W ostatnich latach z sieci znikają kolejno takie strony jak Torrentz czy TorrentHound. Piraci są zmuszeni do szukania nowych metod udostępniania nielegalnych plików…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Dysk Google staje się drugim The Pirate Bay

Piraci cały czas szukają sobie nowych miejsc, na których udostępniają nielegalnie pliki. Po tym, jak dostęp to wielu stron z torrentami, jak słynne The Pirate Bay, staje się coraz bardziej utrudniony, tacy użytkownicy internetu zaczynają sięgać pod dyski internetowe. Jednym z nich jest Dysk Google, gdzie pojawia się coraz więcej plików chronionych prawami autorskimi.

Dysk Google znalazł nowe zastosowanie. Piraci postanowili sobie urządzić tam drugie The Pirate Bay. Ostatnimi czasy dostęp do stron z torrentami jest utrudniany i te zaczynają znikać z sieci, jak chociażby słynne KickassTorrents. Firma z Mountain View otrzymuje coraz więcej zgłoszeń związanych z udostępnianymi na jej dysku internetowym plikami…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Serwis YouTube-Mp3.org zamknięty

Organizacja Recording Industry Association of America (RIAA) pozwała do sądu serwis YouTube-Mp3.org. Według pozwu serwis YouTube-Mp3.org. prowadził nielegalną działalność, polegająca na udostępnieniu możliwości kopiowania i zmiany formatu nagrań umieszczanych na YT.

Sam serwis tak zachwalał swoje usługi: „YouTube-mp3.org jest najprostszym serwisem internetowym do konwertowania plików wideo z YouTube do formatu mp3.

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Zamieszkaj, sprawdź swój pomysł i pozyskaj nawet 20 tys. na rozwój projektu. Clipster powraca po wakacjach w nowej formule

Piaskownica przedsiębiorczości, dom dla startupowców czy inkubator pomysłów… Clipster, przyjmujący pod dach osoby z pomysłami na biznes, od października będzie mieć nowe oblicze i jeszcze intensywniejszy program dla mieszkańców. Jego twórcy: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i akcelerator Alfabeat poszukują osób, które chcą rozwijać swoje projekty pod okiem mentorów i powalczyć o 20 tys. zł. Chętni mogą aplikować do 17 września poprzez stronę: www.clipster.inkubatorstarter.pl.

Przy ulicy Słowackiego w gdańskim Wrzeszczu od dwóch lat znajduje się Clipster, w którym szansę na rozwój projektów miało już prawie pięćdziesiąt osób. Zgodnie z ideą popularnego za granicą colivingu mieszkają pod jednym dachem i współpracują z mentorami w celu weryfikacji pomysłów na biznes. Rezydenci do dyspozycji mają mikroaparatamenty oraz wspólny coworking. Gdański coliving przyciąga nie tylko młodych przedsiębiorców z Polski, lecz również obcokrajowców. Do tej pory gościli w nim obywatele Mołdawii, Hiszpanii czy USA…

Czytaj więcej na: https://mambiznes.pl

Więcej pieniędzy na kredyty dla małych i średnich firm

Jest więcej pieniędzy na kredyty dla małych i średnich firm. Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym umowę w sprawie podwojenia, do kwoty 2 miliardów euro, puli środków dostępnych w ramach tak zwanego Planu Junckera.

Prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka podkreśla, że porozumienie pozwoli na udzielenie kredytów blisko dziesięciu tysiącom sześciuset firmom, także tym, które skorzystały już z innych form wsparcia. To dlatego, że kredyty są udzielane także przedsiębiorcom, którzy skorzystali już z pomocy publicznej, na przykład w ramach gwarancji de minimis…

Czytaj więcej na: https://mambiznes.pl

Uwaga mikrofirmy – nowe obowiązki fiskalne i konsekwencje karne już od stycznia

Już od 1 stycznia 2018 r. mikroprzedsiębiorcy zaczną mieć obowiązek comiesięcznego tworzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego na potrzeby raportowania do fiskusa1. Wszystkie firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą dołączą tym samym do systemu, którym objęte zostały już małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa. Wszystko to, aby uszczelnić system podatkowy i zapewnić większe wpływy z podatków do budżetu państwa.

Od cyfryzacji raportowania podatków, a tym samym biznesu, nie ma odwrotu. Rząd polski wprowadzając przepisy uszczelniające system podatkowy realizuje zobowiązania nałożone przez Radę Europejską dyrektywą ATAD2. Dyrektywa dotyczy przeciwdziałania praktykom unikania opodatkowania, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie rynku wewnętrznego. Wprowadzenie obowiązku raportowania JPK (Standard File Audit for Tax) usuwa barierę w przekazywaniu danych elektronicznych przez firmy do służb podatkowych i jest działaniem poprawiającym ściągalność podatków poprzez zwalczanie oszustów podatkowych…

Czytaj więcej na: http://di.com.pl