Z ostatniej chwili

Ile prądu pochłania wydobycie kryptowalut na świecie? MSI płyty z zoptymalizowanym biosem dla górników.

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Światowe wydobycie kryptowalut pochłania tyle prądu, co małe państwo

Wyniki dla Bitcoina i Ethereum robią wrażenie. Gorączka kopania kryptowalut trwa w najlepsze i coraz więcej osób decyduje się na przygodę z cyfrowym górnictwem. Razem z tym rośnie pobór energii, który według raportu Digiconomist jest naprawdę ogromny. Dość powiedzieć, że kopalnie Bitcoinów i Ethereum pobierają łącznie więcej prądu niż Syria, czy Islandia.

 

Tylko dla tych dwóch, obecnie najważniejszych kryptowalut, roczny pobór energii wynosi 19,23 TWh. Przekłada się to na 71. miejsce w rankingu państw o najwyższym zużyciu prądu. Jeśli natomiast bierzemy pod uwagę samego Bitcoina, to jego kopalnie zużywają 14,54 TWh rocznie, czyli więcej niż Słowenia i nieco mniej niż Turkmenistan.

 

Czytaj więcej na: http://pclab.pl

MSI udostępnia “górnicze” biosy dla płyt z chipsetami Intel z serii 100 i 200

Świat kręci się wokół cyfrowych pieniędzy. MSI przygotowało nowe biosy dla płyt z chipsetami Intel 100 i Intel 200, które powinny przydać się osobom kopiącym kryptowaluty. Dzięki nim możliwe jest wykorzystanie większej liczby kart graficznych i ominięcie rozpoznanych wcześniej ograniczeń. Producent przygotował dość dokładną instrukcję konfiguracji komputera, która nie powinna sprawić problemów nawet mniej zaawansowanym użytkownikom pecetów.

Biosy dla płyt z chipsetami Intel z serii 100 i 200 pojawiły się głównie z powodu wygaszania produkcji układów H81 i H85. MSI jest świadome, że w krótkim czasie możliwe jest wystąpienie problemów z nabyciem tańszych konstrukcji, a klienci coraz częściej wybierają modele z nieco wyższej półki. Problem w tym, że wiele płyt, szczególnie tych z chipsetami Intel 100, nie jest w stanie poprawnie rozpoznać więcej niż 3-4 kart graficznych AMD. Nowe biosy eliminują ten problem, dzięki czemu możliwe jest użycie 6 (lub więcej) urządzeń.

Czytaj więcej na: http://pclab.pl

MSI zachwala swoje płyty do koparek kryptowalut i udostępnia zoptymalizowane BIOSy

Producent wyszedł na przeciw składającym koparki do kryptowalut i zaproponował swoje płyty – najlepsze modele mogą obsłużyć do ośmiu GPU.

Wzrost zainteresowania kryptowalutami odbija się nie tylko na popycie na karty graficzne, ale też na płyty główne – szczególnie poszukiwane są konstrukcje wyposażone w więcej slotów PCI-Express, które pozwalają zainstalować więcej kart graficznych. Firma MSI przygotowała nawet specjalne wersje BIOS-ów dla płyt Z170/Z270, które zostały lepiej przystosowane do koparek kryptowalut.

Okazuje się bowiem, że w niektórych przypadkach płyty miały problem z wykryciem ponad czterech kart graficznych (w menadżerze urządzeń dodatkowe karty były oznaczone wykrzyknikiem). Nowy BIOS wprowadza optymalizacje dla takich konfiguracji, co powinno rozwiązać wszelkie problemy.

MSI UEFI

Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Jak używać PanCakeSwap -farma, pool, swap ! EnergiSwap – tanie transakcje, dodawanie płynności. Aktualizacja wypłat zysku z węzłów YieldNodes

Jak używać PanCakeSwap -farma, pool, swap ! EnergiSwap – tanie transakcje, dodawanie płynności. Aktualizacja wypłat zysku z węzłów YieldNodes

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Jak używać PanCakeSwap -farma, pool, swap ! Kolejny protokół DeFi …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA