Microsoft ogłasza nowy program nagród dla badaczy bezpieczeństwa
Do zgarnięcia nawet 250 tysięcy dolarów. Microsoft ogłosił nowy system nagród dla osób, które odnajdą poważne luki lub obejdą zabezpieczenia wybranych komponentów systemów firmy z Redmond. Akcja nie jest w żaden sposób ograniczona czasowo, choć może zostać zakończona według uznania firmy. Jak zwykle, zgłaszający musi przedstawić cały proces wykorzystania konkretnego błędu.
Microsoft twierdzi, że każda znaleziona krytyczna lub ważna luka dotycząca zdalnego wykonania kodu, podniesienia przywilejów lub wad projektowych, która jednocześnie narusza prywatność i/lub bezpieczeństwo użytkownika, zostanie odpowiednio nagrodzona. Wypłaty mają wynosić od 500 dolarów do 250000 dolarów.
Firma płaci najwięcej za znalezienie luk w Microsoft Hyper-V. W tym przypadku do wypłaty jest od 5000 do wspomnianych 250000 dolarów. Sporo można też zarobić znajdując obejścia zabezpieczeń w Windows 10. Tutaj odpowiednio udokumentowane przykłady mogą być nagrodzone kwotą do 200000 dolarów. Kolejne trzy kategorie dotyczą jedynie edycji Windows Insider Preview dostępnej w wolnym kręgu aktualizacji…
Czytaj więcej na: http://pclab.pl
Microsoft nagradza za czujność
Microsoft ogłosił dzisiaj nowy system premii. Każda osoba, która znajdzie lukę w zabezpieczeniach Windows i jego aplikacji będzie uprawniona do nagrody w wysokości 15 tys. dol. (ok. 54 tys. zł).
System nagradzania za wykryte błędy funkcjonuje od 2013 r. Wtedy Microsoft zapłacił 11 000 dolarów za błędy w programie Internet Explorer 11. Od tego czasu Microsoft płacił także za wykrycie błędów m.in. w Hyper-V i przeglądarce Edge i innych…
Czytaj więcej na:http://www.chip.pl
Wolne dni robimy sobie wolne od internetu. Duże spadki w czerwcu
W dni wolne od pracy, szczególnie w długie weekendy, istotnie spada aktywność rodaków w sieci – donosi firma Gemius. Pierwszy dzień wakacji był też jednocześnie dniem najniższej aktywności Polaków w sieci w czerwcu.
Dni wolne charakteryzuje także mniejsza liczba osób korzystających z sieci za pomocą komputerów stacjonarnych i laptopów. Weekend związany z obchodami Bożego Ciała miał jednak także swoje rekordy. 15 czerwca, wbrew ogólnej tendencji, z serwisów społecznościowych za pośrednictwem urządzeń mobilnych skorzystało więcej mężczyzn niż kobiet. Był to też dzień, w którym panowie odwiedzali te serwisy najliczniej w ciągu całego miesiąca, generując 50,7 mln odsłon…
Google Instant Search wyłączony na dobre
Instant Search to usługa, która miała pomóc ludziom zbyt wolno wpisującym frazy w wyszukiwarce – wyświetlała wyniki już w trakcie pisania. Google uznało, że pomoc nie jest już potrzebna i wyłączyło usługę ze skutkiem natychmiastowym.
Dla wielu użytkowników zmiana jest w istocie trudna do odnotowania. Podpowiedzi fraz wyszukiwania pojawiające się w trakcie wpisywania szukanego zwrotu w Google dalej się pojawiają. Jedyną różnicą wynikającą z faktu wyłączenia Google Instant Search jest brak pojawiania się wyników już w trakcie pisania. Te zobaczymy dopiero wtedy, gdy zatwierdzimy wpisaną frazę lub wybierzemy taką z listy podpowiedzi.
Usługa Google została z dumą ogłoszona w 2010 roku przez ówczesną wiceprezes Google’a – Marissę Mayer. Miała pomóc szybciej odnaleźć wyniki osobom, które zbyt wolno wprowadzały szukaną frazę na swoich urządzeniach…
Czytaj więcej na: http://www.chip.pl
https://youtu.be/Y0GcYxdUHME
Najgorsza zmiana w Google od lat. Lepsze wrogiem dobrego?
Ta wiadomość brzmi jak nieśmieszny żart. Początkowo znienawidzona przeze mnie cecha wyszukiwarki Google, bardzo szybko stała się codziennością, a na przestrzeni lat przejęła chyba rolę ulubionej. Po 7 latach funkcjonowania będziemy musieli się z nią pożegnać.
O tej informacji przeczytałem wczorajszego wieczora i prawdę mówiąc wciąż nie potrafię uwierzyć w podjętą przez Google decyzję. Wydawało się, że wprowadzona w 2010 roku (za rządów Marissy Mayer) funkcja wyszukiwania Instant jest na tyle użyteczna i skuteczna, że tylko coś lepszego mogłoby ją zastąpić. Przez około 7 lat nie ujrzeliśmy na horyzoncie nawet znaku zastąpienia jej czymkolwiek innym, gdyż rzeczywiście trudno sobie wyobrazić cokolwiek bardziej efektywnego, niż prezentowanie wyników wyszukiwania w czasie rzeczywistym podczas wprowadzania frazy.
Jeszcze 7 lat temu nie każdy komputer i nie każde łącze internetowe były na tyle wydajny, by zapewnić optymalne działanie nowej funkcji wyszukiwarki. Pamiętam te sytuacje, jakby to było wczoraj – od czasu do czasu oglądaliśmy komunikat o przełączeniu Google w tryb standardowy, a gdy tylko będzie to możliwe, znów będziemy mogli korzystać z wyszukiwania Instant…
Czytaj więcej na: http://antyweb.pl