zadać, to do jakich celów planujesz przechwycić domenę. Czy planujesz dalszą odsprzedaż (wtedy warto skupić się na nazwie domeny), czy też chcesz wzmocnić działania SEO. W tym artykule zajmiemy się właśnie tym ostatnim przypadkiem.

Przechwycić domenę na czas

Nasze zadanie rozpoczynamy od zarejestrowania konta w jednym z serwisów, który udostępnia opcje przechwytywania. Do tego celu polecamy serwis www.aftermarket.pl,  który jest najczęściej wykorzystywany do tego celu. Oferuje on między innymi takie opcje, jak rejestracje domen, kupno lub sprzedaż własnych domen.

Szukanie domeny do przechwycenia

Panel serwisu jest dość prosty, czytelny i intuicyjny, co widać na poniższym zdjęciu. Po założeniu konta, możesz zacząć szukać domen do przechwycenia. Znajdziesz je w zakładce Przechwytuj -> Wygasające domeny.

screen po zalogowaniu do aftermarket

Widok po zalogowaniu do aftermarket (zrzut ekranu)

Będzie tam lista wszystkich domen, które aktualnie możesz przechwycić. Posegregowane są one według kategorii, dzięki czemu łatwo można odnaleźć interesujący nas temat. Serwis posiada również wyszukiwarkę, za pomocą której łatwo znajdziemy domeny np. z frazą, która Cię interesuje.

Na tym etapie dostajesz również takie dane, jak site domeny, ranking Alexa czy datę pierwszej indeksacji domeny. Zwróć także uwagę na parametr Archive, gdyż mówi on o wieku domeny. Jest on bardzo ważnym czynnikiem, który uwzględnić przy wyborze domeny pod dziania SEO. Osobiście polecam zrobić eksport uzyskanych wyników do pliku Excel, w którym łatwo będziemy mogli sortować dane po interesującym nas parametrze…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://rocketmedia.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Link Bomb & negatywne SEO!

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Link bomb może mieć bardzo niekorzystny wpływ na Twoją stronę …

2 komentarze

  1. Wiecie, że domena google.com jest zarejstrowana do 2020 roku? 🙂 można ją potem przejąć?
    czytałem w artykule : http://blog.m40.pl/czy-da-sie-przechwycic-domene-facebook/

  2. Rzeczywiście, no to się zmówimy i przechwycimy domenę “Giganta” i zażądamy worka pieniędzy, oczywiście w przenośni. To nie będzie worek tylko… a tu sami sobie wymyślcie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA