Ta stworzona przez Polaków maska służy do świadomego snu i medytacji
24 godziny to dla wielu osób trochę za mało na załatwienie wszystkich spraw. Chyba dlatego wielu ludzi wykazuje zainteresowanie czymś takim jak sen polifazowy. Co gdybyśmy mogli spać w krótkich odcinkach, które pozwolą nam na większą efektywność? Twój mózg musi czekać cały dzień, aż w końcu położysz się spać i dasz mu odpocząć. Może lepiej dać mu dostęp do super krótkich drzemek (ok. 2 godziny), które na bieżąco będą regenerować jego możliwości? No nie wiem… czy to nie jeden z tych pomysłów, które dobrze brzmią, ale w rzeczywistości trudno i faktycznie dobre efekty?
Gadżety do majsterkowania przy naszym śnie
Nasza głowa, mózg, wypoczynek… czy to są rzeczy do zabawy za pomocą wątpliwych gadżetów? Co gdybyś mógł spać 4 godziny dziennie, zamiast 8? Co gdyby pomogła ci w tym maska z Kickstartera, dzięki której szybko wkroczysz do fazy REM? Czy na pewno powinniśmy zastępować normalny sen czymś takim? Co jeśli doprowadzi to do zaburzeń snu? No cóż, mniejsza o jakieś tam obawy… jest pomysł na biznes, więc trzeba działać. Kiedyś na Antyweb wspominaliśmy już o masce Neuroon (jeszcze w 2013 roku, kiedy pojawiła się pierwsza kampania crowdfundingowa dla urządzenia). Spostrzeżenia autora były takie, że styl prezentacji Neuroon jest jakby wyjęty z „Telezakupów Mango”…
Czytaj więcej na: http://antyweb.pl
THOR – dron transformujący się z samolotu w helikopter
Drony z reguły pojawiają się w jednym z dwóch wariantów. Albo są to maszyny zachowujące się jak helikoptery, albo mają stałe skrzydło i poruszają się jak samoloty. Nowy dron wymyślony w singapurskim Uniwersytecie Techniki i Projektowania jest połączeniem tych dwóch modeli lotów. Robi to zresztą w dość zaskakujący sposób.
Z reguły gdy bezzałogowiec ma za zadanie unosić się czy latać, rotory montowane są na skrzydłach. W przypadku THOR (Transformable Hovering Rotorcraft) jest zupełnie inaczej. To skrzydła stają się śmigłami. Przejście z jednego trybu w drugi może odbyć się – nomen omen – w locie bez konieczności lądowania czy zatrzymywania się…
Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl