Z ostatniej chwili

BLOGUJ MĄDRZE – 7 RAD, KTÓRE WARTO STOSOWAĆ

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Blog przestał być kanałem wyłącznie związanym z prowadzeniem osobistego dziennika. Dla wielu blogerów stał się źródłem dochodu, a dla wielu firm jednym z narzędzi content marketingu, działań SEO czy sposób na budowanie marki. Jeśli masz bloga – warto wiedzieć jak z niego skutecznie korzystać i jak go promować.

Promuj swój blog

Może się to wydawać oczywiste, ale zaskakująco wielu autorów blogów – niezależnie czy to indywidualni blogerzy czy przedstawiciele firm, które mają blogi, nie chwalą się swoim dziełem. To nie znaczy, że trzeba wszystkich spamować, ale można informować, że się ma bloga.

  • na swoim profilu/fanpage na Facebooku
  • na profilach na innych stronach (Twitter, Linkedin itd.)
  • w stopce maila
  • w podpisach na forach
  • w Twoim bio (tak jak u mnie)
  • w różnych podpisach i opisach w sieci (np. w opisach filmów na YouTube, w prezentacjach na Slideshare czy Prezi itp.)
  • tworząc about.me
  • na stronie internetowej

Masz bloga to się nim pochwal. Po prostu.

Uczestnicz w wydarzeniach dla blogerów

To może się wydawać idiotyczne, ale zdecydowanie znajomości pomagają w świecie blogerów. Dzięki udziałom w konferencjach i spotkaniach nie tylko możesz się czegoś dowiedzieć, ale również poznasz konkretnych blogerów. To dobra baza do potencjalnych współprac, partnerstw czy po prostu wzajemnego wspierania się. Chociaż blogom firmowym w tej sytuacji trochę gorzej, nikt nie mówi, że w ich przypadku to nie zadziała.

I pamiętaj – wiem, że wydaje Ci się, że WSZYSCY wiedzą jakiego bloga prowadzisz, ale przedstawianie się nie jest obciachem. Powiedz kim jesteś i skąd – to na pewno Ci nie zaszkodzi.

Zadbaj o SEO

Zainstaluj odpowiednią wtyczkę wspierającą pozycjonowanie, stwórz mapę strony, dodaj ją do wyszukiwarek przy pomocy np Google Webmaster Tool czy Bing Webmaster tool. Dodaj swój blog do odpowiednich katalogów – tu nie chodzi o ilość, ale o to, żeby miało to sens.

więcej na: http://czaplicka.eu

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Duplikacja treści – największy wróg SEO. Optymalizacja strony pod urządzenia mobilne. Meta tagi – czym są i jakie mają znaczenie

Duplikacja treści – największy wróg SEO. Optymalizacja strony pod urządzenia mobilne. Meta tagi – czym są i jakie mają znaczenie?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Duplikacja treści – największy wróg SEO Powielanie treści jest jednym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA