Jak założyć bloga – zakładanie darmowego bloga
Jak założyć bloga? Jak prowadzić blog? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w przygotowanym przez nas poradniku.
AKTUALIZACJA
Z myślą o osobach mających w planach prowadzenia bloga jednowątkowego, hobbystycznego, stawiającego przede wszystkim na takie elementy jak fotografia, grafika i filmy postanowiliśmy uzupełnić artykuł kolejną propozycją w postaci platformy mikroblogowej Tumblr. Tę darmową usługę, która z powodzeniem sprawdzi się jednak także jako blog pisemny, cechuje dołączony hosting i subdomena. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji ponad 20 darmowych szablonów i nie jest nękany uporczywymi reklamami. Bez problemu może też dodać system komentarzy Disqus, który w przypadku części szablonów jest zintegrowany. Podsumowując, Tumblr to świetne narzędzie, które może np. świetnie odpowiedzieć na potrzeby fotografa szukającego platformy do promocji swoich prac. Trzeba jednak na nie uważać: potrafi mocno uzależnić.
________________
Jeżeli zastanawiasz się jak założyć bloga przygotowany przez nas poradnik jest właśnie dla ciebie. Dowiesz się z niego krok po kroku, jak stworzyć darmowy blog oraz poznasz zalety i wady takiego rozwiązania w porównaniu do rozwiązań płatnych. Podpowiemy ci też, na co powinieneś zwrócić uwagę jeżeli chcesz, aby twój blog rozrósł się i cieszył dużą popularnością.
Jak założyć bloga – darmowy blog (zalety i wady)
Założenie darmowego bloga przy wykorzystanie jednej z dostępnych w internecie zewnętrznych platform to z pewnością dobry pomysł np. na pierwszy blog modowy. Decydując się na takie rozwiązanie powinieneś jednak być świadomy jego zalet i wad.
Darmowy blog – zalety
1. Pierwszą oczywistą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możesz stworzyć bloga nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Nie musisz się martwić o opłaty za hosting oraz domenę.
2. Jeżeli okaże się, że zapał do prowadzenia bloga jakoś szybko uleciał nie będziesz musiał nic robić na siłę: z darmową platformą rozstaniesz się bez żalu
3. Sam proces założenia darmowego bloga jest bardzo prosty (przekonasz się o tym w dalszej części poradnika)
4. Prowadzenie darmowego bloga (oczywiście nie mam tutaj na myśli twoich tekstów, które zamierzasz na nim zamieszczać) jest znacznie łatwiejsze, ponieważ wszelkimi aspektami technicznymi zajmują się informatycy dbający o działanie platformy blogowej, z której korzystasz. W przypadku problemów masz gwarantowaną darmową pomoc.
Darmowy blog – wady
Jak to w życiu bywa, kiedy coś jest za darmo, z pewnością musi mieć pewne ograniczenia w stosunku do rozwiązań płatnych. I tak też jest w przypadku platform pozwalających na założenie darmowego bloga.
1. Większość platform nie pozwala na prowadzenie komercyjnych blogów
2. Będziesz mógł korzystać z dostępnej na danej platformie puli szablonów. Prawdopodobnie nie znajdziesz wśród nich idealnego i będziesz musiał albo pójść na kompromis, albo zdecydować się na poniesienie pewnych kosztów i skorzystanie z szablonu płatnego
3. Będziesz musiał korzystać z subdomeny, co może przeszkadzać w budowaniu marki
4. Będziesz musiał zmagać się z ograniczoną funkcjonalnością, a więc liczyć z mniejszą dostępnością różnych modułów czy wtyczek…
Czytaj więcej na: http://www.pcworld.pl
Twoje wpisy w Google Moja Firma zniknęły? Wiemy dlaczego
Niedawno pisaliśmy o nowej funkcji w narzędziu Google Moja Firma – wpisach. Pozwalają one na stworzenie wiadomości, która wyświetlana będzie w wynikach wyszukiwania, w wizytówce firmy. Nowa funkcja jest szczególnie przydatna do informowania o nowych produktach w sklepie, zapowiadania promocji czy wydarzenia mającego odbyć się w lokalu. Więcej o tej nowości pisaliśmy w tym miejscu.
Dlaczego wpisy w Google Moja Firma znikają?
Od jakiegoś czasu w internecie pojawiają się informacje, że wpisy w Google Moja Firma znikają po kilku dniach. Pytania takie pojawiły się także na naszym portalu – w formie komentarzy:
Z odpowiedzią na te pytania przychodzi jeden z użytkowników serwisu Twitter, który zmieścił na swoim profilu zrzut ekranu wiadomości e-mail, którą otrzymał od Google…
Czytaj więcej na: https://www.emarketing.pl
Jak stworzyć listę mailingową?
Aktualnie mało kto nie posiada własnej skrzynki mailowej i stanowi ona dla niego zwykle bardzo osobisty kanał kontaktu, pewnie zaraz po telefonie komórkowym i wiadomościach sms. Dlatego, jeżeli zależy nam na bliskich relacjach z naszymi klientami nie powinniśmy rezygnować z tego kanału kontaktu. Stworzenie dobrej listy mailingowej ma tutaj zasadnicze znaczenie. Już na samym początku powinniśmy zdawać sobie z tego sprawę i prowadzić ją w sposób usystematyzowany oraz zaplanowany. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest prowadzenie tematycznej domeny z dobrze przemyślanymi bonusami, które ze względu na swoją atrakcyjność przyciągną subskrybentów. Obecnie, aby otrzymać adres e-mail musimy dać od siebie coś wartościowego. Mało kto zapisuje się na pusty formularz, bez jakichkolwiek korzyści. Zaoferujmy więc coś szczególnego, treść która odpowiada na częste problemy.
Kryteria doboru adresatów
Posiadanie własnej listy mailingowej ma więcej plusów niż korzystanie z tej wynajętej lub zakupionej. Korzystanie z nielegalnie zebranej i bezprawnie udostępnionej/odsprzedanej bazy adresowej lub zbieranie adresów z przypadkowych stron jest przestępstwem w świetle naszego prawa. Dodatkowo to szybka droga do pojawienia się na listach spamu. Z tego względu liczy się jakość bazy a nie jej wielkość. Korzystanie z gotowych rozwiązań to szybki dostęp do bardzo dużej ilości adresów, jednak brak więzi z odbiorcami oraz hurtowe wysyłanie wiadomości może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
Z tych względów godnym polecenia jest tworzenie listy w sposób organiczny. Adresy możemy zdobyć za pomocą wielu formularzy zapisu offline lub online. Użytkownik sam wyraża chęć uczestniczenia w oferowanym programie poprzez wypełnienie wymaganych informacji w formularzu uczestnictwa. W ten sposób zostaje subskrybentem gotowym na otrzymywanie komunikatów marketingowych. Ważną sprawą jest zadbanie o to, aby użytkownik miał możliwość w każdej chwili odstąpić od obecności na liście. Wybiera świadomie informacje, produkty, które go interesują. Rzeczą, która skutecznie napędza ruch do witryny jest stworzenie nie tylko ciekawych i wartościowych treści ale i przemyślane formy promocji zachęcające użytkowników do interakcji, np. poprzez zgłoszenie swojego woli wzięcia udziału. Zapisanie się na listę powinno być łatwe i przyjemne, bez zbędnych informacji, najlepiej aby wymagane było tylko imię i adres e-mail. Nic nie zniechęci potencjalnych klientów tak bardzo jak skomplikowany i niezrozumiały formularz.
Sposoby na pozyskanie adresów
Strona internetowa
Firmowa strona internetowa jest miejscem, do którego najczęściej trafiają nasi subskrybenci. Jeżeli umieszczone na niej treści są w dodatku interesujące i w jakimś stopniu pomocne, zyskamy spore grono osób chcących być na bieżąco z tym co publikujemy. Twój odbiorca powinien czuć, że to miejsce jest stworzone właśnie dla niego. Formularz zapisu na newsletter często znajduje się w dolnej części strony, ale w indywidualnych przypadkach warto eksperymentować. Jako jedno z najskuteczniejszych sposobów wspierających rozbudowę listy mailingowej na stronie wymienia się Pop-upy – pod warunkiem, że ich forma nie będzie irytować. Czasem bywają uciążliwe dla niektórych użytkowników, jednak stworzone we właściwy sposób skutecznie zachęcą do interakcji…
Czytaj więcej na: http://blog.memtor.pl