Bitcoin tworzy wartość dodaną, twierdzi Steve Wozniak
Podczas gdy cena Bitcoina zmaga się z silną bessą już ponad rok, zwolennicy wirtualnych walut nadal mają nadzieję, że ten młody rynek będzie się rozwijać. Znane osobowości tj. Jack Dorsey czy Elon Musk widzą w dalszym ciągu potencjał w Bitcoinie oraz w jego technologii. Do tego szanownego grona dołączył właśnie współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, który powiedział we wczorajszym wywiadzie dla Bloomberga, że pomimo dużej wyprzedaży wciąż eksperymentuje z BTC i wierzy, że od momentu pęknięcia bańki nastąpiło masowe tworzenie wartości dodanej, co w przyszłości może zrewolucjonizować świat…
Więcej dowiesz się u źródła >>Cryptopia wznowi działalność?
Niedawno zhackowana giełda kryptowalut z siedzibą w Nowej Zelandii poinformowała użytkowników na Twitterze o postępie w pracach nad wznowieniem handlu na platformie…
Więcej dowiesz się u źródła >>Cryptopia przerywa milczenie!
Cryptopia (jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych) postanowiła podzielić się informacjami odnośnie napadu na platformę, który miał miejsce w zeszłym miesiącu. Po długim okresie milczenia nadszedł czas na oszacowanie strat…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Cryptopia szacuje poniesione straty w wyniku ataku hakerskiego
Nowozelandzka giełda kryptowalutowa Cryptopia poinformowała o stratach wynikających z włamania na jej platformę w zeszłym miesiącu. Wstępne szacunki wskazują, iż w wyniku ataku hakerskiego giełda straciła niemal 10% swoich aktywów…
Więcej dowiesz się u źródła >>Cryptopia: włączenie platformy byłoby w tym momencie nieodpowiedzialne
Giełda kryptowalut z Nowej Zelandii, Cryptopia, nie jest jeszcze gotowa na przywrócenie dostępu do platformy użytkownikom…
Więcej dowiesz się u źródła >>Indie mają do miesiąca uregulować rynek kryptowalut
Sąd Najwyższy Indii podobno naciska na władze ustawodawcze kraju, by do czterech tygodni stworzyły one regulacje dla rynku kryptowalut – podała dziś lokalna agencja prasowa Inc42…
Więcej dowiesz się u źródła >>Sąd Najwyższy Indii daje rządowi 4 tygodnie na wprowadzenie regulacji kryptowalutowych
Rządowi Indyjskiemu i Rezerwowemu Bankowi Indyjskiemu pozostało już niewiele czasu na zniesienie zakazu kryptowalut, zgodnie z lokalną publikacją o nazwie Inc42…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Szwajcarski bank udostępni klientom dostęp do krypto-aktywów
Szwajcarski bank Julius Baer planuje udostępnić klientowi dostęp do kupna krypto-aktywów…
Więcej dowiesz się u źródła >>Giełda w Londynie wspiera pierwsze na świecie obligacje kyrptowalutowe
London Stock Exchange Group (LSEG), operator londyńskiej giełdy poinformował w środę, że zainwestował w startup blockchainowy, który pozwala przedsiębiorstwom emitować papiery dłużne (obligacje) w oparciu o środowisko kryptowalutowe, sygnalizując rosnące zainteresowanie „tradycyjnych finansów” technologią stojącą za Bitcoinem i cyfrowymi aktywami…
Więcej dowiesz się u źródła >>Decred: Gdzie to się wszystko zaczęło?
Wśród naszej społeczności prawdziwe pochodzenie projektu Decred jest do pewnego stopnia tajemnicą. Na początku opowieści o Decred jest wiele czarnych dziur; jego fundamenty są owiane tajemnicą. Jedno jest pewne — twórcy i deweloperzy Decred cenią sobie prywatność i anonimowość, i wygląda na to, że sami nie są zainteresowani byciem w centrum uwagi. Zamiast tego, wierzą w moc projektów open source i siłę, jaką może przynieść społeczność; uznają, że sukces nie pochodzi od jednej osoby, lecz od wielu. Dlatego wszyscy są mile widziani i zachęcani do udziału w projekcie Decred…
Więcej dowiesz się u źródła >>Warren Buffet | Bitcoin to złudzenie
Warren Buffet udzielił 25 lutego wywiadu CNBC w którym podtrzymał swoją niezbyt pochlebna opinię na temat Bitcoina, określając go mianem “iluzji”…
Więcej dowiesz się u źródła >>IBM: Bitcoin za 5000$ pod koniec roku, ale kiedyś – nawet za milion
Pracownicy potentata technologicznego IBM są niewzruszeni obecną sytuacją na rynku wirtualnych walut i dzielą się optymistycznymi prognozami. Podczas konferencji IBM Think 2019 Conference, która miała miejsce w dniach 12-15 lutego 2019 roku, jeden z kierowników IBM stwierdził, że 1 Satoshi może być kiedyś wart 1 cent. Taki scenariusz oznaczałby, że Bitcoin (BTC) osiągnie w przyszłości cenę miliona dolarów. Na koniec tego roku przewiduje zaś kurs równy 5000 dolarów…
Więcej dowiesz się u źródła >>„Polscy specjaliści blockchain to światowa czołówka. Dokonują rewolucji!”
Marek Kirejczyk to polski inżynier, przedsiębiorca, ale również organizator jednego z największych meetupów blockchain w Polsce. W swojej niedawnej rozmowie z branżowym portalem Money.pl wypowiedział się na temat innowacyjnej technologii łańcucha bloków oraz polskich specjalistów z tej branży, którzy jego zdaniem: „należą do ścisłej światowej czołówki, dokonując każdego dnia prawdziwej rewolucji!”…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Górnicy kryptowalutowi zarabiają miliony nie robiąc prawie nic
Zgodnie z najnowszy raportem firmy analitycznej Diar, górnicy wydobywający Bitcoina i inne kryptowaluty zarobili w ostatnich latach dziesiątki milionów często nie przetwarzając nawet pojedynczej transakcji…
Więcej dowiesz się u źródła >>Roger Ver wspiera fundusz blockchainowy. Zebrał $22 mln
Na rynku inwestycyjnych funduszy blockchainowych pojawił się nowy gracz – Pangea Blockchain Fund (Pangea) – który w trakcie pierwszej rundy finansowania zebrał od inwestorów łącznie 22 miliony dolarów. Projekt wsparł między innymi właścicieli Bitcoin.com, Roger Ver…
Więcej dowiesz się u źródła >>Constantinopole – hard fork Ethereum 28 lutego, czyli do 3 razy sztuka
Aktualizacja sieci Ethereum była zapowiadana po raz pierwszy w 2017 roku. Ostatecznie pierwszą datę podziału sieci (z ang. hard fork) wyznaczono na 8 października. Kolejną na połowę stycznia, jednak z powodów bezpieczeństwa została przesunięta. W tym momencie rynek kryptowalut czeka na trzecie podejście do podziału i ulepszenia sieci, które ma mieć miejsce 28 lutego. Czy w przypadku Constantinopole sprawdzi się zasada do trzech razy sztuka?…
Więcej dowiesz się u źródła >>Wdowa po właścicielu QuadrigaCX zaprzecza ukrywaniu kryto-aktywów. Chce powołania dyrektora ds. restrukturyzacji
Sprawa największej kanadyjskiej giełdy kryptowalut QuadrigaCX wypłynęła pod koniec stycznia, kiedy ta złożyła wniosek o częściowe pokrycie zobowiązań wierzycieli. Po śmierci założyciela giełdy, jej reprezentanci utracili dostęp do środków zgromadzonych na tzw. cold wallets, nie znali bowiem hasła do laptopa Geralda Cottena, CEO QuadrigaCX. Teraz, wdowa po Cottenie wniosła do sądu o powołanie dyrektora ds. restrukturyzacji…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Coinbase Pro obsługuje XRP
25 lutego bieżącego roku na oficjalnym blogu Coinbase ukazał się komunikat o tym, że giełda ta wprowadza do swoich usług XRP…
Więcej dowiesz się u źródła >>Posiadacz kryptowalut napadnięty we własnym domu
Hakerzy nadal stanowią główne zagrożenie dla posiadaczy bitcoinów. Tyle, że teraz także przestępcy w realu starają się kraść kryptowaluty. Przekonał się o tym pewien Holender…
Więcej dowiesz się u źródła >>Które kryptowaluty mają najwyższy poziom adopcji?
Przyglądając się danemu aktywu zazwyczaj głównie zwracamy uwagę na jego cenę. Interesuje nas czy jest ono relatywnie drogie czy tanie. Jaka jest jego maksymalna wycena historyczna oraz w którym miejscu na wykresie cenowym się znajduje. Następnie zwracamy uwagę na takie aspekty jak dostępność kupna danego aktywa, jego płynność i możliwość bezpiecznego przechowywania. W przypadku bardzo młodych aktywów takich np. jak kryptowaluty, niezwykle ważnym czynnikiem jest również adopcja. Jest to nic innego jak popularność danego aktywa bądź liczba jego posiadaczy i potencjalny wzrost tej liczby. Popyt jest niezwykle silnym indykatorem i przy sztywnej bądź malejącej podaży może mocno wpływać na wycenę danego aktywa. Warto więc zadać sobie pytanie, które kryptowaluty mają najwyższy poziom adopcji? Czy ich rynkowa kapitalizacja odzwierciedla poziom adopcji?…
Więcej dowiesz się u źródła >>Warren Buffett: Bitcoin jest ułudą przyciągającą szarlatanów
Dyrektor generalny Berkshire Hathaway Warren Buffett zdefiniował Bitcoina jako złudzenie i powiedział, że przyciąga szarlatanów…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Haker kradnie 2.09 miliona EOS po nieudanej aktualizacji
Haker zdołał ukraść 2.09 milionów EOS (7,7 miliona dolarów) z konta z powodu rzekomej nieudanej aktualizacji…
Więcej dowiesz się u źródła >>45% inwestorów postrzega kryptowaluty jako bańkę spekulacyjną
Z sondażu przeprowadzonego podczas Kajmańskiego Szczytu Inwestycji Alternatywnych (CAIS) w 2019 r. wynika, że znaczna część inwestorów uważa, iż kryptowaluty to klasa aktywów, która jest klasyczną bańską spekulacyjną. Zdanie to podziela aż 45 proc. ankietowanych…
Więcej dowiesz się u źródła >>Accenture z Amazon i Mastercard wprowadzają łańcuch dostaw na blockchain
Accenture wraz z Mastercard i Amazon Web Services wprowadzają łańcuch dostaw na blockchainie. Circular Supply Chain ma znacząco wpłynąć na zrównoważony, ekologiczny rozwój produktów i nagrodzić przy tym drobnych producentów rolnych…
Więcej dowiesz się u źródła >>Największy producent koparek kryptowalutowych zwolni do 70% osób, prezes odchodzi?
Jak podaje chińskie centrum medialne Caijing, Wu Jihan, współzałożyciel pekińskiego producenta sprzętu górniczego Bitmain nie będzie już kierował podstawową działalnością firmy. Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami Jihan zamierza założyć własną firmę, która skupi się na kryptowalucie Bitcoin Cash (BCH)…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Podatki: Jak rozliczać zyski z inwestycji na giełdzie, Forex i kryptowalutach?
Chcąc złożyć deklarację podatkową dotyczącą zysków inwestycyjnych, inwestor detaliczny powinien sięgnąć po formularz PIT-38. Od 2019 roku istnieje możliwość zalogowania się do rządowego serwisu podatkowego, w którym Urząd Skarbowy umieszcza swoją sugestię rozliczenia podatkowego na podstawie przesłanych dokumentów, w tym PIT-8C. Jak rozliczenia odnoszą się do świata kryptowalut? Odpowiedzi na te pytania udziela Bogusz Kasowski w Makrologii na antenie Comparic24.TV…
Więcej dowiesz się u źródła >>ESMA: Kryptowaluty i ICO „ogromną” bańką cenową w 2017 roku
Przewdoniczący Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), Steven Maijoor, był jednym z głównych wykładowców podczas Fintech Conference 2019 odbywającej się w Brukseli, a tematem jego wystąpienia były aktywa kryptowalutowe, w tym instrumenty pochodne na e-monety oraz ICO. Maijoor stwierdzał, że rynek w 2017 roku i na początku 2018 dotknęła ogromna bańka, która była zagrożeniem dla inwestorów indywidualnych…
Więcej dowiesz się u źródła >>Smartfon za $80 do kopania kryptowalut od Electroneum
Startup blockchainowy Electroneum wprowadził właśnie do sprzedaży bardzo taniego smartfona opartego na Androidzie, który pozwala na wydobywanie kryptowalut. Urządzenie o nazwie M1 posiada certyfikat Google Mobile Services (GMS) i jest wyposażone w technologię cloud mining umożliwiającą pozyskiwanie kryptowalut poprzez aplikację mobilną…
Więcej dowiesz się u źródła >>IGBiNT z własnym programem w Comparic24.TV: Blockchain w pigułce!
Comparic24.TV przy współpracy z Izbą Gospodarczą Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) zaprasza na nowy autorski program prowadzony przez prezesa instytucji, Roberta Wojciechowskiego, którego celem jest przybliżenie technologii blockchain oraz jej zastosowań. Gościem pierwszego, pilotażowego odcinka jest Rafał Kiełbus, ekspert technologii rozproszonych rejestrów…
Więcej dowiesz się u źródła >>
HTC Exodus 1 dostępny w sprzedaży za dolary (USD). Wiemy ile kosztuje
Tajwański producent elektroniki użytkowej HTC zaprezentował w drugiej połowie minionego rokusmartphone oparty na technologii blockchain HTC Exodus 1. Dotychczas sprzęt ten można było nabyć jednak jedynie za Bitcoiny (BTC) i Ethereum (ETH). Chcąc jeszcze bardziej spopularyzować swoje najnowsze rozwiązania wśród osób niekorzystających do tej pory z kryptowalut, firma postanowiła umożliwić zakup telefonu za dolary amerykańskie i inne waluty wirtualne…
Więcej dowiesz się u źródła >>Wieloryby na rynku kryptowalut zabierają bitcoiny “słabym rękom”
Ostatnia bessa na rynku kryptowalut trwała rekordowo długo. Patrząc jednak na listę 100 najbogatszych, bitcoinowych adresów, można zauważyć, że najzamożniejsi posiadacze kryptowalut zdecydowanie wyrywali coiny ze “słabych rąk”. Wieloryby wracają do gry?…
Więcej dowiesz się u źródła >>Dzięki blockchain Japonia będzie mogła zweryfikować twoją znajomość języka obcego
Japońska Godzilla biznesu, firma Fujitsu, stworzyła zaszyfrowaną bazę danych opartą na blockchain dla dokumentów związanych z uczelniami językowymi. Szczegóły poznajemy dzięki raportowi Asahi Shimbun z 26 lutego…
Więcej dowiesz się u źródła >>Samsung Galaxy S10 otwarty też dla użytkowników ETH i innych tokenów
Z tej informacji ucieszą się z pewnością zwolennicy Ethereum. Samsung Galaxy S10 – nowy, flagowy produkt giganta rynku smartfonów – pozwoli przechowywać klucze prywatne nie tylko użytkownikom Bitcoinów, ale też ETH i dwóch innych tokenów…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Vakt poszerza grono swoich klientów!
Dyrektor Vakt Etienne Amic ogłosił, że w trakcie Międzynarodowego Tygodnia Ropy Naftowej platforma podpisała umowę z czterema nowymi klientami…
Więcej dowiesz się u źródła >>Ty także możesz zostać Satoshim Nakamoto
Czy myśleliście kiedyś o tym jak to jest być Satoshim Nakamoto? Jeśli tak, to teraz możecie przekonać się o tym na własnej skórze! Start-up Albacore, który do tej pory pozostawał w cieniu, stworzył specjalną aplikację, która pozwala podpisać wiadomość w bloku genesis sieci Bitcoina. Dzięki takiemu zabiegowi, możliwe jest stworzenie fałszywej wiadomości o charakterze tożsamościowym, udowadniając światu, iż to my jesteśmy Satoshim Nakamoto. W świecie kryptowalut poznaliśmy wiele osób, które podawały się za Nakamoto. Jedną z tych osób jest Craig Wright, który do tej pory twierdzi, iż jest twórcą Bitcoina…
Więcej dowiesz się u źródła >>Curv tworzy cyfrowy portfel kryptowalut dla instytucji finansowych
Curv, cyfrowy startup z rynku krypto-aktywów z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, uruchamia cyfrowy portfel kryptowalut dla instytucji finansowych, które nie używają kluczy prywatnych…
Więcej dowiesz się u źródła >>JPM Coin – kryptowaluta JP Morgan – ma być dedykowana zwykłym konsumentom
Prezes JP Morgan Chase, Jamie Dimon, powiedział CNBC, że nowa kryptowaluta banku, JPM Coin, mogłaby zostać wykorzystana przez zwykłych konsumentów w codziennych transakcjach…
Więcej dowiesz się u źródła >>
Papierowy portfel bitcoin – Jak zrobić paper wallet?
Przechowywanie bitcoinów to jedna z najważniejszych kwestii, na której powinna skupić się każda osoba wykonująca jakiekolwiek działania na rynku kryptowalut. Najlepszym wyborem dla osób zainteresowanych bezpiecznych zbieraniem bitcoinów będzie papierowy portfel. Atutem tego rozwiązania jest to, że jest on odłączony od Internetu, a więc nie będzie ryzyka, że ktoś się do niego wkradnie…
Więcej dowiesz się u źródła >>Pierwsza giełda kryptowalut w Bahrainie zakończyła proces regulacyjny
Oparta na języku bahrajńskim giełda kryptowalutowa zgodna z prawem Shariah Rain po raz pierwszy spełniła regulacje Banku Centralnego Bahrajnu (CBB)…
Więcej dowiesz się u źródła >>Bitcoin zatrzymuje się na wysokości 3800 dolarów, co dalej z kursem BTC?
Notowania najstarszej kryptowaluty trzecią sesję z rzędu nie wykazują większej zmienności, trzymając się kurczowo nad poziomem 3800 dolarów. Warto przypomnieć, że w niedzielę Bitcoin tracił najsilniej od pierwszej połowy stycznia, po nieudanej próbie wybicia okrągłego poziomu 4 tysięcy dolarów. W trakcie środowej sesji BTC zyskuje w stosunku do dolara 0,40%…
Więcej dowiesz się u źródła >>Korporacyjne blockchainy i tokeny są „nonsensem” – uważa CEO Abra
Korporacyjne blockchainy i tokeny są „nonsensem”. Tak przynajmniej twierdzi CEO platformy zajmującej się płatnościami, opartej na kryptowalutach – Abra…
Więcej dowiesz się u źródła >>