Z ostatniej chwili

Windows 10: najbardziej bezpieczna wersja, przycisk Cortany zostanie przeniesiony. Czerwcowy Patch Tuesday dla Windows XP i Visty już dostępny. Defragmentacja dysku…

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Oto najbezpieczniejsza wersja systemu Windows 10

Windows 10 nie cieszy się dobrą sławą z tego powodu, że Microsoft zaszył w im szereg rozwiązań pozwalających śledzić poczynania użytkownika i mówiąc wprost naruszać jego prywatność. Jednak jeden rząd zadbał o to, aby zmienić tę sytuację. Wielu zdziwi się bardzo po tym gdy przeczyta, o jakim kraju mówimy.

Jest to Chińska Republika Ludowa. Tak, to ten sam kraj, który stara się odgrodzić swoich obywateli od reszty świata wielkim elektronicznym murem.

Jak do tego doszło. Microsoft był oczywiście bardzo zainteresowany tym, aby Chińczycy – chodzi tu szczególnie o biznes i sektor rządowy – zaczęli również instalować gremialnie na swoich pecetach Windows 10. Chiński rząd zgodził się, stawiając jednak jeden, ale bardzo istotny warunek. W systemie Windows 10 dystrybuowanym na chińskim rynku nie mogą się znajdować żadne wstawki, które odnotowują aktywność użytkownika i zbierają o nim dane i naruszają jego prywatność…

Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl

Microsoft przeniesie przycisk Cortany w Windows 10. Dlaczego?

Microsoft zamierza zmienić położenie przycisku dla asystentki Cortana w systemie Windows 10. Obecnie znajduje się on na pasku zadań, ale możliwe, że trafi do zasobnika systemowego. Wynika to z faktu, że przycisk na pasku użytkowany jest przez niewiele osób. Możliwe, że zmiany zostaną wprowadzone wraz z Windows 10 Fall Creators Update.

Używacie Cortany? Większość z was pewnie nie, bo asystentka Microsoftu nie rozumie naszej mowy, ale pewnie część osób używa tej funkcji. Obecnie dostęp do niej można uzyskać z poziomu ikony na pasku zadań. To ma ulec zmianie.

Microsoft podobno rozważa przeniesienie ikonki Cortany w inne miejsce. Rzekomo firma testuje już wewnętrzne kompilacje systemu Windows 10, gdzie Cortana znajduje się w zasobniku systemowym…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Czerwcowy Patch Tuesday uwzględnia systemy Windows XP i Vista

Microsoft udostępnił wczoraj czerwcowy pakiet poprawek Patch Tuesday. Jest bardzo obszerny i zawiera również – tak jak i w poprzednim miesiącu – oddzielne zestawy poprawek dla starszych wersji systemu Windows, w tym dla systemów Windows XP i Windows Vista.

Użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą jednej ze starszych, nie wspieranych już oficjalnie wersji systemu operacyjnego Windows (takich jak Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows Server 2003, lub Windows Server 2003 R2), powinni się zapoznać z tym dokumentem (Microsoft Knowledge Base Article 4025687). Znajdą w nim szczegółowe informacje dotyczące dalszego postępowania…

Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl

Defragmentowanie dysku: dlaczego, jak i kiedy

Co to jest defragmentacja dysku? Po co się ją wykonuje? Czy przeprowadzenie defragmentacji niesie ze sobą jakieś korzyści? Spieszymy z odpowiedziami.

Na początek krótka odpowiedź: defragmentowanie nie jest już czynnością niezbędną, ale nadal jest dobrym rozwiązaniem – o ile nie posiadasz dysku typu Solid State (SSD). A defragmentator systemu operacyjnego Windows jest całkiem dobrym narzędziem.

Szczegóły:

Podczas używania komputera pliki są rozdzielane na fragmenty. System Windows może pokazywać, że plik jest w katalogu Moje dokumenty, ale fizycznie jego bity i części mogą być rozrzucone na dysku twardym w wielu miejscach. Cała ta fragmentacja teoretycznie spowalnia działanie komputera. Podczas procesu defragmentacji dysku twardego pliki są przenoszone tak, aby jak najwięcej z nich zajmowało jedno miejsce na dysku i zachowywało ciągłość zapisu.

Jeden z przykładowych programów defragmentujących dyski był niedawno opisywany na naszych stornach. Na potrzeby tego artykułu wykonaliśmy testy, aby określić, który z programów najlepiej usprawni działanie komputera i poprawi jego wydajność. Wszystkie programy służące do defragmentacji osiągnęły bardzo podobny wynik końcowy. Co ciekawsze i dziwniejsze: nawet nadal fragmentowany dysk zbliżał się do wyników osiągniętych po defragmentacji.

Innymi słowy defragmentacja nie podniesie prędkości Twojego komputera. Wyniki były tak dziwne, że ponownie wykonałem test, który wcześniej został przygotowany z myślą o skoncentrowaniu się wokół zadań, na których prędkość wpływa fragmentacja dysku twardego. Wynik był identyczny z poprzednim.

Steve Gibson, jeden z głównych autorytetów w kwestii dysków twardych, został zapytany o uzyskane rezultaty. Stwierdził, że nowoczesne dyski twarde nie są zauważalnie spowolnione przez proces fragmentacji (przy czym nowoczesność należy rozumieć od roku 2001). Dodał, że defragmentacja nadal jest przydatną procedurą, która zwiększa szanse poprawnego odzyskania danych po wypadku lub uszkodzeniu dysku…

Czytaj więcej na: http://www.pcworld.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Windows 10 kilka dobrych porad. Firefox będzie instalowany standardowo w Windows. Windows integruje się z Androidem i iOS?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Windows 10: Najlepsze porady, które mogą Ci się przydać W …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA