Z ostatniej chwili

Sprawdź swój portfel kryptowalut – błąd w implementacji BIP39

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Okazuje się, że „mnemonic” czyli słowa dzięki którym wszystkie portfele HD miały zawsze generować te same adresy w pewnych przypadkach może dać różne efekty.

Na czym polega problem? Programiści tworzący bibliotekę „bitcore-lib” zrobili drobny błąd i postąpili przez to niezgodnie ze specyfikacją BIP32 – jeżeli klucz publiczny używany do generowania kolejnych adresów zaczyna się od zera/zer, zera te powinny być haszowane podczas generowania adresów. Biblioteka bitcore-lib ignoruje wiodące zera, co powoduje wygenerowanie innych adresów, niezgodnie ze specyfikacją.

Przede wszystkim NIE wszystkie mnemoniki są złe, jest to niewielki odsetek i szanse na to, że nasz portfel jest „uszkodzony” są niewielkie.

Portfele które używają wadliwego generowania to między innymi Copay, bip32jp, bitcore.io . Przez ten błąd odtworzenie „ich” mnemonika np. w Trezorze, Mycelium, Multibit czy Electrum może dać inne adresy. Działa to również w drugą stronę – użycie pewnych mnemoników które działają na Trezorze może dać inne adresy na Copay.

Jak sprawdzić nasz mnemonik?

Jeżeli używamy któryś z „niepewnych” portfeli możemy użyć narzędzia do sprawdzenia pierwszych…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://bitcoin.pl

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

10 najlepszych projektów PoS i Masternode – podsumowanie stycznia 2021 r. TOP 10 Masternode – tydzień 62021. Czy CakeDefi wypłaca

10 najlepszych projektów PoS i Masternode – podsumowanie stycznia 2021 r. TOP 10 Masternode – tydzień 6/2021. Czy CakeDefi wypłaca?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] 10 najlepszych projektów PoS i Masternode – podsumowanie stycznia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA