Z ostatniej chwili

Strona mobilna, czy strona responsywna?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Gwałtowny rozwój urządzeń mobilnych takich jak telefony i tablety spowodował to, że używamy ich coraz częściej zamiast standardowego komputera. Urządzenia, które kiedyś służyły jedynie do rozmowy są już tak naprawdę mini wersją komputera, coraz lepsze parametry powodują że sięgamy po nie w drodze sprawdzając informację w sieci.

Jakie nie miłe zaskoczenie spotyka użytkowników urządzeń mobilnych w momencie wejścia na stronę i zobaczenia tak naprawdę wersji desktopowej, która tak naprawdę nie nadaje się do przeczytania na małym ekranie. Można ją oczywiście powiększyć i przesuwać w prawo i lewo, ale czy to wygodne?

Jeżeli ktoś naprawdę nie potrzebuje informacji z naszej strony to istnieje duże prawdopodobieństwo że bardzo szybko ją opuści, a czy wróci on na nią w domu na komputerze stacjonarnym. Szczerze mówiąc wątpię, bo czy będzie w ogóle o niej pamiętał.

Tak więc w celu zapobiegnięcia czarnego scenariusza jaki został przedstawiony na wstępie jest przygotowanie dla użytkowników urządzeń mobilnych wersji naszej strony przygotowanej właśnie pod te urządzenia.

No dobra ale co wybrać? Wersję responsywną czy stronę mobilną?

Zacznijmy od tego że obie wersję wykluczają się, nie można mieć wersji responsywnej i strony mobilnej. No dobra można mieć, ale użytkownik zobaczy tylko jedną z powyższych opcji.

Wersja responsywna (potocznie nazywana RWD)jest to tak naprawdę nasza strona widoczna na urządzeniach mobilnych z przystosowanymi elementami pod małe ekrany. Przykładowo mając standardową stronę na której mamy Slider na całą szerokość ekranu oraz pod spodem dwie kolumny  jedną na 30% szerokości drugą na 70% szerokości ekranu to w wersji mobilnej wszystkie te elementy będą ułożone na całą szerokość ekranu. Ewentualnie zostanie ukryty Slider, który na telefonach może być bardzo mało efektywny. Nie zapominajmy, że mimo wszystko na…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://blog.clearsense.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Unikanie cyfr w adresach URL. Zgłoś swój startup blockchainowy! Zrób sobie www, programy. Pomysł na wpisy na blogu. Zwiększamy ruch na blogu

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Czy warto unikać cyfr w adresach URL? Adres URL  …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA