Z ostatniej chwili

Poradnik. Jak zoptymalizować stronę pod urządzenia mobilne?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Optymalizacja strony pod urządzenia mobilne to w dużej mierze dostosowanie treści pod węższe ekrany. Sprawdź, które elementy na stronie warto usprawnić.

Warto sobie zdać sprawę z tego, że optymalizacja strony pod urządzenia mobilne w obecnych czasach jest niesłychanie istotna. Nie mam tu na myśli dostosowania treści pod mniejsze ekrany smartfonów i uczynienia strony responsywnej, co jest obecnie już standardem. Chodzi mi o coś znacznie ważniejszego.

Aktualnie strony dostosowujące się do urządzeń mobilnych nie są pod nie projektowane. Są tworzone z myślą o urządzeniach tradycyjnych (laptop, komputer), a dopiero potem stara się sprawić, aby treść dopasowała się pod mniejsze ekrany. To zdecydowanie za mało.

Urządzenia mobilne rządzą się własnymi prawami. Nasze zachowania i odczucia są zupełnie inne niż na dużym ekranie. Nie wystarczy więc tylko sprawić, aby treść ładnie się przeskalowała do mniejszej wersji ekranu. Szczególnie jeśli mówimy o optymalizacji strony, czyli o zwiększeniu szansy na konwersję ze strony odbiorców. W takim przypadku należy zastanowić się, jak przedstawić treść oraz obrazy, aby były one przyjemnie odbierane na wąskich ekranach naszych smartfonów.

Sprawdź zatem, jak optymalizacja strony pod urządzenia mobilne może pomóc Twoim odbiorcom w przeglądaniu strony i poprawić tym samym konwersję.

Zaczynamy!

Optymalizacja strony pod urządzenia mobilne

Praca nad przyciskiem CTA.

Jeśli mówimy o optymalizacji strony, nie może zabraknąć kwestii związanych z przyciskami CTA.

Nie ma co się temu dziwić. Jest to główny element, który naprowadza użytkowników do właściwego celu, związanego ze zwiększeniem konwersji. W tym przypadku możemy popracować nad takimi kwestiami jak:

Umiejscowienie przycisku

Miej na uwadze, że w większości urządzenia mobilne przeglądamy jedną ręką – za pomocą kciuka. Dobrze jest więc ułatwić dotknięcie przycisku, umieszczając go w przyjaznej strefie zakresu ruchów naszego kciuka. Jest to w większości ekranów oczywiście środkowo – dolna część. Spraw więc, aby przycisk zawsze był odpowiednio przeskalowany do tego miejsca…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://mobiletry.com

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Wzrost sprzedaży online z powodu pandemii. Optymalizacja sklepu internetowego. Jak tworzyć opisy produktów dla sklepu internetowego

Wzrost sprzedaży online z powodu pandemii. Optymalizacja sklepu internetowego. Jak tworzyć opisy produktów dla sklepu internetowego?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Wzrost sprzedaży online z powodu pandemii na przykładzie 3 różnych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA