Z ostatniej chwili
Uwaga na fałszywą aplikację PKN Orlen. Octo nowy trojan na Androida. Kampanie phishingowe wykorzystujące wizerunek banków
Uwaga na fałszywą aplikację PKN Orlen. Octo nowy trojan na Androida. Kampanie phishingowe wykorzystujące wizerunek banków

Uwaga na fałszywą aplikację PKN Orlen. Octo: nowy trojan na Androida. Kampanie phishingowe wykorzystujące wizerunek banków

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Uwaga na fałszywą aplikację PKN Orlen. To nie inwestycje, to oszustwo

Aplikacja do inwestycji w PKN Orlen to scam, który może poważnie zaszkodzić każdemu kto go pobierze. Tymczasem Google nie spieszy się z jego usunięciem ze sklepu.

O tym, że repozytoria online są miejscem, w którym nietrudno natknąć się na scam, to chyba wszyscy wiemy. Natomiast takie miejsca jak App Store czy Sklep Google powinny być miejscami, w których użytkownik czuje się bezpiecznie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Octo: nowy trojan na Androida pozwala cyberprzestępcom na kradzież danych bankowych użytkownika. Jak się bronić?

Eksperci ThreatFabric odkryli nową wersję znanego wcześniej malware. Octo, to tak naprawdę swoista ewolucja trojana ExobotCompact, która działa precyzyjniej od swojego poprzednika. Co więcej, złośliwe oprogramowanie jest trudniejsze do wykrycia.

Sposób działania zagrożenia nie jest może szczególnie wyrafinowany, ale w dobie pośpiechu i braku ostrożności użytkowników smartfonów, Octo może przysporzyć wielu osobom nie lada problemów. Okazuje się bowiem, że trojan przeznaczony do działania w systemie Android może uzyskać zdalny dostęp do urządzenia, do wyświetlanych na nim danych oraz do zapisu informacji wprowadzanych na strony internetowe. Jak nietrudno zgadnąć, dla hakerów oznacza to możliwość wykorzystania „zdobyczy” w niecnych celach…

Więcej dowiesz się u źródła >

Kampanie phishingowe wykorzystujące wizerunek banków

Głównym celem tego oszustwa jest zachęcenie potencjalnej ofiary do podania danych logowania do swojego konta bankowości internetowej, aby następnie wyłudzić przechowywane pieniądze. W tym schemacie oszuści wykorzystują wizerunek znanych banków oraz starają się masowo dotrzeć do dużej liczby odbiorców.

Treść produkowanych przez nich tekstów zazwyczaj informuje o konieczności podjęcia działań na koncie lub o możliwości uzyskania dodatkowych pieniędzy. Wszystkie poniżej przedstawione schematy finalnie prowadzą do fałszywego panelu logowania do bankowości internetowej…

Więcej dowiesz się u źródła >

Hakerzy zaatakowali Rosyjską Agencję Kosmiczną. Ujawniono dane ważnej misji

Hakerzy nie ustępują w walce z reżimem Putina, a za cel biorą kolejne rosyjskie instytucje. Tym razem padło na Rosyjską Agencję Kosmiczną Roskosmos, z której wykradziono sporo istotnych danych.

Inwazja Rosji na Ukrainę wpłynęła na wiele aspektów naszego życia. Dotyczy to również planów eksploracji kosmosu – zagrożona jest misja podboju Marsa, ale też misja związana z eksploracją Księżyca…

Więcej dowiesz się u źródła >

 

sklep z kosmetykami

Zaczęło się. Gracze skarżą się na brak dostępu do kupionych cyfrowo gier na PlayStation

Gracze z całego świata skarżą się na problem z dostępem do zakupionych w PlayStation Store gier. Chodzi o klasyczne tytuły na starszych konsolach.

Obawa związana z utratą dostępu do gier zakupionych cyfrowo jest jednym z najgłośniejszych argumentów za tym, aby wciąż kupować wydania fizyczne. I choć tutaj sprawa też nie jest wcale taka oczywista…

Więcej dowiesz się u źródła >

Rosjanie sabotują sieć elektryczną Ukrainy. Atak hakerski częściowo udany

Rosja ima się każdego możliwego sposobu zaszkodzenia Ukrainie. To i tak ogromny eufemizm.

Federacja Rosyjska, jej żołnierze, władze – przy wsparciu ogromnej części rosyjskiego społeczeństwa gwałcą, mordują, niszczą, kradną… robią to samo, co robiła Armia Czerwona „wyzwalając” kraje. Ataki hakerskie mają być „cennym wsparciem” dla zbrodniczych działań agresora…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ten malware chowa się w systemowej aplikacji Windows

Microsoft wykrył złośliwe oprogramowanie Tarrask, które według wszelkiego prawdopodobieństwa jest dziełem chińskich hakerów sponsorowanych przez służby specjalne tego kraju. Malware wprowadza trudne do wykrycia zmiany w Windows, które inicjują operacje aktualizujące automatycznie oprogramowanie.

Śledztwo Microsoft wykazało, że malware jest dziełem hakerskiej grupy Hafnium, która w zeszłym roku atakowała wielokrotnie serwery Exchange Server. Tarrask atakuje aplikację Harmonogram zadań, wykorzystywaną do automatycznego wykonywania wielu rutynowych zadań, w tym do aktualizowania aplikacji…

Więcej dowiesz się u źródła >

Za atakami ransomware stoją głównie te dwie grupy hakerskie

Trudno w to uwierzyć, ale ponad połowę wszystkich ataków ransomware odnotowanych ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku miały przeprowadzić tylko dwie grupy hakerskie. Tak przynajmniej twierdzi firma Digital Shadows, wymieniając grupy LockBit 2.0 i Conti, które odpowiadają za 58% wszystkich takich incydentów.

Prym wiedzie tu grupa LockBit, który odpowiada za 38% ataków ransomware. Grupa Conti przeprowadziła co piąty atak ransomware (co przekłada się na 20%). Obie grupy kradną dane i następnie grożą ich właścicielom, że w przypadku niezapłacenia okupu opublikują je w darknecie. Według Digital Shadows, grupa LockBit opublikowała w tej sieci w pierwszym kwartale informacje skradzione z ponad 200 firm…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Tego nigdy nie rób jak otrzymasz fałszywą wiadomość. Oszustwo przez telefon

Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Tego nigdy nie rób jak otrzymasz fałszywą wiadomość. Oszustwo przez telefon

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Od tygodnia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA