Z ostatniej chwili

Bitcoin za bardzo energochłonny. Opinia Unii Europejskiej

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

W zeszłym roku Parlament Europejski przejawiał wręcz entuzjazm do Bitcoina i technologii łańcucha bloków, widząc w nich powiew nowoczesności mogący rozruszać skostniałą nieco europejską gospodarkę.

Unia Europejska nie byłaby sobą, gdyby nie robiła tego co umie najlepiej, czyli regulacji i kontroli. Podczas zagłębiania się w działanie Bitcoina, europarlamentarzyści dostrzegli to do czego został on stworzony: zastąpienia tradycyjnego systemu finansowego ze wszystkimi jego patologiami.

Od początku bieżącego roku pojawiają się więc różnego rodzaju dziwaczne pomysły mające w zamyśle okiełznać czy też pokonać Bitcoina. Do tej pory mieliśmy projekt rozszerzenia obowiązującej dyrektywy europejskiej na temat przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Obecnie pojawił się projekt zupełnie nowej dyrektywy na temat nowych technologii w finansach, oraz obszerny zestaw poprawek do niego zgłoszonych przez Komisję Gospodarczą i Monetarną UE.

W poprawkach tych dostrzegamy kilka dowodów na rosnącą wiedzę urzędników na temat Bitcoina, a co za tym niestety idzie, coraz lepiej wymierzone próby regulacji.
W jednej z poprawek na przykład próbuje się zanegować wyrok ETS zwalniający transakcje wymiany Bitcoina na waluty fiat z podatku VAT.

W innej z kolei członkowie komisji sugerują przyjrzenie się bitcoinowym mikserom monet i roli, jaką pełnią one w procederach przestępców wykorzystujących Bitcoina. Zaleca się podjęcie bliżej nie zdefiniowanych kroków wobec takich mikserów. Znając poczynania UE, najprawdopodobniej zostaną zdelegalizowane niczym terroryzm 😉 …

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://bitcoin.pl/

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną Skarbówka może działać wstecz Kwota wolna od podatku

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok? Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną? Skarbówka może działać wstecz? Kwota wolna od podatku

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Własna działalność – jak rozliczyć PIT za 2019 rok? …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA