Z ostatniej chwili

Czy stracimy dostęp do Facebooka? Spółdzielnie i administratorzy budynków – ochrona danych osobowych

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Polacy mogą stracić dostęp do Facebooka

Ministerstwo Finansów podjęło czynności sprawdzające wobec Facebooka. Jest to odpowiedź na interpelację poselską Jacka Wilka, który zwrócił uwagę na gry losowe dostępne w tym serwisie społecznościowym.

Jak poinformował Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Wiesław Janczyk, Krajowa Administracja Skarbowa  przyjrzy się portalowi Marka Zuckerberga pod kątem obowiązującej ustawy o grach hazardowych. W swojej interpelacji, do której odnosi się przedstawiciel rządu, Jacek Wilk z klubu Kukiz’15 wymienił trzy przypadki gier dostępnych na podstronach Facebooka, które według niego łamią przepisy. W najgorszym wypadku serwis Facebook może zostać wpisany do rejestru “stron zakazanych”, co zablokowałoby dostęp do tego serwisu społecznościowego większości Polaków.

Ustawa hazardowa została uchwalona w 2009 roku i znacząco ograniczyła możliwość organizacji gier o charakterze losowym w Polsce. Przepisy nowelizujące ustawę weszły w życie 1 kwietnia tego roku i rozszerzają monopol państwa również na organizację zakładów przez internet. Ustawa zabrania organizacji gier zawierających element losowości nawet jeśli grający nie ma możliwości uzyskania wygranej pieniężnej lub rzeczowej…

Czytaj więcej na:http://www.chip.pl

Jak chronić dane osobowe? Odpowiedzialność karna administratorów budynków

Spółdzielnie i administratorzy budynków – którzy przetwarzają w dużych ilościach dane osobowe właścicieli lub najemców lokali – są narażeni na szczególną odpowiedzialność. Brak odpowiedniego zabezpieczenia danych osobowych może skutkować dla nich grzywną, karą ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2.

Natomiast potencjalna górna granica grzywny to w skrajnych przypadkach naruszenia ponad milion złotych. Najlepszym sposobem ochrony danych – jak wskazuje GIODO – jest szyfrowanie przy użyciu profesjonalnych programów informatycznych.

Unijne rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych RODO, które reformuje ochronę danych osobowych (zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 roku) przewiduje znacznie surowsze sankcje m.in. dla tych, którzy niewłaściwie zabezpieczają dane osobowe w systemach informatycznych. Mogą one wynosić w zależności od naruszenia odpowiednio:

  • do 10 mln euro albo 2 % łącznego światowego obrotu przedsiębiorstwa
  • lub do 20 mln euro albo do 4% łącznego obrotu światowego przedsiębiorstwa…

Czytaj więcej na: http://di.com.pl

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną Skarbówka może działać wstecz Kwota wolna od podatku

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok? Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną? Skarbówka może działać wstecz? Kwota wolna od podatku

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Własna działalność – jak rozliczyć PIT za 2019 rok? Terminy, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA