Z ostatniej chwili

Czapka ATARI, która pozwoli odtwarzać muzykę i odbierać połączenia telefoniczne. Broń laserowa AN/SEQ-3 LaWS

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Multimedialna czapka Atari

Czapka pozwoli odtwarzać muzykę i odbierać połączenia telefoniczne. Piosenek posłuchamy też wspólnie z innymi posiadaczami nowoczesnego gadżetu Atari.

Speakerhat został wyprodukowany we współpracy z firmą Audiowear. Ma być cienki i lekki – ale przede wszystkim wyposażony w głośniki oraz mikrofon z technologią cVc firmy Qualcomm, redukującą szumy. Atari wszyje w czapkę wskaźniki LED, litowo-jonową baterię i uniwersalny pilot. Tryb multiplayer pozwoli słuchać muzyki z towarzyszką lub towarzyszem, choć możemy sobie wyobrazić wykorzystanie gadżetu również w grach drużynowych, takich jak siatkówka czy baseball.

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Laser bojowy (LaWS) US Navy

Jednostka amerykańskiej marynarki wojennej zademonstrowała pokaz możliwości pokładowego systemu broni laserowej AN/SEQ-3 LaWS. Broń skutecznie unieszkodliwiła drona. To pierwszy tego typu system na świecie dopuszczony do działań operacyjnych.

Demonstracyjne użycie lasera bojowego (LaWS – Laser Weapon System) zainstalowanego na pokładzie amerykańskiej jednostki destantowej USS Ponce (LPD-15; ostatnia wybudowana jednostka transportowo-desantowa klasy Austin) nie jest inauguracyjnym użyciem tego uzbrojenia. Rozwiązanie to powstało z inicjatywy amerykańskiego Centrum Działań Nawodnych US Navy (NSWC – Naval Surface Warfare Center), które już w 2011 roku przekazało w ramach kontraktu 11 milionów dolarów firmie Kratos Defence & Security Solutions. Zleceniobiorca wywiązał się z kontraktu, laserowe uzbrojenie zostało zainstalowane na pokładzie już w 2014 roku…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Maska do świadomego snu i medytacji NeuroOn. THOR – dron helikopter czy samolot?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ta stworzona przez Polaków maska służy do świadomego snu i medytacji …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA