Poniżej znajdziecie najważniejsze (według mnie) tytuły medialne dot. kryptowalut z ostatnich kilku dni. Miłej lektury.
Giełda Cryptopia zhakowana. Szkody i straty są znaczące
Nowozelandzka giełda kryptowalut Cryptopia 14 stycznia 2019 r. została zhakowana. W wyniku naruszenia bezpieczeństwa giełda odniosła „znaczące” straty, jak wskazuje zespół…
Więcej dowiesz się u źródła >>Policja w Nowej Zelandii potwierdza wszczęcie dochodzenia w sprawie ataku na giełdę kryptowalut Cryptopia
Policja w Nowej Zelandii potwierdziła, że rozpoczęło się śledztwo w sprawie ataku hakerskiego na giełdę kryptowalut Cryptopia, który doprowadził do strat na co najmniej 3,6 miliona dolarów…
Więcej dowiesz się u źródła >>Rok 2018: rekordowe wartości transakcyjne na giełdach kryptowalut
Giełdy kryptowalut zakończyły rok 2018 “rekordowymi wolumenami transakcji”, wynika z raportu firmy badawczej Diar…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Rok 2018 okresem z rekordowymi wolumenami na giełdach kryptowalut
Choć miniony rok 2018 wielu z was zapamięta jako czas bessy, krwawych spadków i depresji rynkowej, giełdy kryptowalut chyba nie mogły narzekać. Ponoć w tym okresie cieszyły się rekordowymi w swojej historii wolumenami transakcyjnymi…
Więcej dowiesz się u źródła >>Platforma cyfrowa Bakkt ogłasza pierwsze przejęcie
Bakkt, platforma aktywów cyfrowych wspierana przez nowojorską giełdę (NYSE), nabyła pewne aktywa w spółce Rosenthal Collins Group (RCG), zajmującej się sprzedażą instrumentów finansowych…
Więcej dowiesz się u źródła >>Kolejne oszustwo bitcoinowe
Narodowa Reprezentacja Południowej Afryki w krykiecie na krótko padła ofiarą oszustów bitcoinowych na portalu społecznościowym Tweeter. Jak donieśli dzisiaj hinduscy reporterzy Indian Express, w wyniku afery południowo–afrykańska drużyna krykieta zaczęła niespodziewanie oferować na tymże portalu fałszywe Bitcoiny…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Cyberprzestępcy znów atakują. Podszywają się pod BBC News, by zarobić Bitcoiny (BTC)
Brytyjski specjalista zajmujący się cyberbezpieczeństwem ujawnił nowe oszustwo wykorzystywane przez cyberprzestępców do generowania zysków poprzez oszukiwanie użytkowników Internetu. Wskazał on, że przestęcy posługują się fauszywą stroną BBC News, w celu przekierowania użytkowników na inne strony internetowe, z właścicielami których podpisane mają umowy afiliacyjne…
Więcej dowiesz się u źródła >>Aktualizacja Ethereum opóźniona ze względów bezpieczeństwa
Długo oczekiwana aktualizacja sieci Ethereum o nazwie Constantinople została opóźniona. Planowany na 17 stycznia upgrade nie odbędzie się, ponieważ wykryto krytyczną lukę bezpieczeństwa wewnątrz jednej z planowanych zmian. Audyt wykonany przez ChainSecurity – firmę zajmującą się badaniem bezpieczeństwa sieci blockchain – wskazuje, że w kodzie aktualizacji znajduje się luka pozwalająca na kradzież funduszy użytkowników…
Więcej dowiesz się u źródła >>Startuje pierwsza kryptowaluta regulowana przez szwajcarski bank
Coraz więcej wiemy o Dukascoin – szwajcarskiej kryptowalucie, która będzie emitowana przez szwajcarski Dukascopy Bank SA. W sieci pojawiła się strona internetowa projektu oraz WhitePaper…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Tim Draper zarobił na Bitcoinie (BTC) 87 milionów dolarów
Legendarny już na rynku kryptowalut i Wall Street inwestor Tim Draper, który zasłynął swoją długoterminową prognozą z 2014 roku, w której przewidział, że kryptowaluta autorstwa Satoshi’ego Nakamoto będzie warta minimum 10 000 USD w ciągu trzech kolejnych lat, zarbił na samym tylko Bitcoinaie (BTC) 87 milionów dolarów…
Więcej dowiesz się u źródła >>Kryptowaluty: Rośnie liczba ataków na tle wydobywczym
Zgodnie z opublikowanym przez izraelską firmę Check Point, ilość szkodliwego oprogramowania atakującego branżę wydobywającą wirtualne waluty znajduje się na trzynastomiesięcznych szczytach…
Więcej dowiesz się u źródła >>Koniec z anonimowością | Chińskie regulacje
Chiny wydały regulacje biorące pod opiekę wszelkie działalności oparte o technologię Blockchain. Wedle regulacji, mają one “uzdrowić i uporządkować” rozwój branży. Systemy Blockchain, jak i firmy za nimi stojące będą gromadzić informacje o użytkownikach korzystających z ich usług. Wymagane dane takie jak dowód osobisty czy numer telefonu będą dostępne dla chińskich władz na żądanie. Poza tym usługodawcy mają za zadanie wprowadzić cenzurę treści “uważanych za zagrażające bezpieczeństwu narodowemu”…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Nowy ranking bezpieczeństwa giełd kryptowalut
Strona icorating.com opublikowała nowy ranking bezpieczeństwa giełd kryptowalut…
Więcej dowiesz się u źródła >>Chciałeś nielegalnie obejrzeć film? Stracisz kryptowaluty!
Nie wiemy, czy to zemsta Hollywood, ale jeśli ktoś chciał w ostatnich dniach obejrzeć “Dziewczynę w pajęczej sieci”, nielegalnie ściągając film z Internetu, mógł stracić kryptowaluty…
Więcej dowiesz się u źródła >>Malezja: kryptowaluty sklasyfikowane jako papiery wartościowe
15 stycznia wejdą w życie przepisy regulujące wirtualne waluty w Malezji…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Brat Pablo Escobara użyje kryptowaluty do obalenia Donalda Trumpa
Polityka amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa skupia wokół siebie coraz więcej przeciwników. Roberto Escobar, brat słynnego barona narkotykowego Pablo Escobara, utworzył specjalny fundusz kryptowalutowy, aby zdjąć Trumpa z pozycji prezydenta USA. Starszy brat Pablo Escobara utworzył specjalną zbiórkę na rzecz zniesienia prezydenta Trumpa. Jak twierdzi, została ona prawdopodobnie zamknięta przez rząd Stanów Zjednoczonych. Escobar zdołał uzyskać tam 10 milionów dolarów, po czym uruchomił własny projekt ICO o nazwie ESCOBAR. Dzięki temu tokenowi, Roberto chce zgromadzić większą ilość środków na zniesienie Trumpa. Whitepaper projektu znajduje się w tym odnośniku…
Więcej dowiesz się u źródła >>Premier Rosji: Tendencja spadkowa na rynku nie jest powodem do „zakopywania” kryptowalut
Spadki na rynku w 2018 roku nie są powodem do pochówku krypto, powiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew…
Więcej dowiesz się u źródła >>Kryptowaluty dobrą alternatywą dla kasyn
Coraz więcej kasyn obraca się wokół rynku kryptograficznego. Płatność kryptowalutami staje się dobrą alternatywą zarówno dla nich, jak i dla graczy…
Więcej dowiesz się u źródła >>Nastąpił początek odrodzenia kryptowalut?
W ciągu ostatnich 48 godzin wartość rynku kryptowalut wzrosła o 4 miliardy dolarów, gdy cena bitcoina skoczyła powyżej 3 700 USD. Czy to początek odrodzenia cyfrowych walut?…
Więcej dowiesz się u źródła >>Bitcoin „martwy” szóstą sesję z rzędu? Brak zmienności na rynku
Chociaż Bitcoin od miesiąca nie prezentuje charakterystycznej dla siebie zmienności poruszając się w relatywnie wąskim zakresie cenowym, to ostatnie sześć sesji przyniosło prawdziwy brak silniejszej dynamiki. W tym okresie kurs wahał się w przedziale około 200 dolarów, zmieniając wartość o maksymalnie 5%, co o ile w przypadku rynku walutowego lub kapitałowego można uznać za spore wahania, to w przypadku o wiele bardziej zmiennych kryptowalut jest odbierane jako wyraźny zastój…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Pierwszy bank kryptowalut na świecie
Szwajcarski bank Vontobel uruchomił usługę skierowaną do banków i menadżerów funduszy. Stworzono środowisko, które pozwala na swobodne, w pełni uregulowane i nadzorowane przez bank kupowanie, sprzedawanie czy przechowywanie cyfrowych aktywów. Sprawia to, że jak twierdzą, są pierwszym bankiem na świecie oferującym takie usługi, zachowując przy tym typowe dla branży standardy jakości…
Więcej dowiesz się u źródła >>Konstantynopol przełożony! | Ethereum Alert
Kilkanaście godzin temu, tuż przed najnowszą aktualizacją deweloperzy Ethereum zostali powiadomieni o niepokojących błędach dotyczących smart contracts. Przeprowadzono rozmowy i analizy ze specjalistami, społecznością i z uwagi na, chociażby minimalne ryzyko, odroczono wprowadzenie Ethereum Konstantynopol…
Więcej dowiesz się u źródła >>Kryptowaluty kontra bankowość centralna. Czy „coiny” mogą uzdrowić system finansowy?
Pod koniec minionego roku wartość światowego długu wyniosła 184 biliony dolarów. 11,4 proc. tej kwoty przypada na USA, gdzie siedzibę ma FED, największy bank centralny świata. Czy ta patologiczna sytuacja byłaby możliwa, gdyby system finansowy opierał się na Bitcoinie?…
Więcej dowiesz się u źródła >>Currency.com – kolejna giełda stokenizowanych akcji
Tokenizacja papierów wartościowych to coraz popularniejszy trend w branży kryptowalut. Blockchain’owy start-up pochodzący z Białorusi Currency.com uruchomił platformę przeznaczoną do handlu tokenami odzwierciedlającymi wartość akcji i różnych towarów. Oprócz tego, giełda umożliwia trejdowanie cyfrowymi walutami z dźwignią finansową, czyli lewarowaniem…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Styczeń ciąży Bitcoinowi. Kurs traci rokrocznie od 2015 r.
17 grudnia 2017 roku – to data, którą wielu sympatyków rynku kryptowalut doskonale kojarzy. Tego dnia kurs najstarszej z kryptowalut osiągnął bowiem swój nawyższy poziom w dotychczasowej historii. Od tego czasu Bitcoin (BTC) osunął się jednak z poziomu niemal 19,7 tys. USD aż w okolice 3100 USD (raportowanego 15 grudnia 2018 r.), co stanowiło przecenę o 84,12%. Warto zwrócić uwagę, że jest to trzecia, największa deprecjacją w historii notowań “cyfrowego złota”. Dotychczas, na kartach historii zapisały się trzy inne momenty, które popularnie nazwane zostały “pęknięciami bańki”…
Więcej dowiesz się u źródła >>Miedwiediew (Rosja): Spadki nie są powodem do porzucenia kryptowalut
Ogromne spadki obserwowane na rynku kryptowalut nie są powodem do porzucenia rynku Bitcoina i jego pochodnych, stwierdził premier Rosji, Dmitrij Miedwiediew, w przemówieniu podczas forum w Gaidar. Informację przekazała rosyjska agencja prasowa TASS…
Więcej dowiesz się u źródła >>Binance wchodzi na rynki europejskie
Największa giełda kryptowalut Binance rozszerza działalność na rynki europejskie. Wprowadza nową platformę handlu – dowiadujemy się z komunikatu prasowego…
Więcej dowiesz się u źródła >>Znamy wszystkie tajemnice Constantinople – hard forka Ethereum
Oczekiwany hard fork Ethereum ponownie został przełożony. Odnajdźmy w tym jednak pozytyw. Jeśli ktoś wcześniej tego nie zrobił, może wykorzystać ten czas i – z naszą pomocą! – wyedukować się w temacie Constantinople. Zapraszamy więc do lektury poniższego artykułu…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Ethereum Konstantynopol w pigułce
Mniej niż tydzień pozostał do uruchomienia długo zapowiadanej aktualizacji Ethereum Konstantynopol. W tym wpisie opieram się na oficjalnych informacjach z bloga Ethereum starając się przedstawić Wam w skrócie najważniejsze fakty o aktualizacji planowanej na środę 16 stycznia…
Więcej dowiesz się u źródła >>Prezydent Wenezueli bawi się kursem narodowej kryptowaluty – petro?
Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro po raz drugi w ciągu miesiąca podniósł wartość narodowej kryptowaluty, petro. Tym razem do 36 000 suwerennych bolivarów. Jego decyzja spotkała się jednak z krytyką ekspertów i opozycji…
Więcej dowiesz się u źródła >>2019 rok jeszcze gorszy dla kryptowalut – twiedzi profesor UCLA
Scott Galloway, profesor na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA) uważa, że sektor krypto będzie miał się jeszcze gorzej w 2019 roku. W ramach ogólnej prognozy trendów na ten rok powiedział, że w nadchodzących 12 miesiącach z problemami będzie się zmagać wirtualna rzeczywistość (VR) oraz krypto…
Więcej dowiesz się u źródła >>Amerykański kongresman apeluje o delikatne podejście do kryptowalut
Amerykański kongresman Darren Soto w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi portalu finansowego Cheddar powiedział, że kryptowaluty nie powinny być regulowane przez SEC. Apelował także o „delikatne podejście” do nowego rynku…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Znany byk zmienia zdanie: Bitcoin może spadać dalej!
Vinny Lingham, CEO Civic, firmy zajmującej się zarządzaniem tożsamością uważa, iż najpopularniejsza kryptowaluta ma duże szanse spaść poniżej 3000 USD po tym, jak podczas wczorajszej sesji został przebity ważny poziom wsparcia 4000 USD…
Więcej dowiesz się u źródła >>Mniej niż 1% portfeli kontroluje około 87% obecnej podaży Bitcoina (BTC)
Chyba większość osób spotkała się już w swoim życiu z zasadą Pareta (zasada 80/20 lub 80 na 20). Opisuje ona wiele zjawisk z obszaru ekonomii oraz zarządzania i mówi, że 20% badanych obiektów związanych jest z 80% pewnych zasobów. Przekładając to z polskiego na nasze, moglibyśmy rzec, że 20% klientów przynosi 80% zysków albo 20% kierowców powoduje 80% wypadków. Zasada ta znajduje swoje zastosowanie również w świecie finansów. Niejednokrotnie mogliśmy się bowiem spotkać z twierdzeniem, że 20% społeczeństwa posiada 80% światowego majątku. Podobne twierdzenie znajduje również zastosowanie przy podziale poszczególnych dóbr, w tym m.in. kryptowalut. Mimo, że w tym przypadku proporcje nie są precyzyjnie znane, to jak już przed rokiem podawał Bloomberg, aż 40% Bitcoinów należy do zaledwie 1000 osób. Oznacza to, że kilku inwestorów (“wielorybów”) może mieć ogromny wpływ na notowania tej kryptowaluty…
Więcej dowiesz się u źródła >>Vinny Lingham: kolejna bańka na Bitcoinie nie tak szybko, jak wielu myśli
Vinny Lingham, dyrektor generalny Civic, uważa, że inwestorzy kupujący kryptowaluty nie powinni liczyć w najbliższym czasie na hossę…
Więcej dowiesz się u źródła >>Krok w stronę regulacji ICO/STO w UE
Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) opublikował w tym tygodniu swoje Zalecenia dla Instytucji Europejskich – Komisji, Rady i Parlamentu – dotyczące Initial Coin Offerings (ICO) i krypto-papierów wartościowych…
Więcej dowiesz się u źródła >>